קורס הנהלת חשבונות סוג 2 במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס הנהלת חשבונות סוג 2 במכללת עתיד

קורס הנהלת חשבונות סוג 2 מתקדם במכללת עתיד


במכללת עתיד מתקיים קורס הנהלת חשבונות סוג 2, מסלול הכשרה שבו מנהלי חשבונות יכולים לשדרג את הסמכתם. מסלול זה מהווה הסמכה לרמת הביניים בתחום הנהלת החשבונות, לאחר רמת בסיסי (סוג 1). עובדים בדרגה זו עורכים חישובים וביקורת במגוון מסגרות עסקיות, בהתאם לכללים ותקינה קבועים. במסגרת תפקידם הם מתנהלים גם מול גורמים ממשלתיים כגון הרשות לניירות ערך ורשויות המס.


בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 2 יכולים להשתלב במגוון ארגונים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד. הם יכולים לשמש מנהלי חשבונות בעסקים תעשייתיים, בארגונים יצרניים, בחברות וכן בעסקים מיוחדים כגון מלכ"רים או קבלנים. לרוב הם פועלים תחת מנהלי חשבונות מנוסים וותיקים יותר, חשבים או רואי חשבון. באפשרותם גם לפתוח בקריירה עצמאית ולפתוח משרד משלהם ולתת שירותים ללקוחות פרטיים ועסקיים.

 

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 נלמד בשלוחות - לוד, מעלות, ירכא

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס חשבונאות זה המשתתפים לומדים על מגוון הכלים והתהליכים החשבונאיים הנדרשים בתפקיד. הם מתוודעים לאופן הרישום של תהליכי מיזוג, פירוק, שותפות וחלוקת רכוש. כמו כן, נלמד חישוב עלויות של עסקאות שונות, של משכורות עובדים ועוד.

 

כמו כן, הם מרחיבים את הבנתם באופן העריכה של דוחות כספיים בסיסיים וביצוע פעולות חשבונאיות עבור עסקים יצרניים ותעשייתיים. ידע זה מרחיב את ההבנה המקצועית של מנהלי חשבונות בדרגות הבסיסיות, כגון בנוגע לחישובים עבור עסקים מסחריים פשוטים או ביצוע פעולות ממוחשבות לניהול שכר ותשלומים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני 195 שעות לימוד וכולל גם הכנה של פרויקט גמר, שבו המשתתפים מיישמים באופן פעיל את הכלים החשבונאיים הנלמדים. במהלך הקורס משולבים תכנים עיוניים עם תרגילים מעשיים שבהם ניתן להתנסות בפועל בכישורים הנדרשים מאנשי המקצוע, לרבות תרגילים בהנהלת חשבונות ממוחשבת.

 

נושאי הלימוד


לאורך הקורס המשתתפים לומדים מגוון נושאים הרלוונטיים למנהלי החשבונות, בין התחומים הללו נכללים:

 

 

  • קבלנות
  • מטבע חוץ
  • פרוטוקולים
  • עסקה משותפת
  • תקינה חשבונאית
  • מכירת רכוש קבוע
  • טיפול בהפרשי שערים
  • הנהלת חשבונות למלכ"ר
  • חשבונות למפעלים תעשייתיים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה זו ניתן לקחת חלק גם בקורסים נוספים בתחום החשבונאי. ביניהם ניתן למנות קורס הנהלת חשבונות סוג 1; מסלול משולב להסמכת הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 הכולל הכנה לבחינות לדרגות בסיסי ומתקדם; קורס חשבי שכר שבו מתמקדים בתהליכי ניהול שכר העובדים בחברות עסקיות; וקורס מנהלי חשבונות מדופלמים הכולל הכנה לבחינות לדרגת "בכיר". בקורסים הללו יכולים עובדים לרכוש ידע וכלים לשדרוג מעמדם המקצועי ולהרחבת תחומי הסמכות שברשותם.


תלמידים ברשת המכללות יכולים ללמוד גם בעוד מגוון מסלולי הכשרה, הן לתעודה והן לדיפלומת הנדסאי. לימודים אלה מותאמים לדרישות שוק העבודה של היום וכוללים מרכיבים פרקטיים לצורך הכנת המשתתפים לאתגרים מקצועיים. המכללות פועלות במגוון ערים בארץ כדי לאפשר למשתתפים ללמוד בנוחות וסמוך למקום מגוריהם ועבודתם.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


מסלול זה מיועד למנהלי חשבונות המעוניינים לשדרג את מעמדם המקצועי ולעלות בדרגת ההסמכה המוכרת בתחום. יכולים להתקבל לקורס מועמדים שברשותם תעודת "מנהלי חשבונות סוג 1 – בסיסי". כמו כן, בעלי תעודות ישנות מסוג הנהלת חשבונות 1 יכולים להתקבל, אולם קבלתם מותנית במעבר של מבחן קבלה.

 

תעודה


למשתתפים העומדים בכל חובותיהם מוענקת תעודת בוגרי קורס הנהלת חשבונות מתקדם על ידי רשת המכללות עתיד וכן תעודות מטעם משרד העבודה והרווחה – תעודת גמר מנהלי חשבונות סוג 2 מתקדם ותעודת מקצוע מנהלי חשבונות סוג 2. כדי לקבל דיפלומות אלה על הבוגרים לעבור בהצלחה שתי בחינות, האחת עיונית על הנושאים הנלמדים בקורס והאחרת מעשית בתחום הנהלת החשבונות המתקדמת.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה