קורס ניהול הבטחת איכות במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול הבטחת איכות במכללת עתיד

קורס ניהול הבטחת איכות - מכללת עתיד

 

בעבור האיכותיים ביותר


ישנם תהליכים רבים שמוצר עובר טרם הוצאתו אל השוק ואל הקהל הרחב. כיום זה ברור לכולם כי על מנת להבטיח איכות של מוצר מסוים, ישנו מסלול ארוך שעליו לעבור בכדי להוסיף ולהשתפר, זאת באמצעות כלים שונים ומגוונים. מדובר בגישה ניהולית שנועדה להקנות ביטחון מלא באיכות המוצר או השירות המסופק ללקוח או לארגון. מימוש הגישה הזו מתבצע על ידי תכנון מבוקר ונכון לאיכות של השירות והמוצר, כאשר הבטחתם מושגת בעזרת בקרה על תהליכי הייצור, מתן השירות וכלל תהליכי העבודה הכוללת של ארגון בדרך להוצאת המוצר אל העולם.


תחום הבטחת האיכות צבר תאוצה רבה בשנים האחרונות וישנו ביקוש יוצא דופן בתעשייה לאנשי הבטחת איכות מוכשרים בתחומים רבים כגון תחום הרפואה, תחום החינוך, השירותים הפיננסיים, תכנון וייצור ועוד. מהתחומים היותר פופולאריים בתחום הבטחת האיכות הוא ההייטק אשר בו דרושים אנשי הבטחת איכות רבים שיספקו את המענה בעבור בקרה על ייצור מוצרים באופן האידיאלי.
החל משלב ניתוח הצרכים של הארגון והלקוח, דרך שלב האפיון, הבדיקה והתכנון עד לשלב ההפצה, כל אלו מבוצעים על ידי איש הבטחת האיכות הקיים בארגון. מדובר בתהליך שדורש לעצמו פיקוח אדוק וביקורתי, בכדי להבטיח שהמוצר יענה על כל הדרישות שקמו לפניו וגם בעקבותיו אצל הלקוח הפוטנציאלי שלו.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחות - מעלות, חיפה

 

תכנית הלימודים


כאמור, מערכות ניהוליות שונות נועדו לשם הבטחת ביצוע יעיל ואפקטיבי ככל הניתן של יעדים ארגוניים, זאת בהתאם לדרישות ולתקנים תוך דגש על מיצוי אופטימאלי של יכולת הארגון לספק את המוצר ולעבוד באופן היעיל ביותר בעבור הנפקתו. הבטחת איכות משמשת כאחד מהכלים היעילים ביותר בעבור השגת המטרה הזו, ולשם כך קם קורס הבטחת איכות של מכללת עתיד. בתוכנית הלימודים נחשפים הסטודנטים לידע מעמיק בתחום הביקורת והבטחת האיכות. תכנית זו מיועדת על מנת להכשיר אנשי מקצוע להשתלב ולעסוק בתחום. במהלך הקורס הסטודנטים עורכים הכרות שוטפת עם שיטות העבודה, מערכות המידע והכלים המעשיים אשר דרושים לצורכי העבודה. כמו כן, הם רוכשים ידע באבחון על פי מדדים רבים ושונים ונחשפים לחשיבותה הרבה של הבקרה הסטטיסטית וההסתברותית.

 

מתכונת לימוד


קורס הבטחת איכות מטעם מכללת עתיד כולל כ - 260 שעות לימוד אקדמיות.

 

נושאי הלימוד

 

  • תכנית פעולות מתקנות
  • דרישה לפעולות מתקנות
  • שלבי מחזור חיים של מבדק
  • ביצוע המבדק על שלל שלביו
  • איסוף, אימות ורישום ממצאים של מבדק
  • נוהל ותוכנית המבדקים הפנימיים של הארגון   

 

על מוסד הלימוד

 

עתיד מכהנת כרשת ארצית למכללות ובתי ספר העוסקים בלימודי טכנולוגיה מתקדמת ומדעים. למעלה מעשרים וחמישה אלף סטודנטים מרחבי הארץ פוקדים את רשת עתיד מדי שנה ורוכשים לעצמם מקצוע. הרשת נותנת מענה איכותי וראוי בעבור אוכלוסיית סטודנטים מכל שכבות החברה בישראל והיא שמה דגש ללימוד המובחן בכל רמותיו. כיום, ניתן למצוא אלפי בוגרים של רשת עתיד המייאשים תפקידי מפתח במשק ונהנים מהערכה והכרה בגין המקצועיות והאיכות אותם רכשו במהלך לימודיהם וכעת מיישמים אותם בפועל בעולם העבודה.


חזון רשת עתיד מבוסס על תפיסה ייחודית שמאפשרת לכל סטודנט מתן הזדמנות שווה ליישום כישוריו, יכולותיו ונטיותיו. החזון הזה קם במטרה לספק קפיצת מדרגה לסטודנטים ולהקנות להם ביטחון כלכלי וקידום אישי בכל תחום הנלמד ברשת עתיד. מסלולי לימוד התעודה ברשת עתיד משלבים התנסות מעשית כמו גם לימודים תיאורטיים, כך שהבוגרים יוכלו להשתלב ולהתאקלם ביתר קלות ובמהירות בשוק העבודה. ברשת עתיד אפשר למצוא עזרי לימוד מתקדמים שונים בהם תכניות לימודים עדכניות ביותר ומעבדות מאובזרות אשר קיימות בקמפוסים גדולים ומרווחים. כל אלו מספקים בעבור הסטודנטים שטח למידה איכותי ויעיל.

 

תנאי קבלה


בכדי להתקבל למסלול לימודי הבטחת איכות מטעם מכללת עתיד, ישנו הצורך להציג תעודה של השלמת 12 שנות לימוד לפחות.


תעודה


בוגרי קורס הבטחת איכות ייהנו מדיפלומת ניהול אבטחת איכות מטעם מכללת עתיד ומשרד העבודה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס אבטחת איכות משתלבים בארגונים שונים אשר מצריכים בדיקות תקופתיות של מוצרים רבים. נוסף על כך, הם יוכלו למצוא את עצמם עובדים במפעלים, אזורי תעשייה, חברות הייטק, תעשיית הצעצועים, תעשיית המזון ועוד תעשיות המבקשות לעצמם איש הבטחת איכות מדופלם.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה