קורס התקנה ושירות למזגנים מפוצלים במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס התקנה ושירות למזגנים מפוצלים במכללת עתיד

קורס התקנה ושירות למזגנים מפוצלים - מכללת עתיד

 

ברשת המכללות עתיד מתקיים קורס התקנה ושירות למזגנים מפוצלים. בקורס זה ניתן לרכוש ידע טכני מבוקש בתפעול והתקנה של מערכות מזגנים בשוק הביתי והמסחרי. המשתתפים רוכשים כלים פרקטיים להתאמה ותחזוקה של מערכות מיזוג מפוצלות תוך הכשרה מעשית והיכרות עם מערכות עדכניות בשוק.


בשוק של היום קיים ביקוש רב לבוגרי קורס התקנה ושירות למזגנים. בעלי המקצוע נדרשים למתן שירות ולביצוע התקנות בתהליכי ייצור, בבתים פרטיים, במפעלים ובמסגרות רבות נוספות שבהן יש צורך בידע מקצועי למתן שירות איכותי.

 

מתקיים בשלוחות - חיפה, ירכא, באר שבע, מעלות

 

מה לומדים?


מטרת הקורס היא הקניית ידע באחזקה ותפעול של מזגנים ביתיים ותעשייתיים, בדגש על שירות למזגנים מפוצלים. משתתפי הקורס מכירים את מנגנוני הפעילות של המזגנים ואת רכיבי המערכות שלהם ולומדים להתמודד עם תקלות וכשלים שונים. הידע הנרכש מאפשר התאמה, שירות והתקנה של מערכות מיזוג מפוצלות במערכות מסחריות וביתיות.


במהלך התכנית נחשפים ליסודות בתורת הקירור ומכירים תקנים מקובלים בתחום המיזוג. כמו כן, מפתחים מיומנויות קריאה של שרטוטים טכניים רלוונטיים לענף. נלמדים גם מושגי יסוד בענפים כלליים רלוונטיים כגון מחשבים, אנגלית טכנית ופיזיקה.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא שנה אחת. הוא כולל 370 שעות לימוד אקדמיות ומתקיים במתכונת ערב שיכולה להתאים גם לאנשים עובדים.

 

נושאי לימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 • פיזיקה
 • מחשבים
 • שרטוט טכני
 • אנגלית טכנית
 • תרמודינמיקה
 • תקנים במזגנים
 • תורת הקירור ומיזוג האוויר
 • פיקוד ובקרה של מערכות מיזוג
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

 • 10 שנות לימוד
 • מעבר ועדת קבלה

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי הקורס זכאים לקבל תעודת גמר "התקנה ושירות מזגנים מפוצלים" המוענקת על ידי משרד התמ"ת ורשת המכללות עתיד. יש לציין כי כדי לקבל את הדיפלומה יש לעבור ארבעה מבחנים חיצוניים, עיוניים ומעשיים, שנערכים על ידי משרד התמ"ת בנושאי הלימוד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר השלמת הקורס, מעבר הבחינות וקבלת הדיפלומה, יכולים הבוגרים להשתלב בתפקידי התקנה ושירות במגוון מסגרות בתעשייה, כגון במפעלים, ארגונים עסקיים, חברות בתחום מיזוג האוויר והקירור ועוד. הם יכולים לעבוד הן כשכירים והן כעצמאיים, ולהציע שירותיהם לגופים שונים. בדומה לתפקידים טכניים אחרים, גם למקצוע מיזוג האוויר יש דרישה בתעשייה וקיים ביקוש לאנשי המקצוע.


בוגרים שברצונם להמשיך להרחיב את אפשרויות התעסוקה יכולים לעשות זאת דרך לימודים בקורסים נוספים. ניתן ללמוד מקצועות טכניים שונים כגון חשמל, אלקטרוניקה, מכונות ועוד. כמו כן, קיימים מסלולי הנדסאי שבהם ניתן להמשיך לשדרג את הידע והכלים המקצועיים.

 

על מוסד הלימוד


רשת המכללות "עתיד" מפעילה קורסים נוספים בתחום מיזוג האוויר, ביניהם מסלול טכנאי קירור ומיזוג המשולב עם הכשרת חשמלאי מעשי; מסלול לחסרי ניסיון שבו מקבלים הכשרה להפעלת מערכות בדרג 1; מסלול התקנה ושירות עד TR5 המיועד לאנשי מקצוע בעלי ניסיון קודם בתחום הקירור המעוניינים להרחיב את הסמכתם; ועוד.


כמו כן, ברשת עתיד ניתן ללמוד לימודי תעודה בענפים כגון חשמל, מחשבים, בניין, רכב, תחבורה, מכונות ועוד. מתקיימים גם לימודי הנדסאים במקצועות מבוקשים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה