קורס רישיון מוביל במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס רישיון מוביל במכללת עתיד

קורס רישיון מוביל - מכללת עתיד


להוביל את הקריירה קדימה


שירותי הובלות נדרשים במגוון של מסגרות בתעשייה, בין אם במפעלים, בענף הבנייה או בענף הכימיקלים במסגרת הובלת חומרים מסוכנים. התפקיד כרוך באחריות רבה והוא דורש מן הנהגים לגלות עירנות וזהירות רבה בדרכים, כדי לבצע את עבודתם באופן היעיל והאיכותי ביותר.


משרד התחבורה מגדיר בחוק את תחומי האחריות של שירותי הובלה, הוא מחייב נהגים שמעניקים שירות הובלה בשכר או הובלה ברכבים מסחריים באופן עצמאי שמשקלם מעל 10,000 קילוגרם להיות בעלי רישיון מוביל מתאים. רישיון זה נדרש גם למי שמובילים חומרים מסוכנים בכל.


רישיון מוביל לנהגים שמפעילים עד חמישה כלי רכב ממונעים מגדיר את המשקל המותר ואת נהלי ההתנהגות בדרכים. כמו כן, נהגים אלה חייבים לעבוד תחת פיקוח של קציני בטיחות בתעבורה או תחת ביקורת של משרד בטיחות בעל הסמכה ואישור מוכר למטרה זו מטעם משרד התחבורה. מובילים שמפעילים מעל שישה כלי תחבורה נדרשים לעמוד בדרישות נוספות של המשרד.


נהגים מנוסים שמעוניינים להפוך את אהבת הנהיגה לקריירה מניבה וברצונם לקבל רישיון לרכב מסחרי יכולים ללמוד בקורס רישיון מוביל של מכללת עתיד. הקורס מכשיר את תלמידיו לתפקידי מוביל לעד חמישה כלי רכב. התכנית מציעה לתלמידיה הכשה מקיפה והיא נוגעת בכל המיומנויות שלהן נדרשים עובדים בתחום ההובלה. תכנית הלימוד כוללת דגש מעשי ומכינה את משתתפיה למבחנים חיצוניים בדרך לקבלת תעודת ההסמכה מטעם משרד התחבורה. בוגרי הקורס יכולים להשתלב בשלל מסגרות בתחום ההובלות, הם יכולים להשתלב כשכירים בחברות שונות או לפתוח קריירה עצמאית. בענף הרכב ישנו ביקוש רב לנהגים איכותיים, ביקוש שרק צפוי להמשיך ולעלות בשנים הקרובות.

 

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחות תל אביב, חיפה

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס רישיון מוביל של מכללת עתיד רוכשים כלים מקצועיים להשתלבות בתחום ההובלה ולנהיגה על רכבים מסחריים שבהם ניתן שירות. לאורך ההכשרה, הם מכירים תהליכים ושיטות עבודה מקצועיות ולומדים כיצד להתמודד עם אתגרים שבהם נתקלים נהגים במהלך עבודתם השוטפת. תחילה הם לומדים על תקנות וחוקים בתחום התעבורה, המסחר והעבודה וסוקרים את תחומי האחריות של מנהלי משרדי הובלה. נוסף על כך, הם דנים בחשיבות הבטיחות בתהליך ההובלה כדי למנוע תאונות ופגיעה בחיי אדם ובמקביל מפתחים יחסי אנוש שנדרשים למובילים בתפקידם. הקורס כולל הכנה לקראת מבחני הסמכה שנדרשים לקבלת רישיון המוביל.


מתכונת הלימוד


בהתאם לדרישות משרד התחבורה, הקורס נפרש על פני כ - 64 שעות לימוד אקדמיות. המסלול משלב בין לימוד עיוני לבין דגשים מעשיים שמסייעים למשתתפים להכיר מקרוב את הכלים המקצועיים שנלמדים, כדי שניתן יהיה ליישם אותם בהצלחה עם עבודתם כמובילים בתעשייה.


נושאי הלימוד


משתתפים בקורס רישיון מוביל לומדים מגוון של נושאים וביניהם:

 

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד מתקיימים קורסים נוספים בתחום התחבורה והרכב. בין היתר אפשר ללמוד בקורס בוחני רכב למכשור, קורס אופנוטרוניקה, קורס דיאגנוסטיקה לרכב, קורס אוטוטרוניקה, קורס מתקיני מערכות לרכב, קורס מורה נהיגה, קורס ניהול משרדי הובלות, קורס קציני בטיחות בתעבורה וקורס משא כבד. חלקם של הקורסים בתחום מוכרים על ידי משרד הכלכלה. התכניות השונות מתאימות למי שמעוניינים לפתח קריירה בתחום הרכב והן מותאמות לדרישות משרד התחבורה להכשרה של נהגים ושל אנשי מקצוע בענף הרכב.

 

תחומים נוספים שנלמדים במכללה כוללים חשמל, אנרגיה, תשתיות, פיננסים, חשבונאות, מכירות, מחשבים ומינהל. רשת עתיד מפעילה גם תכניות רבות ללימודי הנדסאים שמוכרות על ידי מה"ט, בהן לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי סייבר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי צמ"ה ומכשור ולימודי הנדסאי רכב. למכללת עתיד סניפים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום.

 

תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים שברשותם רישיון נהיגה בתוף מסוג B לפחות, שגילם מעל 21 שנים. התכנית מתאימה לנהגים מנוסים שמעוניינים לרכוש כלים לקריירה מבוקשת בתחום הרכב ולקבל את ההכנה הנדרשת לקבלת ההסמכה מטעם משרד התחבורה.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס זכאים לקבל תעודת גמר "הסמכה למוביל מפעיל" שמוענקת על ידי רשת המכללות עתיד ומשרד התחבורה. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי משרד התחבורה לקבלת רישיון המוביל.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה