קורס ריתוך צנרת ומכלי לחץ (SMAW) במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס ריתוך צנרת ומכלי לחץ (SMAW) במכללת עתיד

קורס ריתוך צנרת ומכלי לחץ (SMAW) - במכללת עתיד

 

קורס ריתוך צנרת ומכלי לחץ SWAM ברשת המכללות עתיד מקנה למשתתפיו ידע נרחב במקצוע מבוקש. מדובר על לימודים מקצועיים שבהם נרכש ידע פרקטי לביצוע של מגוון עבודות ריתוך בצנרת ובפלדה. לאורך הקורס מכירים את תהליכי העבודה ולומדים לבצע עבודות ריתוך באופן בטוח ואיכותי.


בשוק של היום ישנה דרישה רבה לרתכים, זהו אחד מן המקצועות הנדרשים בתעשייה ואנשי המקצוע יכולים לפעול במגוון מפעלים ומסגרות בממשק טכני וטכנולוגי.


כדי להשתלב באופן יעיל בתחום הריתוך, חשוב לעבור הכשרה ייעודית ומסודרת. רתכים נדרשים לשמור על תקנים מחמירים בבטיחות במהלך עבודתם, כדי למנוע פגיעה בגוף וברכוש וכדי להבטיח תוצרים איכותיים ותקינים. במהלך הקורס נידונים שיקולי בטיחות רלוונטיים תוך היכרות עם כלים מקצועיים לביצוע איכותי של העבודות ולבקרה על איכות התוצרים.

 

מתקיים בשלוחות - ירכא, חיפה, מעלות

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה לומדים כלים פרקטיים בתחום הריתוך תוך התמקדות בריתוך צנרת ומכלי לחץ. המשתתפים רוכשים ידע מקצועי הנדרש לביצוע עבודות ריתוך בצנרת ושימוש בצינורות פלדה מתאימים. במהלך התכנית נלמדים תהליכי העבודה תוך רכישה של ידע עיוני הנדרש לעובדים בתחום הריתוך. כמו כן, המשתתפים נחשפים לסוגיות רלוונטיות בבטיחות וגיהות בעבודה וכן לבקרת איכות.

 

 

כמה זמן לומדים?


הקורס נפרס על פני 48 שעות לימוד אקדמיות והוא מתקיים במתכונת ערב המותאמת גם לאנשים עובדים. בקורס משולבים שיעורים עיוניים עם תרגילים מעשיים שדרכם נחשפים לתהליכי הריתוך, לציוד ולסוגיות מקצועיות רלוונטיות.

 

מהם תנאי הקבלה?


לקורס זה יכולים להתקבל אנשי מקצוע מנוסים בתחומים ריתוך, צנרת, תעשיית המתכת.

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי הקורס אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות מקבלים תעודת גמר "ריתוך צנרת ומיכלי לחץ" המוענקת על ידי מכון התקנים הישראלי ורשת המכללות עתיד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר סיום הקורס יש צורך לעבור מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מכון התקנים. עם קבלת ההסמכה ניתן להשתלב כרתכים במגוון מסגרות כגון במפעלים, בענף המתכת, בתעשיית הרכב, במסגריות, במוסכים ובענפים נוספים בשוק. יש לציין כי היום קיים ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים בתחום הריתוך, בין היתר בעקבות מחסור ברתכים בשוק הישראלי. הדרישה גבוהה במגוון ההתמחויות, והדבר בא לידי ביטוי גם ברמות השכר של העובדים כאשר מעסיקים מוכנים לתגמל בהתאם עובדים מצטיינים כדי לשמר ולטפח אותם.


בוגרים שברצונם להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית יכולים לפנות לקורסי ריתוך נוספים ודרכם להכיר טכניקות נוספות להרחבת סל הכלים שברשותם. כמו כן, ניתן ללמוד קורסים בענפים משיקים כגון בניין, חשמל, מכונות, בטיחות בעבודה ועוד, וכך להתפרס על פני ענפי עיסוק נוספים ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה.

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד ניתן למצוא קורסים נוספים בתחום הריתוך, בין היתר ניתן ללמוד בהכשרה בתחום ריתוך אלקטרודה ו - CO2, שבו לומדים על תהליכי עבודה באלקטרודה מצופה תוך היכרות עם שיטות מקצועיות, קריאת שרטוטים ועוד; וכן קורס הסמכה למבחנים בתחום הריתוך שבו לומדים על טכניקות עבודה באלקטרודה או בגז ארגון באופן המכין את המשתתפים לקראת מבחני מכון התקנים להסמכה בתחום.


במוסד הלימוד ניתן למצוא לימודי תעודה בענפים מבוקשים נוספים, וכן לימודי הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט. ניתן למצוא קורסים בתחומים כגון חשמל, בניין, מחשבים, ניהול, מכונות ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה