קורס מכונאות רכב מעשית - 13 תחנות במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס מכונאות רכב מעשית - 13 תחנות במכללת עתיד

קורס מכונאות רכב מעשית 13 תחנות במכללת עתיד


במכללת עתיד ניתן ללמוד בקורס מכונאות רכב מעשית - 13 תחנות. מטרת קורס זה היא הכנת המשתתפים למבחנים המעשיים של משרד התחבורה, שאותם יש לעבור במסגרת ההכשרה לניהול מוסך.


כיום, כדי לקבל הסמכת מנהל מוסך יש צורך לעבור מספר שלבים, אחד מהם הוא מבחנים מעשיים. בחינות אלה מתקיימות ב - 13 "תחנות" מעשיות שבהן הנבחנים צריכים להפגין שליטה במיומנויות שונות הנוגעות למכונאות הרכב כגון בדיקות ידניות למנוע, התנעת מנועים, מדידות, מערכות פיקוד ובקרה, הגה, כריות אוויר, בלמי אוויר ועוד. בבחינות אלה בודקים את השליטה של המועמדים הלאה למעשה במיומנויות חשובות למנהלי המוסכים, כדי לוודא את איכות ובקיאות אנשי המקצוע לקראת הסמכתם.


הקורס יכול להתאים להנדסאי מכונות רכב מדופלמים, שברצונם לקבל הכנה לקראת מבחני משרד הרישוי. הקורס מועבר על ידי אנשי מקצוע מנוסים והוא נערך במתכונת מעשית, כדי להכין את המשתתפים באופן מקיף לקראת הבחינה.

 

מתקיים בשלוחה בחיפה בלבד

 

מה לומדים?


הקורס מקנה ידע בתחום המכונאות ומכשיר את המשתתפים לקראת המבחנים המעשיים שעורך משרד התחבורה להכשרת מנהלי מוסך. המשתתפים מכירים את מבנה הבחינה ונחשפים למגוון הנושאים הנכללים בה, בדגש מעשי.


במהלך התכנית המשתתפים לומדים כלים באבחון תקלות ברכב, מכירים את מערכות הרכב כגון היגוי, בלמים והיסע, וכן לומדים על שיטות מדידה לחשמל ומנועים. כמו כן, נלמדות סוגיות רלוונטיות בתחום הגהות והבטיחות במוסך ויסודות באנגלית טכנית כפי שנדרש בבחינה.

 

כמה זמן לומדים?


הקורס נפרס על פני שלושה חודשים והוא כולל 100 שעות לימוד אקדמיות. הוא נערך במתכונת קורס ערב המותאמת לאנשים עובדים.


הקורס מתקיים בדגש מעשי והוא כולל סיורים מודרכים וסדנאות שבהן מכירים מקרוב את החומר הנלמד וצוברים ניסיון פרקטי בתחום המכונאות.


נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

  • הזרקת דלק
  • אנגלית טכנית
  • מערכות הרכב
  • בטיחות וגיהות
  • מדידות מנוע וחשמל
  • איתור ואבחון תקלות ברכב
  • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים לעמוד בתנאים הבאים:

  • מכונאי רכב שברשותם רישיון מסוג 3 הסתדרותי
  • רישיון נהיגה בתוקף
  • תעודת יושר


תנאי הקבלה עשויים להתעדכן מעת לעת, מומלץ לוודא את התנאים מול מוסד הלימוד.


איזו תעודה מקבלים?


בסיום התכנית, מוענקת לבוגרים העומדים בהצלחה בכל חובותיהם תעודת "קורס מכונאות רכב 13 תחנות" על ידי משרד התמ"ת ורשת המכללות עתיד.


לאחר סיום הקורס הבוגרים יכולים לגשת לבחינות משרד התחבורה ולהמשיך לשלבים הבאים בתהליך ההכשרה לניהול מוסך.

 

על מוסד הלימוד


לרשת המכללות עתיד שלוחות בפריסה ארצית, ובה מתקיימים קורסים לתעודה וכן לימודי הנדסאים. בין התחומים ללימודי תעודה שניתן ללמוד במכללה ניתן למצוא ניהול, בניין, תעשייה, מכונות, חשבונאות, מחשבים ועוד.


בתחום הרכב והתחבורה, ניתן ללמוד קורסים נוספים ובהם אוטוטרוניקה, דיאגנוסטיקה, חשמל ומיזוג אוויר, משא כבד עיוני, טיפול ברכב היברידי, שמאות רכב במסלולים שונים ועוד. ברבים מבין הקורסים הללו מקבלים הכנה למבחנים שנערכים על ידי גורמים ממשלתיים כגון משרד העבודה או משרד התחבורה, שהעוברים אותם זכאים לתעודות מוכרות מטעם אותם משרדים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה