קורס הנהלת חשבונות סוג 1 במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס הנהלת חשבונות סוג 1 במכללת עתיד

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 בסיסי במכללת עתיד


מנהלי חשבונות מהווים חוליה חשובה בניהול הפיננסי התקין של ארגונים עסקיים. כיום כדי להשתלב מקצועית בתחום הנהלת החשבונות יש צורך בתעודת גמר ותעודת מקצוע המוכרות על ידי משרד העבודה, אותן מקבלים לאחר מעבר בחינות ממשלתיות.


המעוניינים לקבל את ההכשרה הנדרשת לשם כך יכולים ללמוד בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 המתקיים במכללות עתיד. בקורס זה ניתן לרכוש ידע חשבונאי בסיסי תוך היכרות עם תחומי האחריות והסמכות המקצועית של אנשי מקצוע בדרגת "סוג 1" או "בסיסי", שהיא הראשונה מבין דרגות ההסמכה בתחום זה.


בוגרי קורס חשבונאות בדרגה זו מחזיקים בידע בסיס לעולם הנהלת החשבונות ויכולים להשתמש בו כדי להשתלב במגוון משרדים וחברות שבהן קיימת הים דרישה רבה לעובדים איכותיים. כמו כן באפשרותם להמשיך לקדם את הקריירה דרך שדרוג הרמה המקצועית דרך לימוד בקורסים נוספים.

 

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 נלמד בשלוחות - לוד, מעלות, ירכא

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים בהרחבה על תהליכי העבודה בתחום הנהלת החשבונות, תוך היכרות עם תחומי האחריות של עובדים ברמת ההסמכה "בסיסי" (סוג 1) ועם נהלים וחוקים עדכניים הנדרשים בענף. הם מתוודעים לתהליכי עריכת הדוחות ותיאום החשבונות וכן מכירים את תוכנות השכר והנהלת החשבונות שבהן משתמשים אנשי המקצוע בעבודתם השוטפת.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא 250 שעות לימוד. במהלכו משולבים שיעורים עיוניים לצד שיעורים מעשיים שבהם מתנסים המשתתפים בפועל בשימוש בתוכנות ממוחשבות להנהלת חשבונות וכן בביצוע תהליכי עבודה אופייניים לתפקיד. כך הם יכולים לצבור ניסיון פרקטי בתחום הנלמד ולהכין עצמם לקראת ההשתלבות בשוק.

 

נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אשר נלמדים במהלך הקורס נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

  • עריכת דוחות
  • מס ערך מוסף
  • התאמת חייבים
  • תיאום חשבונות
  • תוכנות הנהלה ושכר
  • ועוד


על מוסד הלימוד


רשת המכללות עתיד פועלת בפרישה ארצית ובה מתקיימים מגוון של קורסים לתעודה וכן לימודי הנדסאים. בתחום החשבונאי מתקיימים קורסים נוספים במוסד הלימוד. בין היתר יכולים מנהלי החשבונות להמשיך לקדם את הסמכתם דרך לימוד בקורס הנהלת חשבונות סוג 2, המהווה הכנה לקראת רמת ההסמכה הבאה בתחום. כמו כן, פועל במכללה קורס משולב להסמכות הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, שבו ניתן ללמוד לקבלת שתי ההסמכות הללו ברמת בסיסי ומתקדם. נוסף על כך, ניתן ללמוד בקורס חשבי שכר, ובו להכיר מקרוב את תהליכי הניהול של שכר עובדים בארגונים.


במוסד הלימוד נערכים קורסים במקצועות רבים נוספים. ניתן ללמוד לימודי תעודה בתחומים כגון מזכירות, חשמל, רכב, מכונות, טכנאות, בניין ועוד. מטרת הקורסים השונים היא לספק למשתתפים בהם את הידע והכלים הנחוצים להשתלבות בשוק העבודה, יכולים ללמוד בהם המעוניינים לרכוש מקצוע מבוקש וכן מי שברצונם לעבור הסבה מקצועית לתחום חדש. רבים מן הקורסים מוכרים על ידי גורמים כגון משרד העבודה וניתן ללמוד בהם לקראת המבחנים הממשלתיים שעורכים אותם גופים. לימודי ההנדסאי במכללה מוכרים על ידי מה"ט.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 11 או 12 שנות לימוד, כמו כן עליהם לעבוד מבחן כניסה בסיסי שבו נבדקת שליטתם במתמטיקה.

 

תעודה


בסיום הקורס הבוגרים יכולים לגשת למבחנים, בהם בחינה עיונית הכוללת את כל הנושאים הנלמדים במסלול וכן מבחן מעשי שבו נבדקות מיומנויות הנהלת חשבונות ממוחשבת. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים ועומדים בכל הדרישות הלימודיות במהלך הקורס זכאים לקבל מספר דיפלומות, הם מקבלים תעודת מנהלי חשבונות "בסיסי" המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד, וכן שתי תעודות מטעם משרד העבודה והרווחה – תעודת מקצוע "מנהלי חשבונות סוג 1" ותעודת גמר "מנהלי חשבונות סוג 1 בסיסי". לאחר קבלת דיפלומות אלה הם יכולים להשתלב בשוק העבודה כמנהלי חשבונות, וכן באפשרותם להמשיך בקורסים נוספים כדי להמשיך לקדם עצמם מבחינה מקצועית.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה