קורס מכונאות אופנועים במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס מכונאות אופנועים במכללת עתיד

קורס אופנוטרוניקה במכללת עתיד - קורס טכנאות אופנועים


לתת גז לעבר הקריירה


אופנוע הוא אחד מכלי התחבורה הנפוצים בישראל, אחרי מכונית פרטית. כ - 20,000 אופנועים נמכרים בישראל מדי שנה ומספרם על הכביש רק הולך ועולה בהתמדה עם השנים. דגמים חדשים של אופנועים יוצאים מדי שנה לשוק ומגדילים את המגוון שמוצע בפני הרוכבים. אופנועי שטח, אופנועי כביש וקטנועים כוללים בתוכם דגמים וסוגים מגוונים, שלכל אחד מהם הייעוד והייחוד שלו.


התחזוקה של אופנועים שונה מאוד מתחזוקת רכבים ארבע גלגליים והיא דורשת הכשרה מסודרת והיכרות מעמיקה עם המערכות והחלקים השונים כדי להעניק שירות מקצועי ואמין. טכנאי אופנועים מספקים ללקוחותיהם שירותי תחזוקה שוטפים ובמקביל אחראיים לאבחן תקלות ולהציע טיפול ממוקד ומהיר. ישנה חשיבות רבה למהימנות של הטיפול שמוענק לאופנוע שכן תקלות או כשלים בכלי הרכב יכולים אף להביא לפגיעה בחיי אדם. מסיבה זו חשובה מאוד הכשרתם של מכונאי האופנועים.


מכונאים ורוכבי אופנועים שמעוניינים לקחת את אהבת הכביש ולהפוך אותה לקריירה רווחית יכולים ללמוד בקורס אופנוטרוניקה של מכללת עתיד. קורס זה מתמקד בטכנאות אופנועים והוא מעניק מגוון של כלים טכניים להשתלבות בקריירה בתחזוקה וטיפול בכלי רכב דו גלגליים מסוגים שונים. נוסף על כך, הידע שנרכש במהלך הקורס יכול לסייע לבוגריו לחסוך העלויות התחזוקה הגבוהות שקיימות בתחום האופנועים. באפשרות בוגרי ההכשרה נפתחות מגוון של דלתות להשתלבות בתעסוקה, באפשרותם להשתלב במוסכים ובחברות בתחום הרכב הדו גלגלי בתפקידי טכנאים. כמו כן, הם יכולים להמשיך לפתח את הכלים שברשותם דרך הכשרות מקצועיות נוספות בתחומי הרכב והטכנאות. עם צבירת ניסיון וותק וקבלת הכשרות מתאימות הם יכולים אף להתקדם לתפקידי מנהלי מוסכי אופנועים.

 

מתקיים בשלוחות מעלות ותל אביב

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים רוכשים מגוון כלים חיוניים בתחום טכנאות האופנועים. הם לומדים לעומק על אמצעי בטיחות בזמן הרכיבה ומכירים את סביבת העבודה של הטכנאים, לרבות ציוד מקצועי ומכשור טכני. כמו כן, הם לומדים כיצד לאבחן ולטפל בתקלות ולבצע תחזוקה שוטפת ויסודית של אופנועים מסוגים שונים, כדי להציע שירות מתקדם ויעיל ככל האפשר ללקוחות.


הם מכירים את שלל המערכות באופנוע, לרבות מערכות ההיגוי, הבלימה, החשמל, הקירור והפליטה. הם לומדים על קריאתם של תרשימים מקצועיים בתחום הרכב וסוקרים את מדריכי השירות לאופנועים. נוסף על כך, הם מעמיקים בנהלי הבטיחות בעבודה שחשובים לטכנאי אופנועים בעבודתם השוטפת.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 100 שעות אקדמיות. הוא משלב לימוד תיאורטי של עקרונות מכונאות האופנועים יחד עם תרגולים מעשיים דרכם המשתתפים מתנסים הלכה למעשה בכלים הנלמדים.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

 • בטיחות בעבודה
 • מערכות הבלימה
 • מתלים ומערכות היגוי
 • מערכות פליטה ויניקה
 • טיפול ותחזוקה תקופתית
 • מערכות חשמליות באופנועים
 • מאיידים ומערכות להזרקה ישירה   
 • מידע שירות
 • תרשימי חיווט
 • סוגי תמסורות
 • מדריכי שירות
 • מכלולים ושלדות   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


רשת המכללות עתיד, שלה שלוחות בפרישה ארצית, מתמקדת בהכשרות מקצועיות במגוון רחב של תחומים. ניתן ללמוד בה בקורסים שונים בענפים כגון ניהול, חשמל, חשבונאות, מחשבים, עיצוב ומזכירות. מסלולי הלימוד מתמקדים בענפים שיש להם ביקוש בתעשייה ובמשק הישראלי והם שמים דגש על הפן הפרקטי של המקצוע ועל הקניית ניסיון מעשי למשתתפים תוך כדי ההכשרה, כדי לסייע להם עם השתלבותם בתעסוקה. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גורמים מגוונים בתעשייה, מה שמסייע להשתלבותם של הבוגרים בשוק העבודה עם סיום הכשרתם.


בתחום הרכב, המכללה מציעה עוד מגוון קורסים כגון קורס דיאגנוסטיקה לרכב, קורס אוטוטרוניקה, קורס מתקיני מערכות טכנולוגיות לרכב, קורס שמאות רכב, קורס בוחני מכשור רכב, קורס רכב ציבורי עיוני, קורס ניהול הובלות, קורס ניהול היסעים, קורס רכב משא כבר ועוד שלל תכניות הכשרה שמתמקדות בהיבטים הפרקטיים של תחום התחבורה בישראל. חלק מן הקורסים מתקיימים בפיקוח של משרד העבודה והם מכינים את המשתתפים בהם לקבלת תעודת מקצוע מוכרת מטעם המשרד.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים למכונאי רכב מנוסים ולרוכבי אופנועים שברשותם רישיון נהיגה בדרגות A, A1 או A2 למשך שנה אחת לפחות. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובות הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת גמר מטעם רשת מכללות עתיד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה