קורס טכנאי מכונות רכב במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס טכנאי מכונות רכב במכללת עתיד

קורס טכנאי מכונות רכב - מכללת עתיד


שירות מתקדם לרכבים משוכללים


למעלה משלושה מיליון כלי רכב קיימים בישראל היום, כמות כלי הרכב בכבישי הארץ רק הולכת ועולה בהתמדה משנה לשנה. בין אם מדובר במכוניות פרטיות או בכלי רכב מסחריים לצורכי תובלה ושינוע סחורות ונוסעים, המערכות המשולבות בכלי הרכב הופכות למתקדמות ומשוכללות יותר, במטרה להקל על חיי הנהגים ולספק חוויית נהיגה בטוחה ויעילה יותר. לאחרונה עולה הביקוש לכלי רכב "ירוקים" שגורמים לזיהום אוויר מופחת, וכמו כן עולה הדרישה לרכבים המונעים בחשמל וכאלה הכוללים מערכות בקרה ממוחשבות חכמות. כל התהליכים הללו מעלים את הביקוש לטכנאים מיומנים בתחום הרכב, שיכולים להעניק מענה יעיל לתקלות ולסייע בתחזוקה השוטפת של כלי הרכב שנמצאים על הכביש כדי למנוע תאונות ונזקים.


ברשת המכללות עתיד יכולים עובדים מנוסים בתחום הרכב לרכוש כלים לקידום מקצועי במסגרת קורס טכנאי מכונות רכב. תכנית זו להכשרת טכנאים מעניקה לתלמידיה הסמכה מקיפה שפותחת בפניהם מגוון של אפשרויות תעסוקה. הם יכולים להשתלב במוסכים, בחברות רכב ובעוד מגוון ארגונים בהם יש צורך בשירותיהם של טכנאי רכב. נוסף על כך, באפשרותם להשתלב בתהליכי תכנון של מערכות ירוקות, בניהול אגפי שירות ומכירות רכב ובייעוץ מסחרי עבור חברות ציבוריות ופרטיות.


הכלים שנרכשים במהלך הקורס יכולים לסייע למשתתפים לקדם את הקריירה ולעלות בדרגות השכר לטכנאים לפי הקבוע בחוק. קבלת ההסמכה בניהול מוסך מסייעת בהשתתפות במכרזים. כמו כן, התכנית מסייעת לקבלה של פטורים לקורסים מתקדמים כגון קורס קציני בטיחות בתעבורה וקורס בטיחות בעבודה.

 

היכן לומדים?

 

המסלול מתקיים בשלוחות באר שבע, חיפה, תל אביב, ומעלות של מוסד הלימוד.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית המשתתפים לומדים בהרחבה של כלים טכניים עכשוויים בתחום הרכב. הם לומדים על גישות לאבחון תקלות ולומדים מושגים מרכזיים בתורת הרכב, החומרים והמכונות. כמו כן, הם לומדים על אמצעים מתקדמים לבקרת אקלים ברכב, על מערכות חשמל ואלקטרוניקה שמשולבות בו ועל מערכות הידראוליות שחיוניות לתפקוד הרכבים. כמו כן, נרכשות במהלך התכנית מיומנויות ניהול מוסכים ולומדים להוביל את מגוון התהליכים שמתקיימים במוסך באופן שוטף.


מתכונת הלימוד


המסלול נפתח מדי שנה לפי מועדי המבחנים הממשלתיים לטכנאי רכב, בחודשים מרץ ואוקטובר. במסגרת ההכשרה המשתתפים מבצעים פרויקט גמר יישומי שבו הם מדגימים את החומר הנלמד וכך יכולים לצבור כלים ומיומנויות טכניות להשתלבות בתעשייה.


כמו כן, התכנית כוללת מגוון של תרגולים מעשיים, שמתקיימים במעבדות המכללה שבהן ניתן להתנסות בשימוש בציוד מתקדם. המעבדות כוללות סימולטורים, חלקי מכוניות, מערכות ממוחשבות ועזרים נוספים שיחד מספקים למשתתפים התנסות נרחבת בתחום הרכב. חיילים משוחררים שעומדים בדרישות מה"ט יכולים לקבל הנחה בשכר הלימוד, עד לגובה של 100 אחוזים.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

  • ניהול מוסכים
  • אנגלית טכנית
  • תורת החומרים
  • חשמל ואלקטרוניקה
  • מערכות הידראוליות   
  • תורת הרכב
  • חלקי מכונות
  • חוזק חומרים
  • בקרת אקלים   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


רשת עתיד מפעילה שלוחות רבות ברחבי הארץ, בהן מתקיימים קורסים מגוונים ומסלולים ללימודי הנדסאים. בתחום הרכב, הרשת מפעילה קשרים עם מגוון ארגונים ומוסדות בתחום זה למעלה מעשרים שנה. לקוחות הרשת כוללים חברות רכב מובילות וכך בוגרי מסלולי הלימוד יכולים להשתלב בשורות חברות אלה בשלל תפקידים.


נוסף על כך, נערכים ברשת המכללות קורסים בשלל ענפים נוספים. אפשר למצוא בה קורסים בתחום הניהול, קורסי חשבונאות, קורסים בחשמל ואלקטרוניקה, קורסים בבניין ואחזקה, קורסים במחשבים ומסלולים בעוד ענפים מבוקשים. תכניות אלה שמות דגש על הקנייה של כלים פרקטיים לתלמידיהן והן מתאימות הן לעובדים שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית והן לעובדים מנוסים בתחומם שמחפשים לרכוש מיומנויות לקידום הקריירה. כדי לסייע להם בכך, הרשת כוללת תרגולים מעשיים ברבים מן הקורסים, מה שמסייע לצבור ניסיון פרקטי בתחום הנלמד.

 


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לקורס צריכים להיות בעלי תעודת בגרות ובה ציון בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ובבגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי מכינה טכנולוגית ומועמדים מעל גיל 35 שברשותם תעודה המאשרת השלמת 12 שנות לימוד.


מסלול הטכנאים מיועד לעובדים טכניים בעלי ניסיון בעבודה במפעלי תעשייה ובארגונים פרטיים וציבוריים בתחום הרכב, שמעוניינים לקדם את הקריירה ולזכות בהסמכות מקצועיות מוכרות בענף.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה