הנדסאי בניין תכנון מבנים במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי בניין תכנון מבנים במכללת עתיד

הנדסאי בניין במגמת תכנון מבנים במכללת עתיד

 

מיליארדי שקלים מושקעים מדי שנה בתעשיית הבניין הישראלית. שלל פרויקטים קמים ברחבי הארץ, החל מבנייני מגורים, דרך מפעלים ועד לעבודות תשתית וסלילה של כבישים חדשים. בין התפקידים החשובים בתעשייה זו נכללים הנדסאי הבניין, שאחראיים על תהליכי תכנון וניהול לצדם של מהנדסים ועובדים בשטח.


החוק מגדיר כיום את תחומי הסמכות של הנדסאי תכנון מבנים ואת היקף תפקידם. הם רשומים בפנקס ההנדסאים במדור תכנון הבנייה ולפיכך רשאים לחתום על תכניות למבנים פשוטים. הם בעלי ידע נרחב בתכנון של קונסטרוקציות לרבות הכנת תכניות לשינויים ולתוספות במבנים. בין היתר הם מתכננים ומפקחים על בניה של מבנים למגורים ולתעשייה וכן למבנים ציבוריים שונים. תנופת הבניה מעלה כיום את הביקוש להנדסאים מיומנים שיכולים לתרום לפיתוח של הפרויקטים ברחבי הארץ.


סטודנטים בתכנית הנדסאי בניין שמסיימים את תכנית הנדסאי בניין בהתמחות ניהול בניה, יכולים להמשיך לסמסטר נוסף וללמוד במסלול הנדסאי בניין בהתמחות תכנון מבנים (בכפוף לעמידה בכל תנאי הסף). במסלול תכנון מבנים ניתן להרחיב את סל הכלים המקצועי ולשכלל את המיומנויות המקצועיות כהנדסאים. בוגרי המסלול יכולים לעסוק בנוסף לניהול של אתרים ופרויקטים גם בתכנון של מבנים פשוטים, עד לגובה 13 מטרים.

 

מתקיים בשלוחות מעלות, חיפה וירכא.

 

90% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים.

 

תכנית הלימודים


במהלך התכנית הסטודנטים מרחיבים את הבנתם בתחום הבניין ומתמקדים בתהליכי תכנון של מבנים וקונסטרוקציות. הם מפתחים מיומנויות תכנון הנדסי ותכנון של אתרים לרבות שיטות לתכנון ממוחשב בעזרת תוכנות ייעודיות בענף. כמו כן, הם בוחנים כיצד לתכנן אלמנטים שונים וחלקים במבנה וכן מתוודעים להיבטים בתכנון של כבישים ובסוגיות בגיאודזיה. ידע זה מתכתב עם מגמות עדכניות בשוק הבנייה הישראלי ועם דרישות הקיימות בו היום.

 

 

מתכונת הלימוד


זהו סמסטר נוסף שאליו ממשיכים בוגרי מגמת ניהול בנייה. היקפה של התכנית 544 שעות אקדמיות. במסלול משולבים שיעורים עיוניים יחד עם סדנאות מעשיות בתחומים כגון תכנון אתרי בנייה, תכנון ממוחשב ותכנון של קונסטרוקציות, במהלכן הסטודנטים מתרגלים הלכה למעשה את החומר הנלמד.

 

נושאי הלימוד

 

סטודנטים במגמת תכנון מבנים לומדים נושאים מגוונים וביניהם גם התחומים הבאים:

 

 

  • תורת המבנים
  • תכנון אתרי בנייה
  • גיאודזיה וכבישים
  • ארגון וניהול בנייה
  • קונסטרוקציות בטון
  • תכנון בעזרת מחשב
  • שרטוט קונסטרוקציות
  • תכנון אלמנטים ממוחשב
  • חוזק חומרים וחישוב סטטי
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד נלמדים עוד שלל מסלולי הנדסאי, ביניהן הנדסאי חשמל, הנדסאי מכשור ובקרה, הנדסאי מכונות רכב, הנדסאי סייבר ועוד. מתקיימת גם מכינה טכנולוגית המיועדת למועמדים המעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם ללימודים. תכניות אלה מוכרת על ידי מה"ט ומותאמות לדרישות העדכניות של התעשייה הטכנולוגית הישראלית. בכל אחת מן המגמות הסטודנטים יכולים להתמקד בתחום מבוקש בתעשייה ולרכוש מיומנויות טכנולוגיות מתקדמות.


במכללה מתקיימות גם שלל תכניות לימודי תעודה, כגון הכשרות טכנאים, קורסים בחשבונאות, קורסים במקצועות הרכב ועוד. רבות מן ההכשרות הללו מאושרות על ידי משרד העבודה וגורמים ממשלתיים נוספים לקבלת תעודות גמר ודיפלומות מקצועיות מוכרות. הסמכות אלה יכולות לסייע לאנשי מקצוע לשדרג את הקריירה ולהתקדם בשוק העבודה. התכניות יכולות להתאים גם למעוניינים לעבור הסבה מקצועית ולפתח קריירה בתחום חדש שיש לו דרישה בשוק של היום.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל סטודנטים במסלול הנדסאי הנדסה אזרחית במגמת משנה ניהול הבנייה אשר עומדים בכל חובות הלימודים במסלול זה. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה לתכנית.

 

תעודה


בסיום הסמסטר מתקיימת בחינה ממשלתית אחת. מי שעוברים את הבחינה בהצלחה ועומדים בכל דרישות הסמסטר, וכן בכל הדרישות במגמת ניהול הבנייה, זכאים לרישום נוסף בפנקס ההנדסאים, במדור לתכנון מבנים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה