הנדסאי אלקטרוניקה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי אלקטרוניקה במכללת עתיד

הנדסאי אלקטרוניקה - מכללת עתיד

 

90% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים.

 

היכן לומדים?


לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מתקיימים בשלוחת חיפה של מכללת עתיד

 

מה לומדים?


לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בשלוחת חיפה של רשת המכללות עתיד מכשירים את הסטודנטים להשתלב בתעסוקה בתחום זה, תכנית הלימוד מותאמת לדרישותיה של תעשיית ההייטק.


הסטודנטים בתכנית רוכשים ידע במדעים ומתמטיקה ומפתחים יכולות תכנון והבנה של מערכות משובצות מחשבים, תכנון ופיתוח של תוכנה וכן חשיבה יצירתית ומערכתית בתכן.


בשנה הראשונה ללימודים במסלול, הסטודנטים רוכשים את בסיס הידע באלקטרוניקה וחשמל וכן בתחום התוכנה. בשנה השנייה בתכנית מתמקדים בהתמחות מקצועית וצבירה של ניסיון תעסוקתי רלוונטי.


השלב המסכם והסופי של הלימודים הוא פרויקט הגמר. במסגרת הפרויקט הסטודנטים מיישמים ומשלבים את כל הידע העיוני והפרקטי הנרכש במהלך הלימודים, ומתנסים בפתרון של בעיה טכנולוגית ממקום עבודתם. בפרויקט מדמים ביצוע של פרויקט פיתוח בתעשייה והוא כולל את כל שלבי התכנון, בניית אב טיפוס ותיעוד מהלך העבודה.


בהתאם לדרישות מעסיקים, ההתמחות כוללת קורסים ייחודיים בתחומים הלחמות מורכבות, תהליכי ייצור PCB, שיקולים בבחירת סוגי פקג'ים.

 

כמה זמן לומדים?


היקפה של התכנית ללימודי הנדסאי הוא 2000 שעות לימוד אקדמיות


מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל לתכנית על המועמדים לעמוד בתנאים הבאים:

  • 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה
  • וגם - 4 יחידות לימוד בבגרות באנגלית
  • וגם - 2 יחידות לימוד בבגרות בעברית


איזו תעודה מקבלים?


בסיום התכנית מקבלים דיפלומת הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים.


מהן אפשרויות התעסוקה?


ענף האלקטרוניקה מחשב כיום לאחד המקצועות המבוקשים בתעשיית ההייטק, מה שבא לידי ביטוי גם בתנאי השכר של העובדים בשוק המקומי והגלובלי. בוגרי מגמת אלקטרוניקה יכולים להשתלב בתפקידים משמעותיים בתחום הטכנולוגי, במקצועות הנוגעים לשבבים, רכיבים מיתכנתים ומעבדים. בין התפקידים שבהם ניתן להשתלב נכללים פיתוח והעברה מפיתוח לייצור, אינטגרציית מערכות, בדיקה ואיתור של תקלות, הנדסת יישומים, השתלבות במעבדות מחקר, שיווק מוצרים ורכיבים אלקטרוניים וכן תפקידי ניהול טכני בדרגות שונות.


תכנית הלימודים מותאמת לדרישות תעשיית ההייטק.

 

על מוסד הלימוד


עתיד היא רשת מכללות ללימודים טכנולוגיים ולימודי תעודה. ברשת זו לומדים אלפי סטודנטים במסלולים מגוונים, שבהם מתמקדים בהקניית הידע והכישורים הנדרשים להשתלבות במקצועות מבוקשים בשוק. הרשת מפעילה שיתופי פעולה עם מפעלים, חברות וארגונים במשק כדי לסייע בהשתלבות התעסוקתית של הסטודנטים. ברשת עתיד ניתן לקחת חלק בלימודי הנדסאים במגמות נוספות ובהן חשמל, מכונות, מכשור רפואי, תעשייה וניהול, בקרה ואוטומציה, צמ"ה, אדריכלות ועיצוב פנים ועוד. חשוב להדגיש כי זמינות המגמות השונות בשלוחות הרשת משתנה מעת לעת.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה