קורס הסמכה לניהול מוסך בהתמחות מיזוג אויר במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס הסמכה לניהול מוסך בהתמחות מיזוג אויר במכללת עתיד

 

הסמכה לניהול מוסך בהתמחות מיזוג אויר במכללת עתיד

 

 

במוסכים מטפלים בבעיות ותקלות מגוונות שיכולות להתעורר ברכבים מסוגים שונים. חלק מהבעיות שעשויות להתעורר קשורות במערכות מיזוג האויר ברכב, שחשובות גם עבור נוחות הנהג והנוסעים אך גם עבור פעילותו התקינה של הרכב.

 

מסיבה זו, אחד מתחומי ההתמחות החשובים לצורך התמקצעות בניהול מוסך הוא אבחון תקלות ופתרון בעיות במערכות הקירור ברכב.

 

מי שרוצים לקבל הסמכה בניהול מוסך וגם להתמחות בתחום מיזוג האויר, איתור ופתרון תקלות במערכות אלו ברכב, יכולים להשתתף בקורס הנערך ברשת מכללות עתיד, שנמצאת בפרישה ארצית.

 

קורס רכב זה, שמתאים למי שיש להם רקע וניסיון בחשמלאות או מכונאות רכב, מהווה הכנה לקראת בחינות ההסמכה החיצוניות מטעם משרד התחבורה.


תכנית הלימודים

 

מטרת הקורס להוות הכשרה מקיפה למנהלי מוסכים ולהכין את המשתתפים לקראת בחינות ההסמכה החיצוניות של משרד התחבורה. לשם כך, במהלך הקורס נסקרים תכנים מעולמות החשמל והמכונאות, תוך התמקדות בתחום מיזוג האוויר. במהלך הקורס המשתתפים רוכשים שליטה באנגלית טכנית, שיכולה לעזור להתמקצע בתחום זה.

 

בין היתר, המשתתפים בקורס לומדים יסודות בתרמודינמיקה ובתורת הקירור, על מנת לפתח הבנה מעמיקה בתחומי בקרת האקלים, המיזוג והקירור. לאחר מכן, הם מרחיבים את ידיעותיהם בנושאי מערכות מיזוג אוויר ברכבים.

 

מעבר לכך, חלק מתכנית הלימודים כולל השתתפות בסדנאות בטיחות וגהות, על מנת לוודא שפעולות ההתקנה ותיקון התקלות נעשות בצורה בטיחותית.

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים נפרשים על פני 8 חודשים, וכוללים כ – 290 שעות לימוד אקדמיות. הקורס מתקיים במתכונת ערב, וכך מקל על השילוב עם עבודה או עם הורות.

 

הלימודים נערכים בדגש מעשי, על מנת להקנות למשתתפים מיומנויות נחוצות לקראת השתלבות בעבודה בתחום בתעשייה. במסגרת הקורס משולבות סדנאות, תרגול והתנסות מעשית.

 

מעבר ללימודים הפרונטליים, המשתתפים יכולים להיעזר במערך אינטרנטי שמאפשר לגשת לחומרי הלימוד אונליין, גם בין השיעורים.

 

יש לציין כי מי שברשותם הסמכה סוג 3 הסתדרותי במיזוג אויר, נדרשים ללמוד כ – 100 שעות לימוד נוספות.

 

נושאי הלימוד

  • תורת הקירור
  • בקרת אקלים
  • אנגלית טכנית
  • חשמלאות רכב
  • מבוא לתרמודינמיקה
  • מערכות מיזוג ברכבים
  • בטיחות וגהות בעבודה
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

רשת מכללות עתיד פועלת מאז שנת 1990 בהכשרה טכנולוגית ומקצועית. בכל שנה משתתפים בקורסים ובהכשרות במכללה כ – 15 אלף סטודנטים, בתחומים כגון רכב ותחבורה חכמה, סייבר ומחשבים, בניה, חשמל ואלקטרוניקה, ועוד.

 

בתחום הרכב, מועברות בעתיד הכשרות כגון קורס אוטוטרוניקה, קורס מנהל עסקי למנהלי מוסך, קורס חשמל ומיזוג אויר ברכב, קורס רכב היברידי, ועוד.

 

ההכשרות המקצועיות נערכות תוך שימת דגש על הקניית ידע יישומי ומיומנויות עסקיות למשתתפים, על מנת לתת להם נקודת פתיחה טובה לאחר סיום הקורס, בניסיונם להשתלב בשוק העבודה. הקשרים אותם מקיימים במכללה עם מגוון גורמים במשק, כולל משרדים ממשלתיים וגופים רשמיים שונים, מאפשרים להכשיר את הסטודנטים בהתאם לדרישות העדכניות של מעסיקים בתעשייה.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להשתתף בקורס, יש להציג הסמכה בחשמלאות רכב או לחילופין במכונאות רכב, בהתמחות מיזוג אויר. כמו כן, על המשתתפים להחזיק ברישיון נהיגה בתוקף, וכן להציג תעודת יושר מטעם משטרת ישראל.

 

תעודה

 

בסיום הקורס, הבוגרים שעומדים בחובותיו זכאים לתעודת גמר במיזוג אויר – הסמכה לניהול מוסך. התעודה מוענקת לבוגרים מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים בשיתוף עם רשת מכללות עתיד.

 

לאחר סיום הקורס יש לעמוד בהצלחה בבחינות חיצוניות של משרד התחבורה, על מנת לקבל את ההסמכה.

 

אפשרויות להמשך

 

הסמכה זו מאפשרת לבעלי מקצוע מוסמכים, העוסקים בחשמל או במכונאות רכב, להתקדם בקריירה. ההתמקצעות בניהול מוסך, ובפרט ההתמחות במיזוג אויר, מאפשרת להם לרכוש מיומנויות נוספות, לשווק את עצמם ולפנות לקהל לקוחות רחב יותר.

 

קיימות הכשרות נוספות בהן יכולים להשתתף מי שרוצים לרכוש כלים נוספים לעבודה בתחום, כולל קורס ניהול עסקי למנהלי מוסכים.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה