קורס אוטוטק / אוטוטרוניקה מתקדמת לבעלי ניסיון במוסך במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס אוטוטק / אוטוטרוניקה מתקדמת לבעלי ניסיון במוסך במכללת עתיד

קורס אוטוטק / אוטוטרוניקה מתקדמת לבעלי ניסיון במוסך - מכללת עתיד

 

במכללת עתיד ניתן לקחת חלק בקורס אוטוטק / אוטוטרוניקה מתקדמת לבעלי ניסיון במוסך. מסלול זה מתאים לעובדים בעלי וותק במוסכים מורשים המעוניינים לעדכן את הידע שברשותם ולקדם את הקריירה. במסגרת הקורס לומדים על תהליכי אחזקה ותיקון תקלות תוך היכרות מעמיקה עם הרכב ומערכותיו.

 

בעקבות שינויים טכנולוגיים רבים העוברים לאחרונה על ענף הרכב, נדרשים העובדים לעבור קורסים כדי להתעדכן ולהכיר את המתרחש בענף. תחום האוטוטרוניקה מתייחס לפעולות טכניות מתקדמות שבהן משלבים יישומי מחשוב ואלקטרוניקה שנחשבים מתקדמים יותר מתהליכים מסורתיים בתחום המכונאות. ידע זה יכול לסייע לעובדים להציע שירות מתקדם ואיכותי יותר ללקוחותיהם, וכן לעמוד בדרישות ההסמכה הממשלתית.


בקורס זה מקבלים המשתתפים תעודות מטעם משרד העבודה, שהוא הגוף האחראי היום על הסמכת בעלי מקצוע בתחום הרכב. תכנית לימוד זו מאפשרת לימודי המשך בענפים רלוונטיים כגון הסמכת קציני בטיחות בתעבורה, קורסי אוטוטק, קורסים בתחום השמאות, הכשרות לטיפול ברכבים היברידיים, קורס בוחן רישוי ומסלולים נוספים. כך יכולים המשתתפים להמשיך לפתח את הקריירה בתחום הרכב, שבו קיים היום ביקוש רב לעובדים מוסמכים ואיכותיים.

 

מתקיים בשלוחת תל אביב וחיפה

 

מה לומדים?


הידע הנרכש במהלך קורס זה מותאם לניסיונם הקודם של תלמידיו בתחום הטיפול ברכב ממונע. משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על תהליכי טיפול ברכבים ועל ביצוע פעולות מרכזיות. הם רוכשים ידע פרקטי לאיתור ולתיקון של תקלות בהתאם להסמכה המקצועית ולתחומי האחריות של אנשי המקצוע. כמו כן, נלמדים מושגים במכונאות כגון תיקון ואחזקת רכבים וטיפול במערכות שונות כגון מיזוג אוויר וחשמל. המשתתפים מכירים את סוגי השירותים והטיפולים המוצעים במוסכים ובמכוני שירות שאותם רשאים בעלי הסמכה זו לבצע. כמו כן, נלמדים היבטים מרכזיים בבטיחות בעבודה שנדרשים למען שמירה על איכות העבודות ושלום העובדים.


כמה זמן לומדים?


היקף התכנית הוא 430 שעות לימוד אקדמיות.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים גם:

 

 • שירות וטיפולים
 • בטיחות בעבודה
 • מערכות המרכב
 • המנוע ומערכותיו
 • חשמל ואלקטרוניקה
 • בקרת אקלים ומיזוג אוויר
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


"עתיד" היא רשת מכללות הפועלת בפרישה ארצית ובה מוצעים מסלולים ללימודי תעודה במגוון ענפי ידע שיש להם ביקוש בתעשייה ובמשק. מטרת הכשרות אלה היא הקניית ידע פרקטי למשתתפים כדי לסייע להם לקדם את הקריירה הנוכחית או להשתלב בענף עיסוק חדש. במכללות עתיד ניתן ללמוד ענפים מגוונים כגון חשמל, מכונות ומתכת, בניין, חשבונאות, מחשבים ועוד. נערכים גם לימודי הנדסאי מטעם מה"ט במגמות שונות. בתחום התחבורה והרכב ניתן למצוא הכשרות נוספות בתחומים כגון דיאגנוסטיקה, בדיקת רכבים לפני קניה ומכירה, חשמל ומיזוג אוויר, ניהול היסעים, מינהל למנהלי מוסכים, בוחני רישוי ועשן לרכב ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל לקורס על המועמדים לעמוד בדרישות הבאות:

 

 • בוגרי 12 שנות לימוד או מעבר בחינת כניסה ברמת 12 שנות לימוד
 • בעלי וותק מקצועי מוכח בעבודה במוסכים מורשים בהיקף של לפחות 3 שנים בתחום המכונאות, חשמל רכב, מיזוג אוויר ברכב. או - מכונות ניידות ומכונאי צמ"ה - עוסקים במקצוע


או -

 

 • חיילים שעסקו במהלך שירותם הצבאי במקצועות חשמל, מכונאות, מיזוג אוויר, מכונאות צמ"ה, מכונות ניידות - עוסק במקצוע
 • מעבר וועדת קבלה

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרים העומדים בהצלחה בדרישות הקורס, לרבות נוכחות ומעבר בחינות גמר, מקבלים תעודת "אוטוטרוניקה מתקדמת" של משרד העבודה והרווחה ורשת המכללות עתיד. כמו כן, הם זכאים לקבל תעודת מקצוע "מכונאי רכב סוג 3" ותעודת מקצוע "חשמל רכב סוג 2".

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה