קורס בקרים מתוכנתים במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס בקרים מתוכנתים במכללת עתיד

קורס בקרים מתוכנתים - מכללת עתיד

 

השולטים בייצור


זה לא סוד שתעשיית ההיי טק בישראל הולכת ומתפתחת בקצב מסחרר לאורך המאה ה - 21. השוק פתוח לרווחה בפני הקהל הרחב והוא מציע מגוון תעסוקתי רחב גם כן. נוסף על כך, השכר הוא מתגמל ביותר בעבור אלו המוצאים את דרכם בתחום ההיי טק המבוקש. הקדמה הטכנולוגית הניעה את שוק ההיי טק להרחיב את פעולתו, וכעת, בתחומים רבים יש ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים שיאיישו את העמדות שלהם. אחד מן התפקידים הללו הוא תחום הבקר המתוכנת שעשה קפיצת מדרגה גדולה בשנים האחרונות.


הבקר המתוכנת משמש כמרכיב אינטגרלי ביותר בבקרה על התעשייה הטכנולוגית המודרנית של היום. לבקר המתוכנת ישנה היכולת לשמור ולפקח על הליכי עבודה תקינים ואיכותיים בהתאם לנדרש כאשר עבודתו מתמקדת בתכנון והרכבה של בקר מתאים לעבודה הנחוצה, כמו גם בלתכנת את הבקרה הזו על פי דרישה. בקרי בר תוכנות מוטמעים בתוך מערכות ממוחשבות אשר אחראיות בין השאר על תפעול מכונות תעשייתיות בקווי ייצור, מתקנים המופעלים על ידי חשמל, גופי תאורה מסחריים ועוד. מטרת העל של הבקר המתכנת היא לשלוט על תהליכים בהתאם ליעד הבקר ולציוד הקצה המחובר אליו, בעוד הוא אוסף נתונים דיגיטליים ואנלוגיים.


בשביל לשלוט על הבקרים המתוכנתים ישנו הצורך באיש מקצוע שתפקידו נחשב לאחד מתחומי העיסוק היותר מבוקשים בשוק העבודה התעשייתי. אם יש לכם אוריינטציה מקצועית בתחומים כמו חשמל או אלקטרוניקה ואתם שואפים להעמיק את הידע שלכם ולפתוח אפיקי תעסוקה חדשים, קורס בקרים מתוכנתים מטעם מכללת עתיד יכול לספק לכם את הכלים לכך.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת מעלות בלבד


תכנית הלימודים


במהלך הקורס הסטודנטים נחשפים לסוגי הבקרים המתוכנתים המתקדמים שקיימים בתעשייה היום. הם עורכים היכרות מעמיקה עם סוגים שונים של פסי ייצור תעשייתיים, היכרות עם שפות תכנות בתחום ובין השאר גם נושאים כמו חיישנים אלקטרוניים, ניתוח תכניות פיקוד ועוד. תכנית הלימודים היא עשירה ומגוונת בתכנים מרתקים שמסייעים לסטודנטים לרכוש ידע מעמיק בתחום.


מתכונת הלימוד


קורס בקרים מתוכנתים מטעם מכללת עתיד נמשך כ - 140 שעות לימוד בסיומן מגישים הסטודנטים פרויקט גמר המיישם את כל החומר הנלמד במהלך המסלול. תכנית הלימודים משלבת בין תכנים עיוניים לצד שיעורי מעבדה מתקדמים בהם מתקיימים גם סימולציות.


נושאי הלימוד

 

 • הפעלה במסכי HMI
 • אלקטרוניקה ספרתית
 • שפות תוכנה של בקרים
 • תקשורת בקרים ומחשב
 • חומרה של בקר מתוכנת
 • מערכות בקרה ממוחשבות
 • שילוב במערכות פיקוד ובקרה
 • יציאות וכניסות בקרים מתוכנתים   
 • אוגרי הזזה
 • מונה וטיימר
 • שערים לוגיים
 • סוגי פסי ייצור
 • ציוד עזר והפעלתו
 • ניתוח תכניות פיקוד
 • חיישנים וציוד היקפי   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


עתיד זוהי רשת ארצית למכללות ובתי ספר אשר עוסקים בלימודי טכנולוגיה מתקדמת ומדעים. למעלה מעשרים וחמישה אלף סטודנטים לומדים ברשת עתיד מדי שנה ונהנים ממענה איכותי של הכשרה ורכישת מקצוע. הרשת מונגשת בעבור אוכלוסיית סטודנטים מכל שכבות החברה כשהיא שמה דגש על ליווי אישי לאורך מסלול הלימודים ועד להתאקלמות בשוק העבודה. כיום, אלפי בוגרים של רשת עתיד מייאשים תפקידים בכירים ביותר במשק וזוכים להערכה מקצועית בגין האיכות אותה הם מנחילים בצורת עבודתם, איכות שנרכשה במהלך הקורסים השונים במכללת עתיד.


חזון רשת עתיד מבוסס על תפיסה קונקרטית המאפשרת לכל סטודנט הזדמנות שווה ליישום כישוריו. החזון קם בכדי לתת קפיצת מדרגה לסטודנטים ולהקנות בעבורם ביטחון בכל תחום הנלמד ברשת עתיד. הלימודים משלבים התנסות מעשית לצד לימודים עיוניים, זאת על מנת שהבוגרים יוכלו לזכות בשלל הכלים אשר יעזרו להם להשתלב ביתר קלות בשוק העבודה.


ברשת עתיד ניתן למצוא אמצעים הוראה מתקדמים ומפותחים, תכניות לימודים עדכניות ומעבדות מאובזרות אשר נמצאות בקמפוסים גדולים ומרווחים. כל אלו משמשים את הסטודנטים לצורת למידה איכותית ויעילה.


תנאי הקבלה


המסלול מיועד בעבור מוסמכים ובעלי רקע בתחומי החשמל והאלקטרוניקה - הנדסאים, מהנדסים, חשמלאים, טכנאים ובעלי מקצוע בתחומי האלקטרוניקה. ידע קודם בתכנות יהווה יתרון.

 

תעודה


עם תום הלימודים בקורס בקרים מתוכנתים של מכללת עתיד מקבלים הסטודנטים תעודת בוגר קורס בקרים מתכנתים מטעם המכללה ומשרד הכלכלה.


אפשרויות תעסוקה


כאמור, שוק ההייטק הוא רחב והוא מבקש לעצמו עובדים רבים לתחומים רבים גם כן. עם תום הלימודים הסטודנטים מוצאים את עצמם משתלבים כמתכנתי בקרים אצל חברות רבות ומפעלים בהם ניתן למצוא פסי ייצור.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה