קורס תכנון מבנים במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס תכנון מבנים במכללת עתיד

קורס תכנון מבנים לתעודה - מכללת עתיד

 

ברשת המכללות עתיד ניתן ללמוד בקורס תכנון מבנים. מדובר על לימודי תעודה המתאימים להנדסאים בתחום ההנדסה האזרחית. תכני הקורס נוגעים לתהליכי תכנון של תוספות ושינויים במבנים, תוך לימוד מעמיק של תקינה וחקיקה הרלוונטיים לאנשי המקצוע בעבודתם.


לאחר שהם משלימים את הקורס, בוגריו יכולים להרחיב את אפשרויות התכנון והחתימה על תכניות דרך רישום במדור המתאים לכך בפנקס ההנדסאים. הידע הנרכש נוגע לתהליכי בנייה למגוון של מטרות כגון למגורים, לבנייה ציבורית ולמבני תעשייה. כך מתאפשר להם למלא תפקידים נוספים בענף הבניין ולפתח את הקריירה.


כיום כדי לחתום על תכניות בנייה יש צורך ברישום במדור תכנון בפנקס ההנדסאים. בחוק מוגדרים הידע והניסיון הקודם הנדרשים מבעלי זכות חתימה זו. בלימודי תעודה אלה יכולים המשתתפים לעמוד בדרישות החוק העדכניות הנדרשות לקידום מקצועי ולהרחבת מגוון הפרויקטים שבהם הם יכולים לקחת חלק.

 

מה לומדים?


במהלך לימודי התעודה, הסטודנטים לומדים בהרחבה על תחום תכנון הקונסטרוציות ומתמקדים בתכניות קונסטרוקציה הנדרשות לתוספות ולשינויים במבנים פשוטים.


במהלך הקורס לתעודה, המשתתפים לומדים על תהליכי התכנון והחתימה על תכניות למבנים פשוטים לפי דרישות החוק. הם מתוודעים לתחומי האחריות המקצועית של מתכנני מבנים ולומדים סוגיות בפיקוח על בניה לצורכי מגורים, תעשייה, מבני ציבורי ומטרות נוספות.

 

מתקיים בשלוחות מעלות, חיפה

 

כמה זמן לומדים?


היקפם של לימודי התעודה הוא 544 שעות לימוד אקדמיות. משך התכנית הוא כסמסטר אחד.

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד מציעים מגוון של מסלולי לימודים טכנולוגיים ולימודי תעודה המותאמים לדרישות שוק העבודה הישראלי. במסלולי הלימוד ניתן להרחיב את הידע, לפתח מיומנויות פרקטיות ולשדרג את היצע אפשרויות התעסוקה. למכללה סניפים במגוון ערים בארץ, מצפון ועד דרום.


לימודי ההנדסאי במכללות עתיד מתקיימים בהתאם להנחיות מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדעים, שהוא הגוף האחראי כיום על הסמכת הנדסאים בישראל. הלימודים מוצעים במגמות שונות ובהן הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית), אדריכלות ועיצוב פנים, מכונות בהתמחות מכטרוניקה, תעשייה וניהול במגמות התמחות שונות, תוכנה במגמת סייבר, עיצוב למדיה דיגיטלית, חשמל, בקרה ואוטומציה ועוד. בכל אחת ממגמות אלה מתוודעים לתהליכי עדכניים בתעשייה ובמקביל מתכוננים למבחנים הממשלתיים שעורך מה"ט לקבלת דיפלומת ההנדסאי.


במוסד הלימוד מתקיימות גם תכניות לימודי תעודה. ניתן ללמוד ענפים כגון מכונות, מתכת, בניין, בטיחות, חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים, מינהל ועוד. בחלק מאותם מסלולים מקבלים הבוגרים תעודות גמר מטעם גורמים ממשלתיים כגון משרד העבודה והרווחה.


מהם תנאי הקבלה?


המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים לביות בוגרי לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית במגמת משנה ניהול בנייה, אשר סיימו בהצלחה את כל חובות הלימודים בהתאם להנחיות מה"ט.

 

איזו תעודה מקבלים?


עם סיום התכנית, יכולים בוגרי הקורס להירשם בפנקס ההנדסאים במדור לתכנון מבנים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, בוגרי קורס זה יכולים להרחיב את תחומי האחריות המקצועית ולקבל הרשאה לתכנון ולחתימה על תכניות למבנים פשוטים בהתאם לחוק. כך הם יכולים להשתלב בתפקידי פיקוח על בנייה ותכנון בנייה בחברות בנייה, אצל קבלנים, בחברות בתחום הנדל"ן ובמסגרות נוספות. בין תחומי האחריות שאותם ניתן למלא עם השלמת הקורס נכללים תכנון קוסנטרוקציות, וכן ביצוע תוספות ושינויים למבנים פשוטים לפי המפורט בחוק. תהליכי תכנון אלה ניתנים למילוי במגזר הציבורי והפרטי וכן בבנייה לצורכים תעשייתיים.


שוק הבנייה הישראלי חווה צמיחה משמעותית לאחרונה, ניתן לראות כי פרויקטים רבים קמים ברחבי הארץ ובעתיד הקרוב היקף העבודות צפוי רק להמשיך להתרחב. הידע הנרכש בקורס זה יכול לאפשר לבוגריו להשתלב בענף מבוקש במשק.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה