לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה במכללת עתיד

לימודי הנדסאי מכונות ומכטרוניקה במכללת עתיד


הצד המכני מאחורי כל תהליך


תחום המכטרוניקה עוסק בשילובן של מערכות מכאניות ומערכות ממוחשבות ואלקטרוניות. לשילוב זה בין טכנולוגיות מסורתיות וחדשניות יש כוח רב בתעשייה וניתן לראות את היישומים שלו בתהליכים רבים שבאי לקדם ולשפר את הייצור והפיתוח. ממוצרים שאנו משתמשים בהם בחיי היום יום, כגון מכשירי חשמל או מערכות במכונית ועד לרובוטים אדירי ממדים שמשולבים בתעשייה, תחום זה תופס חלק חשוב בעולם של היום והוא רק ממשיך לצמוח ולהתקדם.


מי שמגלים עניין בעולם הטכני ומחפשים לפתוח פתח לקריירה בתעשייה יכולים ללמוד במסלול הנדסאי מכטרוניקה שמתקיים במכללת עתיד. המסלול עוסק בתחום המכניקה והרובוטיקה בתעשייה והוא משמש התמחות במסגרת לימודי הנדסאי מכונות. אופיה הרב תחומי של התמחות זו פותח אפיקי תעסוקה שונים לבוגרי התכנית, הם יכולים להשתלב בתעשיית האלקטרוניקה, התרופות והטכנולוגיה. ביו התפקידים בהם הם יכולים לעסוק אפשר למנות תפעול של מערכות, ניהול תהליכי בקרה, בקרה בתהליך הייצור ומשרות נוספות שהביקוש להם בתעשייה הולך ועולה לאחרונה.

 

תכנית זו מוצעת בשלוחת חיפה של המכללה.

 

90% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים.


תכנית הלימודים


לימודים אלה מקנים לתלמידיהם כלים בנושאים טכנולוגיים ובמהלכם מכירים ציוד מכני ותוכנות מחשב אשר נדרשות להפעלתן של מערכות מורכבות בתעשייה. כך הם מתוודעים למערכות אלקטרוניקה, בקרה ומערוכת מכניות ובוחנים את השלבים השונים בתהליכי פיתוח וייצור ואת שילובם של מחשבים בתעשייה. כמו כן, הם עוסקים בתכונותיהם של חומרים שונים ובאופן בו מכשור ומערכות בקרה יכולות לייעל את הפעילות בפס הייצור.


מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסאים נפרשים על פני פרק זמן של כשנתיים. הם כוללים שיעורים עיוניים לצד סדנאות מעשיות ועבודה במעבדות. בשנת הלימודים האחרונה מבצעים פרויקט גמר ובו נדרשים ליישם את המיומנויות הנלמדות.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסגרת תכנית זו כוללים בין היתר:

 

  • מערכות משולבות
  • חוזק חומרים
  • תהליכי ייצור ופיתוח
  • מערכות מכניות
  • מערכות מכשור ובקרה
  • תכנות מחשבים לתעשייה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


רשת המכללות עתיד מפעילה מגוון של תכניות להכשרת הנדסאים, בהן לימודי הנדסאי רכב, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תיב"מ, לימודי הנדסאי מכשור ובקרה, לימודי הנדסאי חשמל ולימודי הנדסאי צמ"ה ומנהור. במכללה נערכות גם הכשרות מקצועיות שונות בתחומים טכניים וניהוליים. כמו כן, מתקיימת מכינה טכנולוגית להנדסאים, למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה. המכללה מציעה קרן סיוע, אשר מעניקה מלגות להנדסאים עבור סטודנטים שמתקשים בתשלום שכר הלימוד.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים בתכנית זו, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. תעודת הבגרות צריכה להכיל בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד וכן בגרות בלשון עברית בהיקף 2 יחידות. מועמדים מעל גיל 35 שהם בוגרי 12 שנות לימוד לפחות יכולים להתקבל על סמך מעבר של מכינה טכנולוגית.

 

תעודה


לבוגרים אשר עומדים בהצלחה בכל תנאי התכנית, משלימים את הפרויקט המסכם ועוברים את כל הבחינות מקבלים דיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה