טכנאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
טכנאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה במכללת עתיד

קורס טכנאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה במכללת עתיד

 

סחר החוץ בין מדינות עבר לאחרונה תמורות משמעותיות ועלה בהיקף ניכר. כדי להתמודד עם מגמה זו הפכו תהליכי התובלה למורכבים יותר ושיטות הטיפול וההעברה של המטענים הפכו למתקדמות מאי פעם. כמו כן, תחרות הולכת וגדלה בשוק מביאה לצורך במציאת פתרונות חדשניים לשינוע מהיר יותר ולטיפול איכותי יותר במלאים. חלק חשוב בהתנהלות היעילה של מערכים אלה שייך לטכנאים, שאחראיים על תכנון והפעלה של מערכי הרכש והלוגיסטיקה של ארגונים ומפעלים. לתפקידם תרומה משמעותית לרווחיות הארגון שכן תזמון וניהול נכונים יכולים להביא לחיסכון בעלויות ולמניעת כשלים.

 

כיום ישנו ביקוש הולך וגובר לאנשי מקצוע שיכולים להוביל את תכנון והטמעת תהליכי הייצור והרכש החדשניים. במכללת עתיד מתקיים קורס טכנאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, שבו ניתן לרכוש את הידע והכלים להתמודדות עם צורכי המשק בתחום הלוגיסטי. מדובר במגמת משנה המתקיימת במסגרת קורס טכנאי תעשייה וניהול.

 

קורס זה מתקיים בשלוחות מכללת עתיד בערים תל אביב, באר שבע, מעלות.

 

תכנית הלימודים


במהלך הכשרת טכנאים זו המשתתפים לומדים מקרוב על תהליכים עסקיים וטכנולוגיים בתעשייה ורוכשים כלים ניהוליים לתכנון ולהובלה של תהליכים ושיטות. הם מתחילים מלימוד של מקצועות יסוד כגון מתמטיקה, אנגלית וקריאת שרטוטים טכניים. לאחר מכן, הם ממשיכים בלימוד של תהליכי ייצור מקובלים בתעשייה וגישות לניהול מוצלח ורווחי שלהם. הם מתוודעים גם לסוגיות כלכליות הרלבנטיות לטכנאים אלה.


בהמשך הקורס מושם דגש על תחום הלוגיסטיקה. המשתתפים לומדים בהרחבה על שיטות מקובלות לניהול הרכש וניהול מערכות והאחזקה של ארגונים ומפעלים תוך היכרות עם מרכיבי הייצור, המלאי והרכש וכלים במדידת עבודה ויעילות של עובדים ותהליכים. נוסף על כך, נלמדות סוגיות בתחום המכס והרישוי תוך לימוד של היבטים בסחר החוץ ובניהולו הרווחי והיעיל.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ – 1600 שעות לימוד אקדמיות. במהלכו משלבים הסטודנטים קורסים עיוניים ולימוד מעשי כדי לבנות את סל הכלים המקצועי הנדרש בתחום ולפתח יכולות התמודדות עם אתגרים מקצועיים.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בתכנית זו רוכשים ידע טכני נרחב ומכירים מושגים רבים החשובים לטכנאים. בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

 

 • אנגלית
 • דיווח טכני
 • ניהול ייצור
 • מתמטיקה
 • רישוי ומכס
 • שרטוט טכני
 • מערכות רכש
 • כלכלה ותמחיר
 • מדידת העבודה
 • התנהגות ארגונית
 • ניהול מערכות אחזקה
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


עתיד היא רשת מכללות טכנולוגיות שבהן מתקיימים מגוון מסלולי לימוד להכשרת הנדסאים וטכנאים וכן לימודי תעודה בתחומים שונים כגון תעשייה, ניהול, רכב וחשמל. ההכשרות השונות מתקיימות בענפים שיש להם ביקוש במשק של היום והן מותאמות מבחינת תכנים לאתגרים עמם מתמודדים אנשי המקצוע בעבודתם. בקורסים משולבים תכנים פרקטיים מתוך שאיפה לחשוף את הסטודנטים לתהליכים בשטח ולסייע להם לצבור ניסיון לקראת היציאה לשוק העבודה.


בין מסלולי הטכנאי הנוספים הנערכים במכללת עתיד, ניתן למצוא קורס טכנאי חשמל ובו ניתן לשדרג את רישיון החשמלאי; קורס טכנאי מכשור ובקרה שבו מתמקדים בתחומי האוטומציה התעשייתית והרובוטיקה; קורס טכנאי מכונות הנלמד בהתמחות תיב"מ, שבו מושם דגש על תהליכי תכנון ממוחשב מתקדם בייצור; ועוד.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת את המקצועות מתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, הבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד. לחלופין, יכולים להתקבל בוגרי מכינה טכנולוגית מוכרת שעומדים בהצלחה בבחינות הגמר במכינה במקצועות היסוד. מועמדים שגילם מעל 30 שנה יכולים להתקבל לאחר הצגת תעודה המעידה של סיום 12 שנות לימוד. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה לתכנית.

 

תעודה


משתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל החובות הנדרשים במהלכו זכאים לקבל תעודת טכנאי תעשייה וניהול במגמת המשנה לוגיסטיקה, המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד ומה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה