קורס מזכירות רפואית במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס מזכירות רפואית במכללת עתיד

קורס מזכירה רפואית - מכללת עתיד

 

יד ימינו של הרופא


תפקיד המזכירה מכיל בתוכו פונקציות מורכבות שהכרחיות לתפקוד התקין של כל מערכת ארגונית. נוסף על התפקידים הידועים של המזכירות, מוטלות עליהן גם המשימה ליצור הרמוניה ושיתוף פעולה מתואם בין היחידות השונות במערכת אליה הן משתייכות. זהו תפקיד שדורש יכולות אדמיניסטרטיביות לצד יחסי אנוש טובים והוא מכיל בתוכו אחריות מקיפה על הנעשה במקום העבודה. כיום, מזכירה בעצם מתפקדת כיד ימינו של המנהל בחברה וכעין מפקחת על אופן ההתנהלות של העובדים, לפיכך, התפקיד הוא משמעותי ומקיף ביותר וחיוני לתפקוד התקין של כל עסק.


המזכירה הרפואית זהו מקצוע אשר התהווה מתוך צורך של ארגוני הבריאות באנשי מקצוע שיש ביכולתם להעניק מענה לצוות הרפואי, למטופלים ולמשפחותיהם. התפקיד מצוי במרכז הסקטור הסיעודי והוא בעצם מהווה המשך ישיר לפעולתו של הרופא. לאור חשיבות הנושא, מי שפועלים בתפקידי מזכירות רפואית נדרשים להפגין רשיות ולהבין את צורכיהם של המטופלים ושל המערכת כאחד. כמו כן, נדרשת יכולת מולטי טאסקינג, שליטה רחבה בלקסיקונים רפואיים והליכים פולשניים או לא פולשניים ועבודה מול שירותי הרווחה וגורמים ממשלתיים.


המזכירה הרפואית מייעלת את המערכת כשהיא פועלת במספר חזיתות, ביניהן מתן אינפורמציה בסיסית למטופלים אשר פוקדים את המרפאה או את בית החולים, ניהול וקביעת לוח הזמנים של התורים, סיוע בתהליכים בירוקרטיים של המטופלים או בקרב הצוות הרפואי, סדרי הפנייה למחלקות וכדומה. זהו תפקיד המתאים לאנשים שיודעים לעבוד תחת לחץ, מסוגלים לספק שירות לקוחות ראוי, מחזיקים בכישורי ניהול ויכולים לשמור על סדר וארגון בצורת עבודתם.

 

מתקיים בשלוחת ירכא בלבד

 

 • קריירה בתחום האדמיניסטרציה מעניינת אתכם? קראו על קורס מזכירות


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים בקורס מזכירה רפואית מטעם מכללת עתיד מעניקה ידע נרחב ומעמיק, ומכשירה את הסטודנטים הלומדים אותה לדעת כיצד לנהל באופן תקין את סביבת העבודה במערכת הבריאות. במהלך הקורס עורכים היכרות עם מערכת הבריאות בישראל על שלל תכניה. במסגרת הלימודים הסטודנטים לומדים כיצד לבצע ניהול נכון ויעיל של רשומות רפואיות עם השמת דגש על דיוק ויעילות בנושא, על מתן שירות ויחסי אנוש טובים, חוקי אתיקה שונים העולים בסביבת עבודה בתחום הרפואה, מיומנויות מחשב שונות ומונחים מקצועיים מגוונים. כמו כן, הם גם נוגעים בנושאים כללים כמו כלכלה, אנגלית, שירות ללקוח ועוד.


מתכונת הלימוד


לימוד קורס מזכירות רפואית מטעם מכללת עתיד נמשכים כ - 340 שעות לימוד שבסיומן ישנן 60 שעות נוספות של התמחות במסגרת רפואית.


נושאי לימוד

 

 • מיומנויות מחשב
 • מיומנויות ארגון וניהול
 • סודיות ואתיקה מקצועית
 • תכתובת עסקית ומנהלית
 • רשומות ומינוחים רפואיים   
 • כלכלה
 • מדעי רפואה
 • מתן יחסי אנוש
 • אנגלית רפואית   
 • ועוד


על מוסד הלימודים


לרשת המכללות עתיד סניפים בערים רבות בפרישה ארצית, מצפון ועד דרום. במכללות עתיד אפשר לקחת חלק בשלל הכשרות מקצועיות שמעניקות כלים פרקטיים למקצועות מבוקשים. בין היתר אפשר ללמוד בקורסים בענפים כגון חשמל ואלקטרוניקה, אנרגיה, מכונות, תחבורה, בטיחות בתעשייה ומינהל.


בתחום המינהל, המכללה מציעה תכניות נוספות כגון קורס ניהול מערכות משרדיות וקורסים להכשרת מטפלות ברמות שונות. הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת מבחנים חיצוניים שעורכים גופים ממשלתיים וכך מסייעים להם לקראת השתלבותם בשוק העבודה. רבים מבין הקורסים ברשת עתיד מתקיימים במתכונת הנוחה לאנשים עובדים, לרוב בשעות אחר הצהריים והערב. הם משלבים תרגולים פרקטיים ולעיתים גם סיורים והתנסות מעשית, או פרויקטים מעשיים שאותם עורכים המשתתפים בסיוע צוות ההוראה.


תנאי הקבלה


בכדי להתקבל לקורס מזכירה רפואית מטעם מכללת עתיד קמה הדרישה להצגת תעודת 12 שנות לימוד, בקיאות בסיסית בשפות עברית ואנגלית כמו גם במתמטיקה, ובנוסף, לעבור ריאיון קבלה אישי.


תעודה


בוגרי הקורס אשר יסיימו את חובותיהם הלימודיות יזכו לתעודת גמר ממשלתית - מזכירות רפואית מטעם משרד הכלכלה ורשת מכללות עתיד.


אפשרויות תעסוקה


הודות להכשרה העיונית והמעשית שמציעה המכללה, בוגרי קורס מזכירה רפואית מטעם מכללת עתיד משתלבים בקלות במשרדי קבלת קהל, מרפאות, קופות חולים ובחברות שעיסוקן הוא במתן שירותי בריאות. הודות למיומנויות הנרכשות במהלך הקורס, הבוגרים יכולים להשתלב בכל מוסד רפואי המטפל בנושאי תחלואה המספק שירות רפואי. מסלולי קדם אפשריים לבוגרי הנם משרות הנהלה, ועדות רפואיות, ניהול מאגרי מידע רפואיים ואפיקים נוספים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה