קורס רכב היברידי רמה 2 במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס רכב היברידי רמה 2 במכללת עתיד

קורס רכב היברידי וחשמלי רמה 2 במכללת עתיד

 

במכללת עתיד מתקיים קורס רכב היברידי רמה 2. מסלול זה מתאים לעובדים במוסכים ובו הם רוכשים את ההסמכה הנדרשת כדי לעבור על רכבים חשמליים היברידיים בעלי מתח גבוה.


כיום כדי לעבוד על כלי רכב היברידיים במוסך יש צורך בהסמכה מתאימה, מוגדרות מספר רמות הסמכה כאשר רמה 2 מתייחסת לעבודה, פירוק והרכבה לאחר שהמתח מנותק על ידי עובדים המוסמכים ברמה 3. חשוב להדגיש כי עובדים ברמה 2 אינם רשאים לנתח את המתח הגבוה ברכבים בהתאם לחוק.


כמות כלי הרכב החשמליים על הכביש הולכת ועולה מדי שנה, וכך גם הביקוש למוסכים המוסמכים לבצע תיקונים באותם רכבים נמצא בעלייה מתמדת. כדי לאפשר עבודה בטוחה ויעילה, מורשים רק עובדים מוסמכים העוברים קורסים ייעודיים לבצע תיקונים ותחזוקה באותם רכבים.

 

היכן לומדים?


מתקיים בשלוחות תל אביב, חיפה

 

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה מקבלים הסמכה לעבודה על כלי רכב היברידיים. לאורך ההכשרה הם לומדים כיצד מרכיבים ומפרקים את החלקים, וכן נחשפים לתקנות המקצועיות הקובעות את גבולות הסמכות של אנשי מקצוע ברמה 2.


בתחילת התכנית מכירים את הרכיבים במעגלי המתח הגבוה ונחשפים לחוק החשמל. לאחר מכן לומדים על השיטות השונות לרכבים היברידיים לרבות מקבילי, משולב, טורי ועוד. בהמשך מעמיקים בתחום המתח והמרות המתח ולומדים על מנועי חשמל ועל אופן העברת התנועה לגלגלי המכונית, וכן על פעילות המצבים והסוללות. בהתאם לחוק, נכלל בתכנית זו גם קורס החייאה מטעם מד"א.

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא 16 שעות לימוד אקדמיות. הוא כולל גם קורס החייאה המועבר על ידי מד"א.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר גם:

 

  • חוק החשמל
  • מנועי חשמל
  • מצברי 12 וולט
  • סוגי מתח והמרות
  • סוללות מתח גבוה
  • שיטות רכב היברידי
  • אופן העברת תנועה
  • רכיבים במעגלי מתח גבוה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת עתיד ניתן לקחת חלק בהכשרות נוספות בתחום הרכב. בין אותם קורסים נכלל קורס רכב היברידי ברמה 1, המהווה את דרגת ההסמכה הראשונה לעובדים בתחום הרכב החשמלי. כמו כן מתקיים הקורס ברמה 3, שבו ניתן להמשיך להרחיב את תחומי הסמכות והידע המקצועי בענף זה.


קורסי רכב נוספים הנערכים ברשת המכללות כוללים בין היתר דיאגנוסטיקה, אוטוטרוניקה, חשמל רכב, מיזוג אוויר, טכנאות, שמאות ועוד.


המעוניינים בכך יכולים ללמוד במכללות עתיד גם מקצועות נוספים כגון מכונות, חשמל, תעשייה, מינהל ומזכירות, חשבונאות, גרפיקה ועוד. ברשת נערכים גם לימודי הנדסאים במגוון מגמות.

 

מהם תנאי הקבלה?


לקורס זה יכולים להתקבל עובדים מקצועיים במוסכים, שהם בעלי כתב הסמכה במקצועות הרכב.

 

איזו תעודה מקבלים?

 

בסיום הקורס מוענקת למשתתפים העומדים בכל הדרישות תעודת גמר "רכב היברידי חשמלי רמה 2" המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד, דיפלומה זו מוכרת על ידי משרד התחבורה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, מסלול זה מתאים לעובדים בעלי כתב הסמכה במוסכים, התעודה המוענקת בסיומו מסמיכה לעבוד על רכבים חשמליים עם מתח גבוה HV. בעזרת הסמכה זו יכולים העובדים במוסכים להרחיב את תחומי העיסוק והאחריות המקצועית שברשותם ולעסוק גם בפירוק והרכבה של חלקים במעגל המתח הגבוה ברכבים ההיברידיים, לאחר שאלה נותקו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ברמה 3.


כדי להרחיב את הידע המקצועי, ניתן להמשיך גם לקורס רכב היברידי ברמה 3, שבוגריו רשאים גם לערוך ניתוקים של המתח הגבוה. כמו כן, קיים מגוון רחב של קורסים נוספים במקצועות הרכב, שדרכם ניתן לרענן את הידע המקצועי או לרכוש התמקצעות נוספת בענפים מבוקשים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה