קורס שמאות רכב מקוצר למכונאים וקציני בטיחות בתעבורה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס שמאות רכב מקוצר למכונאים וקציני בטיחות בתעבורה במכללת עתיד

קורס שמאות רכב מקוצר למכונאי וקצין בטיחות במכללת עתיד

 

במכללת עתיד מתקיים קורס שמאות רכב מקוצר המיועד למכונאי רכב ולקציני בטיחות בתעבורה. מסלול זה מיועד לבעלי הסמכה בענפי המכונאות והקציני הבטיחות ובמהלכו ניתן להתכונן למבחנים הממשלתיים בתחום שמאות הרכב. תכני הקורס מותאמים לידע הקודם ולניסיון שעמם מגיעים אנשי המקצוע וכך מתאפשר משך הכשרה קצר יותר. במהלכו נחשפים לנושאים טכניים ומינהליים הנדרשים לעוסקים בתחום ולומדים היבטים חשובים בתורת המקצוע, כפי שמתחייב בהכשרת שמאי רכב.

 

הלימודים מתקיימים בשלוחות תל אביב, באר שבע וחיפה.


מה לומדים?


מטרת קורס שמאות רכב במסלול מקוצר זה היא הכשרת אנשי מקצוע בתחומי המכונאות והבטיחות לעיסוק בהערכת שווי ושומה של רכבים ושל נזקים שנגרמו להם כתוצאה מתאונות וגורמים נוספים. המשתתפים מקבלים הכנה לקראת מבחני הסמכה של משרד התחבורה, תכנית הלימוד מותאמת לדרישות באותן בחינות.


המשתתפים לומדים לימודי תשתית ונחשפים לסוגיות כלליות במינהל, תוך היכרות עם מערכות הרכב, השילדה והמרכב. בהמשך לומדים בהרחבה על תורת המקצוע בתחום שמאות הרכב ומתוודעים לתחומי האחריות המקצועית של השמאים ולחקיקה והתקנות הנוגעים לעבודתם השוטפת.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס המקוצר בשמאות הוא כשבעה חודשים. הוא כולל 352 שעות לימוד אקדמיות. התכנית מתקיימת במתכונת ערב המותאמת לאנשים עובדים, השיעורים נערכים שלוש פעמים בשבוע.


נוסף על השיעורים העיוניים, המשתתפים לוקחים חלק גם בהתנסות מעשית בתחום הנלמד, כחלק מן הדרישות לקבלת ההסמכה. כמו כן, עליהם לבצע פרויקט גמר מסכם שבו מיישמים את הידע הנלמד ומתרגלים מצבים מתוך הנעשה בתחום שמאות הרכב.

 

נושאי הלימוד


בין נושאי הלימוד בקורס נכללים גם התחומים הבאים:

 

  • מינהל
  • לימודי תשתית
  • מערכות הרכב
  • שלדה ומרכב הרכב
  • תורת מקצוע שמאות הרכב
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


רשת המכללות עתיד ניתן למצוא הכשרות נוספות לתעודה בתחום הרכב והתחבורה. בין התחומים הנלמדים נכללים דיאגנוסטיקה ואבחון תקלות, בוחני רישוי, אוטוטרוניקה, מכונאות אופנועים, טיפול ברכב היברידי ועוד. נערכות גם הכשרות לניהול מוסכים לקהלי יעד שונים והכשרות לניהול משרדי הובלות והיסעים לעובדים מנוסים בתחום. עובדים הנדרשים לכך יכולים ללמוד בהשתלמויות כגון מסלול ECAR למנהלי מוסך או השתלמות בתחום המולטימדיה והמיגון המתאימה לחשמלאים ולטכנאים.


הקורסים הנלמדים במכללת עתיד מותאמים לשינויים ולהתפתחויות במשק ובמהלכם מושם דגש על היכרות עם כלים פרקטיים הנדרשים לאנשי המקצוע בעבודתם. בחלקם ניתן לקבל הכנה לבחינות ממשלתיות הנדרשות לצורך קבלת תעודות מוכרות.


ענפים נוספים שאותם ניתן ללמוד במוסד זה כוללים מכונות, מתכת, בניין, בטיחות, חשבונאות, מינהל ועוד. נערכים בה גם לימודי הנדסאים במגוון מגמות.

 

 

מהם תנאי הקבלה?


הקורס המקוצר מיועד לבעלי הסמכות בתחום מכונאות רכב או לבעלי תעודת קציני בטיחות בתעבורה.


תנאי הקבלה כוללים:

 

  • בוגרי 11 שנות לימוד לפחות
  • בני 23 שנים ומעלה ובעלי אזרחות ישראלית
  • בעלי רישיון נהיגה סוג 02
  • בעלי תעודת מקצוע מכונאות רכב סוג 2

 

איזו תעודה מקבלים?


משתתפים העומדים בכל הדרישות במהלך הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת גמר המוענקת על ידי משרד העבודה (תמ"ת) ורשת המכללות עתיד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי הכשרה זו יכולים להשתמש בהסמכה ובידע הנרכש כדי לקדם את הקריירה ולעסוק גם בשמאות. כך הם יכולים להרחיב את אפשרויות התעסוקה או לעבור הסבה.


עובדים בתחום זה יכולים להשתלב במסגרות כגון משרדי שמאים, חברות וסוכנויות ביטוח, חברות השכרת רכב וליסינג ועוד. כיום ישנה דרישה רבה למדי לאנשי מקצוע בתחום שמאות הרכב בשוק הישראלי, עקב מחסור בעובדים ביחס לדרישה בשטח, גם רמות השכר גבוהות בהתאם ועובדים מנוסים יכולים להגיע לשכר חודשי גבוה למדי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה