הנדסאי עיצוב מדיה דיגיטלית במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי עיצוב מדיה דיגיטלית במכללת עתיד

מסלול הנדסאי עיצוב מדיה דיגיטלית במכללת עתיד


כיום, המדיה הדיגיטלית מהווה היבט משמעותי מחיינו; אנו נסמכים עליה לשימושים מגוונים, החל בהעברת מידע ושיווק ופרסום הפעילות העסקית של ארגונים וחברות, וכלה בתקשורת עם חברים ומשפחה.


השינויים הטכנולוגיים המהירים מאפשרים צמיחה של אפשרויות חדשות, כגון פיתוח סביבות מציאות מדומה ומציאות רבודה, ערים חכמות, אפליקציות מתקדמות, טכנולוגיות אינטראקטיביות באינטרנט ובמובייל, ועוד.


התפתחויות אלו יוצרות הזדמנויות בשלל תפקידים, במסגרתם עוסקים, בין היתר, ביצירת פרויקטים דיגיטליים למגוון של פלטפורמות, הפקה לדיגיטל ולדפוס, עיצוב אתרים, ממשקי משתמש ואפליקציות.


מי שיש להם זיקה טכנולוגית וחוש אסתטי מפותח, יכולים להשתתף במסלולי הנדסאי עיצוב מדיה כדי לרכוש את הכישורים הנדרשים לעיסוק בתחום. בין מוסדות הלימוד שבהם מוצע מסלול זה, ניתן למנות את מכללת עתיד

 

פעיל בערים חיפה, באר שבע ותל אביב.

 

תכנית לימודים

 

במהלך המסלול, הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי ומעשי נרחב המקיף את תחומי האמנות, העיצוב, התקשורת החזותית, וכולל גם הקניית שליטה באמצעים ממוחשבים ובמגוון תוכנות גרפיות הנמצאות בשימוש רחב בתעשייה, ביניהן פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין.

 

התכנים התיאורטיים שמועברים לסטודנטים במהלך הלימודים מתמקדים בהיסטוריה של עולם האמנות והעיצוב, טיפוגרפיה, תורת הצבע וקומפוזיציה, ועוד.

 

התכנים המעשיים, עליהם מושם דגש במהלך המסלול, כוללים הבנה בביצוע פרויקטים דיגיטליים החל משלב הרעיון ועד לשלב ההפקה לדיגיטל או לדפוס. הסטודנטים רוכשים כלים לתמחור עבודותיהם, לאפיון לקוחות, וכן מקבלים מיומנויות שיווקיות ופרסומיות.

 

מעבר לכך, הסטודנטים לומדים להכיר טכנולוגיות מתקדמות כגון עיצוב סביבות מציאות מדומה או מציאות רבודה, עיצוב ממשק משתמש ואתרי אינטרנט, וכן ניהול מערכות מידע וסייבר.

 

 

מתכונת הלימודים

 

תכנית הלימודים נקבעת על ידי המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט), ועל כן משכה קבוע - שנתיים במסלול בוקר או שלוש שנים במסלול ערב.

 

קיימת אפשרות לקבל מימון חלקי לשכר הלימוד עבור משוחררים משירות סדיר או שירות לאומי, על פי הקריטריונים של הקרן להכוונת חיילים משוחררים מטעם משרד הביטחון. יש לבדוק את הזכאות והתנאים מול הגורמים הרלבנטיים.

 

נושאי הלימוד

 

 • טיפוגרפיה
 • הפקה לדפוס
 • עיצוב אתרים
 • תוכנות גרפיות
 • ממשק משתמש
 • תולדות האמנות
 • יסודות הגרפיקה
 • יצירות בתלת מימד
 • שיווק, פרסום ויחסי ציבור
 • מציאות מדומה VR ומציאות רבודה AR
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


רשת עתיד מונה מספר מכללות בפרישה ארצית, בהן נערכים מסלולי הנדסאים, מכינה טכנולוגית ולימודי תעודה בתחומים מגוונים. המכללה מקיימת שיתופי פעולה עם מבחר גורמים במשק, כולל מה"ט, שמסלולי ההנדסאים השונים במכללה נערכים תחת פיקוחו, כאשר במהלך הלימודים, הסטודנטים נבחנים בבחינות מה"ט החיצוניות, בהן יש לעמוד כדי לקבל את ההסמכה.

 

בין מסלולי הלימוד שמוצעים במכללה, ניתן למנות: הנדסאי מכשור רפואי, הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, הנדסאי תעשייה וניהול, ועוד.

 

תנאי קבלה

 

כדי להשתתף במסלול זה, יש להחזיק בתעודת בגרות מלאה שבה ציונים חיוביים במקצועות המתמטיקה והאנגלית ברמת 3 יחידות לימוד לפחות, וכן בהבעה או בספרות ברמת 2 יחידות לימוד לפחות.

 

מסלול קבלה למי שאינם עומדים בתנאים אלו הוא סיום בהצלחה של מכינה טכנולוגית. כמו כן, קיימת אפשרות לקבלת בני 35 ומעלה שברשותם תעודת סיום 12 שנות לימוד.


תעודה

 

מי שמסיימים בהצלחה את המסלול, ועוברים את בחינות מה"ט החיצוניות, זכאים לדיפלומת הנדסאי מדיה דיגיטלית מטעם מה"ט ורשת מכללות עתיד.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בעידן הדיגיטלי, כל גוף עסקי, מקטן ועד גדול, נדרשים למערך פרסום דיגיטלי. על כן, בוגרי מסלול זה יכולים להשתלב בשוק העבודה במגוון משרות עיצוב ומחלקות גרפיות בארגונים שונים.

 

כמו כן, הבוגרים יכולים לעסוק בגרפיקה כעצמאים ופרילנסרים, ולבצע פרויקטים מסוגים שונים.

 

ההסמכה מקנה לא רק הבנה בתוכנות גרפיות, אלא גם במציאות רבודה ומדומה, עיצוב אפליקציות, תוכנה וסייבר – תחומים שנמצאים בצמיחה, בפרט בישראל שידועה בתעשיית ההייטק המובילה שלה.

 

מעבר לכך, ההסמכה הרשמית מטעם מה"ט, שמקנה מסלול לימודים זה, יכולה לפתוח לבוגרים דלתות במגוון מקומות עבודה.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה