קורס דיאגנוסטיקה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס דיאגנוסטיקה במכללת עתיד

קורס דיאגנוסטיקה לרכב במכללת עתיד

 

ברשת המכללות עתיד נערך קורס דיאגנוסטיקה לרכב. בהכשרה זו, המיועדת לחשמלאי רכב וטכנאים מנוסים, ניתן להכיר סוגיות מתקדמות בדיאגנוסטיקה (אבחון תקלות שונות בכלי הרכב) למנועי הזרקת דלק.


מדובר על קורס פרקטי שבו מכירים תהליכים וכלים שאותם יכולים אנשי המקצוע ליישם במסגרת עבודתם. נלמדים תהליכי הטיפול בתקלות והשימוש במכשור המקצועי לדיאגנוסטיקה. מסלול זה מהווה בסיס להתמחות דיאגנוסטיקה במסגרת קורסים ייעודיים למנועי בנזין או במנועי דיזל. הקורס מותאם לחידושים במערכות הרכב ומשתתפיו יכולים להכיר מקרוב את ההתפתחויות בענף ולהתאים את השירותים שהם מעניקים לצורכים בשטח.

 

היכן לומדים?

 

הקורס מתקיים בשלוחות חיפה ותל אביב.

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא 100 שעות לימוד.

 

זהו קורס בדגש מעשי ונכללים בו גם תרגילים שבהם מתנסים באבחון ובפתרון של בעיות במנועים ושימוש במכשור וכלים מקצועיים מן המקצוע.

 

 

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על דיאגנוסטיקה למנועי הזרקת דלק. נלמדים תהליכי העבודה המותאמים למנועי בנזין ודיזל וכן דיאגנוסטיקה ממוחשבת.


הם לומדים על ההבדלים בין המערכות השונות ומתוודעים לפעילותם של הרכיבים השונים שמהם הן בנויות. בהמשך נלמדים תהליכי האבחון של תקלות במערכות בעזרת קריאת נתונים והערכתם. כמו כן, לומדים כיצד לזהות השפעות בין רכיבים ומערכות נוספות תוך שימוש במערכת התקשורת המשותפת CAN.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 

  • מערכת טורבו מכני
  • מערכות הזרקה ברכב
  • מערכת התקשורת CAN
  • מסילה משותפת ומערוכת דיזל
  • אבחון תקלות במערכת ההזרקה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים בהכשרות נוספות בתחום הרכב יכולים למצוא קורסים מגוונים ברשת המכללות עתיד. בין אותן הכשרות אפשר למנות קורס אוטוטרוניקה, מכונאות רכב, חשמל ומיזוג אוויר, בוחני רישוי, בדיקה לפני קניה ומכירה וכן השתלמויות שונות כגון ECAR למנהלי מוסכים או השתלמות מיגון ומולטימדיה לרכב.


נערכים גם מגוון לימודי תעודה בענפים כגון חשמל ואלקטרוניקה, מכונות, מתכת, בניין ותשתיות, מינהל ומזכירות, מחשבים ועוד. במרבית המסלולים משולבים תרגילים מעשיים שבהם יכולים המשתתפים לפתח כישורים פרקטיים הנדרשים בשוק העבודה ולהכיר מקרוב טכנולוגיות, תהליכי עבודה וחידושים בענף.

 

מהם תנאי הקבלה?


לקורס יכולים להתקבל אנשי מקצוע בעלי רקע קודם בתחום הרכב. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה לקורס.

 

איזו תעודה מקבלים?


למשתתפים העומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס מוענקת תעודת דיאגנוסטיקה בנזין, דיזל ודיאגנוסטיקה ממוחשבת המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


מסלול זה מיועד לחשמלאי רכב בעלי ניסיון בתחומם, בעזרת הידע הנרכש במהלכו הם יכולים להעמיק את הידע המקצועי שברשותם ולהרחיב את תחומי ההתמחות שלהם. ידע בדיאגנוסטיקה מהווה משאב חשוב במוסכים ובמכוני השירות ויכול לסייע לאנשי המקצוע להגדיל את קהל הלקוחות ולהציע שירותים מגוונים יותר ללקוחותיהם הקיימים. בוגרי קורס זה יכולים להשתמש בכלים הנרכשים במהלכו כדי לקדם את הקריירה במקום העבודה הנוכחי, או לצורכי השתלבות בתפקיד חדש במוסכים, מרכזי שירות, חברות ויבואני רכב, מכוני רישוי ומסגרות נוספות בתחום.


כמו כן, באפשרותם להמשיך להרחיב את הידע שברשותם דרך לימוד בקורסים נוספים. ניתן להתמקצע במקצועות טכניים שונים, לפתח מיומנויות ניהוליות לעבודה במוסכים, להכיר עקרונות בתחום התחבורה, ועוד. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודי הנדסאים ודרכם לפתח מיומנויות טכנולוגיות מתקדמות.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה