לימודי הנדסאי בניין במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי בניין במכללת עתיד

לימודי הנדסאי בניין במכללת עתיד - הנדסאי הנדסה אזרחית


תשתית לענף מבוקש


מהקמת מבני מגורים, דרך בנייה של מפעלי תעשייה גדולים ועד לסלילה של כבישים ופיתוח תשתיות המדינה, ענף הבניה לא מפסיק להשתכלל ולהתפתח. תנופת הבניה האדירה שחווה מדינת ישראל יוצרת צורך לאנשי מקצוע רבים שיכולים לנהל את תהליכי הבניה והתכנון ולפקח על הביצוע בשטח. ענף הבניה גם הופך טכנולוגי יותר ויותר כאשר האתרים משלבים תוכנות מתקדמות ויישומים שתפקידם לוודא כי הבניה נעשית באופן איכותי, יעיל ורווחי.


מכללת עתיד מציעה תכנית ללימודי הנדסאי בניין, מסלול זה מכשיר את בוגריו להירשם בפנקס ההנדסאים בתום הלימודים וכך לחתום ולתכנן תכניות למבנים שונים בהתאם לדרישות החוק. בפני הבוגרים נפתחות אפשרויות תעסוקה מגוונות במשק, שכן בארץ פועלות היום שלל חברות נדל"ן שזקוקות להנדסאים איכותיים. הבוגרים משלבים בין תפקידים בשטח ותפקידים משרדיים, הם פועלים מול אדריכלים, מהנדסים ועובדים באתרי הבנייה ועוסקים בסוגיות כגון בנייה ציבורית, בנייה לתעשייה ובנייה פרטית.

 

מתקיים בשלוחות: מעלות, חיפה, ירכא, באר שבע, תל אביב.

 

 

90% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול לימודי ההנדסאים מתוודעים לשלל היבטים של ענף הבנייה. הם לומדים על נושאים כגון כלכלת הבנייה, תורת הבנייה ותכנון הקונסטרוקציות לצד שינויים ותוספות שניתן לערוך במבנים. כמו כן, הם רוכשים כלים לארגון, ניהול ופיקוח על אתרי בנייה וסוקרים תוכנות ויישומים טכנולוגיים שמשתמשים בהם באתרי בנייה בשוק של היום.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני פרק זמן שבין שנתיים לשלוש שנים. הם כוללים שיעורים עיוניים לצד סדנאות מעשיות שונות בתחום תכנון הקונסטרוקציות וכן סדנה לתכנון אתר בנייה במסגרת פרויקט הגמר, אותו מבצעים בשנה האחרונה בליווי הסגל. סטודנטים שמשלימים את מסלול הנדסאי בניין במגמת משנה ניהול יכולים להמשיך ללימודי הנדסאי בנין במגמת המשנה בתכנון מבנים ולהרחיב את תחומי ההכשרה שלהם.

 


נושאי הלימוד

 

  • ארגון וניהול בניה
  • חשוב סטטי
  • קונסטרוקציות בטון
  • תכנון הנדסי
  • תורת הבנייה והמבנים
  • חוזק חומרים
  • שרטוט של קונסטרוקציות
  • הנדסת אנוש    
  • תכנון אלמנטים ויישומי מחשב    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת עתיד מפעילה שלוחות בפרישה ארצית, בהן אפשר ללמוד במגוון מגמות נוספות ללימודי הנדסאי. אלה כוללות לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי רכב, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תיב"ם, לימודי הנדסאי מכשור ובקרה ולימודי הנדסאי תעשייה וניהול במגמת מערכות ייצור. מוצעת גם מכינה טכנולוגית למועמדים שמעוניינים לשפר את הסיכויים להתקבל ללימודים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתכנית כוללים תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית שבה בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ובגרות בעברית, בציון עובר לפחות. מתקבלים גם בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעומדים בבחינות של מה"ט באנגלית, במתמטיקה ובהבעה. מועמדים מעל גיל 35 צריכים להציע תעודה המעידה על סיום 12 שנות לימוד לפחות.

 


תעודה


דיפלומת הנדסאי בניין - הנדסה אזרחית ניתנת לבוגרי התכנית שעומדים בכל הדרישות בה בהצלחה. יש צורך להשלים את פרויקט הגמר ולעבור בחינות חיצוניות מטעם מה"ט במסגרת התנאים לקבלת דיפלומת ההנדסאים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה