קורס דיאגנוסטיקה במנועי דיזל במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס דיאגנוסטיקה במנועי דיזל במכללת עתיד

קורס דיאגנוסטיקה במנועי דיזל במכללות עתיד


דיאגנוסטיקה מתייחסת לאבחון של תקלות בכלי רכב. אנשי מקצוע בתחום זה פועלים לרוב במוסכים ובמכוני שירות ועוסקים בבדיקת מערכות המכונית ובאיתור תקלות וכשלים בהן. כיום היות ומרבית מערכות הרכב הן ממוחשבות, גם אבחון התקלות נערך באופן טכנולוגי ומתקדם, בעזרת חיישנים חכמים וסורקים ייעודיים לכך. שכלולים אלה מאפשרים לערוך אבחון באופן פשוט ומהיר יותר, ללא צורך לפרק את חלקי הרכב.


בשוק הרכב של היום ישנם כלי רכב רבים הפועלים על מנועי דיזל, שרובם המכריע הוא מכוניות מסחריות או כלי רכב בתעשייה. בעת טיפול באותן מכוניות, יש צורך בידע מתאים גם בתחום הדיאגנוסטיקה, תוך הבנה של הצורכים הייעודיים של אותם כלים ונקודות הייחוד שלהם.


חשמלאים וטכנאי רכב המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם יכולים ללמוד בקורס הסמכה לדיאגנוסטיקה למנועי דיזל, המתקיים ברשת המכללות עתיד. זהו קורס דיאגנוסטיקה שבו מתמקדים בתכונות הייחודיות של מנועים מסוג זה ובתהליך אבחון התקלות בהם. תכנית זו נערכת בדגש פרקטי תוך היכרות עם טכנולוגיות עדכניות בענף. בוגרי הקורס יכולים ליישם את הידע הנלמד במהלכו במסגרת עבודתם השוטפת או להשתלב במסגרות שונות בתחום הרכב. כיום מחלקות דיאגנוסטיקה פועלות כמעט בכל המוסכים המורשים ומוסכי השירות, מה שמעלה את הדרישה לעובדים איכותיים שביכולתם להעניק שירות לכל אותם רכבי דיזל שבהם מותקנות המערכות הממוחשבות.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מתמקדים בתהליכי האבחון של תקלות במנועי דיזל ובהתמודדות עם אותן תקלות. הם מתוודעים למכשירים ולציוד המקצועי שבו משתמשים אנשי המקצוע, לרבות ציוד בדיקה, סורקים אלקטרוניים וחיישנים. כמו כן, הם מכירים מקרוב את מערכות כלי הרכב תוך שימת דגש על המערכות הממוחשבות הייחודיות לרכבי הדיזל, כגון מערכות הדלק והבקרה של אותם רכבים.


קורס רכב זה משמש המשך ישיר לקורסים נוספים המתקיימים במכללות עתיד, בהם קורס דיאגנוסטיקה למנועי בנזין וקורס תקשורת מחשבים ברכב מולטיפלקס. בשני הקורסים הללו לומדים אודות מערכות בקרה מתקדמות בכלי רכב ורוכשים מיומנויות אבחון וטיפול בתקלות ובעיות שונות במערכות השונות. בוגרי הקורסים הללו יכולים להמשיך לקורס זה וכך להעשיר את הידע המקצועי שברשותם.

 

מתכונת הלימוד


משתתפי הקורס יכולים לבחור בין קורס ערב לבין מסלול המתקיים בשעות הבוקר. כמות המפגשים משתנה בהתאם למסלול הנבחר ונעה בין חמישה לעשרה מפגשים. היקפו הכולל של הקורס הוא 40 שעות לימוד אקדמיות. במהלך ההכשרה המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות וגם בתרגולים שבהם מכירים מקרוב את מערכות הדיאגנוסטיקה.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים על מגוון נושאים הנוגעים לאבחון התקלות במנועי דיזל. הנה כמה מן הנושאים הנלמדים בו:

 

 

  • סקופ אלקטרוני
  • תפעול סורק תקלות
  • אבחון של מנוע דיזל
  • מערכות דלק ממוחשבות
  • חיישנים במערכות בקרה
  • ועוד


על מוסד הלימוד


עובדים בתחום הרכב והמעוניינים להשתלב בתעשייה זו יכולים למצוא מגוון רחב של קורסים נוספים ברשת המכללות עתיד. בין הקורסים אותם ניתן ללמוד נכללים קורס דיאגנוסטיקה ייעודי למנועי בנזין, קורס מערכות מיגון ומולטימדיה המתקיים כהשתלמות למתקינים; קורס מכונאות רכב הכולל הסמכה לניהול מוסך; קורס מנהלי הובלות והיסעים; קורס עיוני לרכב משא כבד; קורס מערכות אלקטרוניות לאביזרי חשמל ברכב; ועוד. הקורסים הללו מותאמים להתפתחויות ועדכונים בתעשיית הרכב הישראלית ודרכם יכולים המשתתפים להרחיב את סל הכלים המקצועי ולקדם את הקריירה.


ברשת המכללות ניתן גם לקחת חלק בלימודי תעודה בתחומים נוספים וכן בלימודי הנדסאים. בין תחומי הקורסים הנערכים בה אפשר למצוא קורסים להכשרת טכנאים, קורסים בחשבונאות, קורסי מזכירות ומינהל, קורסים בתחום המכונות והתעשייה ועוד. בחלק מן ההכשרות הללו המשתתפים מתכוננים לקראת מבחני הסמכה שעורכים גופים ממשלתיים, כגון משרד העבודה והרווחה, בחינות שיש לעבור לצורך קבלת תעודות ההסמכה המוכרות לעיסוק באותם ענפים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל להכשרה זו על המועמדים להיות בעלי תעודה מקצועית מסוג מכונאי רכב או חשמלאי רכב.


הקורס מיועד לבעלי מקצוע מנוסים בתחום הרכב המעוניינים לרכוש ידע בתחום הדיאגנוסטיקה ליישום בעבודתם השוטפת. כמו כן, הוא יכול להתאים למי שעוסקים בתחום אבחון התקלות בסוגים אחרים של כלי רכב ממונעים, שברצונם להרחיב את הידע המקצועי שברשותם וכך להרחיב את היצע השירותים שהם מעניקים ללקוחותיהם.

 

תעודה


למשתתפים אשר משלימים בהצלחה את הקורס מוענקת תעודת גמר "מוסמך דיאגנוסטיקה לדיזל" המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה