קורס ניהול מלאי ורכש במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול מלאי ורכש במכללת עתיד

קורס ניהול מלאי ורכש במכללת עתיד

 

במכללת עתיד ניתן ללמוד בקורס ניהול מלאי ורכש. במסלול זה ניתן להכיר מקרוב את תחומי האחריות של מנהלי רכש, מלאי ומחסנים ולפתח מיומנויות ניהוליות החיוניות לתפקיד.


מנהלי מלאי ורכש אחראיים על ניהול מכלול הפעילות במחסנים, לרבות ביצוע הזמנות, קבלת הסחורה, תיעוד המלאים וביצוע של ספירות מלאי, טיפול בחוזים ומסמכים רשמיים, ניהול הובלת החומרים והסחורות, טיפול בציוד ושלמותו והתנהלות מול חלקים אחרים בארגון ותיאום הפעילות מול מנהלים ביחידות אחרות כגון שיווק, תפעול ועוד. לתפקוד התקין והאיכותי של מנהלים אלה חשיבות רבה לתפקוד הכללי של הארגון או המפעל ולרווחיותו. במהלך קורס ניהול מלאי ורכש ניתן לפתח את הכישורים הנדרשים בתפקיד ולהיחשף לתהליכים מן התעשייה.

 

היכן לומדים?


שלוחת חיפה

 

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה מקבלים את ההכשרה הנדרשת לתפקידי מנהלי מלאי ורכש, תוך היכרות עם עקרונות חשובים בתחום הלוגיסטי והתפעולי הנדרשים כיום מפעלי התפקיד בעבודתם בתעשייה ובארגונים. הם נחשפים לתחומי האחריות של התפקיד ולמטלות המרכזיות הנדרשות בו וכך מפתחים מיומנויות להובלת תהליכי ניהול רכש ולייעול הפעילות השוטפת של הארגון.


תחילה נרכשות מיומנויות ניהול ונלמדים עקרונות מבוא בתחום הלוגיסטיקה והרכש. בהמשך לומדים כלים בתחומים רלוונטיים כגון ניהול שרשראות אספקה מסוגים שונים, ניהול איכות, משא ומתן ואסטרטגיה וכן שימוש במערכות מידע ויישומים טכנולוגיים ייעודיים בתחום. כמו כן, מתוודעים לעקרונות הבטיחות הנדרשות בניהול מערכי מלאי ומחסן.

 

כמה זמן לומדים?


בקורס זה 200 שעות לימוד אקדמיות. בתכנית משולבים שיעורים עיוניים יחד עם תרגולים פרקטיים שבהם מכירים מקרוב כלים מתחום הרכש והמלאי.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים שאותם לומדים במהלך הקורס:

 

  • ארגון וניהול
  • ניהול איכות
  • יישומי מחשב
  • מערכות מידע
  • משטוח ואריזה
  • ניהול משא ומתן
  • בטיחות וגהות במחסנים
  • שרשראות אספקה ברכש
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד ניתן למצוא קורסים נוספים לתעודה בתחום התעשייה והמתכת, המתאימים לעובדים בתעשייה שברצונם לקדם את הכשרתם וכן למי שמעוניינים להשתלב בענף זה ולפתח קריירה טכנית מבוקשת. בין אותם מסלולים ניתן למצוא קורסים להכשרת עובדי ייצור באלקטרוניקה, מנהלי עבודה בתעשייה, מנהלי מחסן ממוחשב, רתכים וכן הכשרות בתחומים כגון מבנאות אלומיניום, קריאת שרטוטים טכניים ועוד.


במוסד הלימוד ניתן ללמוד גם ענפים נוספים, כגון חשמל ואלקטרוניקה, בניין ואחזקה, בטיחות, מינהל וחשבונאות, מחשבים ועוד. לימודי התעודה מתקיימים במתכונת המשלבת תכנים פרקטיים לצורך תרגול ובניית הכישורים המקצועיים, הלימודים מותאמים לנעשה בשוק העבודה ולכלים ולמיומנויות הנדרשים לעובדים. המעוניינים בכך יכולים למצוא במכללות עתיד גם לימודי הנדסאים שבהם מכשירים את הסטודנטים לתפקידים טכנולוגיים מתקדמים בתעשייה ובמשק, במגוון של מגמות ותחומים כגון תעשייה וניהול, חשמל, תוכנה, מכטרוניקה, מכשור ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?


לקורס זה יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, כחלק מתנאי הקבלה עליהם לעבור ועדת קבלה לבדיקת התאמתם.

 

איזו תעודה מקבלים?


למשתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס מוענקת תעודת גמר "ניהול מלאי ורכש" על ידי משרד העבודה והרווחה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתפקידי מנהלי מלאי, מנהלי רכש ומנהלי מחסנים במגוון מסגרות כגון במפעלים, בארגונים בתחום השירותים, במוסדות ציבוריים ובחברות פרטיות גדולות וקטנות. תפקיד זה כרוך באחריות רבה ומתבצע תחת לחצי זמן, אנשי המקצוע נדרשים להתנהל מול ספקים, לקוחות חוץ ופנים וכן לנהל את צוותי העובדים. לאנשי המקצוע תרומה משמעותית להצלחה ולרווחיות של הארגונים שלהם.


כדי להמשיך להרחיב את הידע המקצועי ניתן ללמוד לימודי תעודה בענפים משיקים נוספים ודרכם לבנות מיומנויות ניהול ולייעל את פעילות מערך הרכש.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה