קורס הכנה למבחני הסמכה בריתוך במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס הכנה למבחני הסמכה בריתוך במכללת עתיד

קורס הסמכה למבחני ריתוך במכללת עתיד - ריתוך אלקטרודה או גז ארגון


ברשת המכללות עתיד ניתן ללמוד בקורס הכנה למבחני הסמכה בריתוך. בקורס זה יכולים המשתתפים לבחור בין מספר הסמכות בתחום הריתוך - אלקטרודה או גז ארגון, ולהתמקצע בכל אחת מהן דרך לימוד עיוני ותרגול פרקטי של תהליכי העבודה.


במסלול זה, המיועד לבעלי רקע מקצועי קודם בתחום הריתוך, ניתן להכיר לעומק את הטכניקות השונות ולקבל הכנה ממוקדת לבחינות הסמכה מעשיות שנערכות על ידי מכון התקנים הישראלי. יש לעבור את בחינות מכון התקנים כדי לקבל תעודת הסמכה. בעזרת דיפלומה זו יכולים הבוגרים להשתלב במגוון מסגרות תעסוקה בתחום הטכני ולפתוח דלת לקריירה מבוקשת. כיום ישנו מחסור בעובדי ריתוך בתעשייה ובמפעלים וארגונים יצרניים רבים יש דרישה מוגברת לאנשי מקצוע איכותיים ובעלי ניסיון שיכולים לתרום מן הידע והכלים שברשותם.

 

היכן לומדים?


מתקיים בשלוחות - מעלות, ירכא, חיפה

 

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על תורת המקצוע בריתוך וגם מתנסים בפועל בשיטות הנלמדות במסגרת עבודה מעשית. בהכשרה זו באפשרות המשתתפים לבחור מבין מספר הסמכות בתחום - ריתוך אלקטרודה מצופה (הידוע גם בשמות Mig או CO2), או לחלופין ריתוך גז ארגון (הידוע גם בשמו ריתוך TIG).

 

מטרת הקורס היא הכנת המשתתפים לקראת בחינות ההסמכה בתחום הריתוך, שנערכות על ידי מכון התקנים. במסגרת הכנה זו המשתתפים מתוודעים למגוון הסמלים והמונחים המקצועיים בריתוך, לתהליכי העבודה ולציוד המקצועי שבו משתמשים רתכים בעבודתם. כמו כן, נלמדים עקרונות העבודה בגובה והבטיחות בעבודה כפי שאלה מתחייבים במקצוע.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקף הקורס לסוג אחד של ההסמכה הוא 77 שעות לימוד אקדמיות. התכנית כוללת עבודה מעשית ותרגול של מיומנויות הריתוך בשיטות הנלמדות, כדי לסייע למשתתפים לצבור ניסיון. כמו כן, כולל הקורס הכנה לבחינות מעשיות המתקיימות בסיומו, הנדרשות לצורך קבלת ההסמכה.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

  • סמלי ריתוך
  • עבודה בגובה
  • תורת המקצוע
  • בטיחות בעבודה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת עתיד ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה במגוון ענפים שיש להם ביקוש בשוק העבודה הישראלי. במסלולי ההכשרה המקצועית ניתן לפתח את הכלים והידע הנדרשים להשתלבות בתפקידים שונים בתחומים כגון טכנאות, חשמל, תעשייה, רכב, מינהל, חשבונאות ועוד. ברבים מן הקורסים משולבים תרגילים מעשיים, התנסויות ומטלות שדרכם המשתתפים מכירים מקרוב את התחום הנלמד ומכינים עצמם להשתלבות במשק. כמו כן, בחלק מן ההכשרות ניתן לקבל הכנה לבחינות מטעם גורמים ממשלתיים שלאחריהן ניתן לקבל תעודה מוכרת. בין ההכשרות המקצועיות הטכניות שאותן ניתן ללמוד ברשת עתיד אפשר למצוא מבנאות אלומיניום, שרברבות, הבטחת איכות, ניהול צוות מדידות, קריאת שרטוטים טכניים, תיב"מ והפעלת מחרטות CNC ומסלולים נוספים.

 

מהם תנאי הקבלה?


קורס זה מיועד למועמדים מעל גיל 18, בעלי וותק מקצועי של שנה לפחות בתחום הריתוך. במסגרת תנאי הקבלה, עליהם לעבור ראיון אישי לבדיקת התאמתם.

 

איזו תעודה מקבלים?


בתום הקורס מתקיימת בחינה מעשית להסמכה בתחום הריתוך. מי שעוברים את הבחינות בהצלחה ועומדים בכל חובות ההכשרה מקבלים תעודת הסמכה המוענקת על ידי הגוף המסמיך ומשרד העבודה והרווחה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי הקורס יכולים להשתלב כרתכים במגוון מפעלים בתעשייה. תפקידי ריתוך נדרשים בענפי תעשייה שונים ובהם מתכת, בניין, רכב, מכונות ועוד. העובדים יכולים להתקדם עם צבירת הניסיון והוותק המקצועי, וכן דרך לימוד קורסים והכשרות נוספות בענפים רלוונטיים. באפשרותם ללמוד קורסים נוספים בתחום הריתוך וכך להרחיב את תחומי המומחיות שלהם, כמו כן ניתן ללמוד ענפים משיקים כגון תחזוקת מכונות, חשמל ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה