קורס מערכות אלקטרוניות למתקינים - מערכות מיגון במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס מערכות אלקטרוניות למתקינים - מערכות מיגון במכללת עתיד

קורס מערכות אלקטרוניות למתקינים - מערכות מיגון במכללת עתיד

 

קורס מערכות אלקטרוניות למתקינים - מערכות מיגון המתקיים ברשת המכללות עתיד הוא השתלמות בתחום המערכות האלקטרוניות שמטרתו להעניק תו תקן - היתר תעסוקתי מטעם מכון התקנים הנדרש כיום לצורך התקנה של מערכות אלקטרוניות ברכב פרטי ומסחרי.


ההשתלמות מתקיימת בדגש מעשי, המשתתפים נחשפים לכלים פרקטיים הנדרשים במקצוע המיגון לרכב מתוך מטרה להקל על השמה של הידע המקצועי בעבודתם בהמשך. תכנית הקורס מותאמת לחידושים בתחום הרכב ולהתפתחויות עכשוויות במערכות המיגון, כדי לחשוף את משתתפיו לידע הטכני העדכני הנדרש בתחום.


מומלץ להמשיך להרחיב את הידע המקצועי בקורס מולטיפלקס.

 

הקורס מתקיים בשלוחת חיפה בלבד.

 

מה לומדים?


במסגרת התכנת המשתתפים רוכשים היתר תעסוקתי (תו תקן) הנדרש מטעם מכון התקנים להתקנה של מערכות אלקטרוניות בכלי רכב פרטיים ומסחריים. במהלכה לומדים על מערכות מיגון לכלי רכב תוך שימת דגש מעשי הנדרש במקצוע.


המשתתפים נחשפים ליסודות בחשמל ואלקטרוניקה ולומדים על שרטוטים חשמליים. בהמשך נלמדים תהליכי העבודה עם מערכות חשמליות המותקנות בכלי רכב חדישים וכן מחשוב של מערכות הרכב. המשתתפים מכירים מערכות מיגון מתקדמות, מנועי בנזין ודיזל ומערכות נוספות בכלי רכב.

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא שלושה חודשים והוא כולל 100 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים מתקיימים בשעות הערב ומתאימים לאנשים עובדים.


נושאי הלימוד


במהלך ההשתלמות המשתתפים לומדים את הנושאים הבאים:

  • מערכות מיגון
  • שרטוט חשמלי
  • מנועי בנזין ודיזל
  • מחשוב מערכות ברכב
  • יסודות בחשמל ואלקטרוניקה
  • מערכות חשמליות ברכב חדיש
  • ועוד

 

 

מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל לקורס יש לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

  • מעבר ראיון קבלה אישי
  • אישור תעסוקתי בתחומי האלקטרוניקה והחשמל ברכב


איזו תעודה מקבלים?


למשתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס מוענקת עם סיומו תעודת השתלמות "מערכות אלקטרוניות למתקינים - מערכות מיגון" המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בסיום הקורס נמצא בידי הבוגרים ידע עדכני שיכול לשרת אותם לביצוע התקנות של מערכות אלקטרוניקה בתחום המיגון לרכב. הם יכולים להשתמש בכלים אלה כדי לקדם קריירה נוכחית בתחום הרכב ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה. ניתן ליישם ידע זה במוסכים, חברות רכב, מפעלים ומסגרות נוספות שבהן נדרשים שירותי התקנה בתחום האלקטרוניקה לרכב.


במוסד הלימוד ממליצים לבוגרים להמשיך להרחיב את הידע המקצועי דרך לימודים בקורס מולטיפלקס. בקורסים אלה ניתן להכיר מערכת חדשנית בתחום תקשורת הנתונים ברכב, מערכת זו משמשת להעברה של נתונים ומידע בבקרת רכב, כיום משתמשים בה במוסכים רבים וכן בחברות רכב גדולות, כך שהדרישה לידע זה נמצאת בעלייה.

 

על מוסד הלימוד


"עתיד" היא רשת ארצית למכללות טכנולוגיות שבהן מתקיימים לימודי הנדסאים ולימודי תעודה במגוון מקצועות. בתחום הרכב, ניתן למצוא קורסים נוספים כגון הכשרת בוחני רכב למכשור, דיאגנוסטיקה, אוטוטרוניקה, מכונאות רכב מעשית - 13 תחנות, בוחני רישוי ועשן, אוטוטק מתקדם לבעלי ניסיון במוסכים, מסלולים שונים בתחום השמאות ועוד. בחלק מאותן הכשרות ניתן ללמוד לקראת מבחנים חיצוניים של משרד התמ"ת, הנדרשים לצורך קבלת תעודות ממשלתיות מוכרות.


במוסד הלימוד ניתן ללמוד קורסים במקצועו נוספים כגון חשמל, בניין, מכונות, תעשייה, ניהול, מחשבים, חשבונאות ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה