השתלמות במערכות אלקטרוניות בהתמחות מערכות מיגון במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
השתלמות במערכות אלקטרוניות בהתמחות מערכות מיגון במכללת עתיד

קורס השתלמות במערכות אלקטרוניות למתקינים בהתמחות מערכות מיגון במכללת עתיד


הקדמה הטכנולוגית שמאפיינת את תקופתנו, לא פסחה על תעשיית הרכב. כיום, בכל סוג רכב מותקנות מערכות חשמליות ואלקטרוניות מתקדמות המאפשרות שמירה על הבטיחות, ניווט קל ומהיר, היעזרות באמצעי תקשורת שונים, וכן מיגון הרכב.


על מנת לרכוש את הידע העדכני לגבי טכנולוגיות עכשוויות, ולרענן את כישוריהם וההיכרות שלהם עם מערכות מורכבות ברכב, מתקינים וטכנאי רכב שמעוניינים להתמחות במערכות מיגון מתקדמות, יכולים לעשות זאת באמצעות השתתפות בקורסים והכשרות מקצועיות מגוונות.


השתלמויות אלו מתקיימות במוסדות ללימודי תעודה ברחבי הארץ, וביניהן ברשת מכללות עתיד – ששלוחותיה פרושות מצפון ועד דרום, ומוצעת בה השתלמות במערכות אלקטרוניות למתקינים, בהתמחות מערכות מיגון.


תכנית הלימודים


מטרת ההשתלמות להקנות לסטודנטים את הידע המקצועי והכלים להתקין מערכות אלקטרוניות ברכבים מסוגים שונים, לשימוש פרטי ומסחרי. מלבד ההיכרות אותה מקבלים הסטודנטים עם טכנולוגיות מיגון עכשוויות ומתקדמות, הם לומדים יסודות נחוצים בתחומי האלקטרוניקה והחשמל, על מנת לרכוש הבנה מעמיקה עם נושא המחשוב ברכב.


כמו כן, כחלק מתכנית הלימודים מוקנית לסטודנטים הבנה בקריאת שרטוטים חשמליים, ונסקרות סוגיות כגון כיצד פועלות המערכות השונות ברכב, ואיך לעבוד עם רכבים בעלי מנועי בנזין ודיזל כאחד.


מתכונת הלימודים


היקף הלימודים הוא כ – 100 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות למפגשים אשר נערכים בשעות הערב. משך ההשתלמות הוא כ – 3 חודשים.


ההשתלמות מתקיימת תוך הדגשת הצד הפרקטי של התכנים הנלמדים, על מנת להקנות למשתתפיה מיומנויות מעשיות ואת היכולות ליישם את הידע הנלמד גם בעת העבודה בשטח.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים כחלק מתכנית הלימודים של קורס רכב זה משלבים בין תיאוריה ופרקטיקה, כאשר דגש רב מושם על תרגול והתנסות מעשיים. בין היתר, הסטודנטים לומדים על:

 

  • מערכות מיגון
  • חשמלאות רכב
  • מנועי בנזין ודיזל
  • שרטוטים חשמליים
  • מבוא לאלקטרוניקה
  • מחשוב מערכות ברכב
  • יסודות בתורת החשמל
  • מערכות חשמליות ברכבים חדשים
  • ועוד

 


על מוסד הלימודים


רשת מכללות עתיד פועלת ברמה הארצית בהכשרה והסמכה מקצועיות במגוון תחומים מבוקשים וטכנולוגיים. בהכשרות הנערכות בעתיד, שהוקמה בשנת 1990, משתתפים כל שנה אלפי סטודנטים.


בין התחומים שאותם ניתן ללמוד במכללה: קורסי רכב ותחבורה חכמה, בניין בטיחות ואחזקה, תעשייה ומתכת, סייבר ומחשבים, חשבונאות ומנהל, ועוד. הקורסים השונים בתחום הרכב כוללים קורסי אוטוטרוניקה, קורסי טכנאות רכב כגון קורס טכנאי מערכות שמע ומיגון לרכב, קורסי חשמל ומיזוג אוויר ברכב, וכן קורסי רכבים היברידיים, ועוד.


תכניות הלימוד בקורסים ובהכשרות שנערכות במכללה, מיועדות להקניית ידע מעשי שיכול לסייע בהשתלבות בשוק העבודה. הקשרים אותם מקיימים במכללה עם גורמים רשמיים כגון משרד התחבורה, משרד העבודה, מכון התקנים הישראלי, ואחרים, מאפשרים לעדכן את תכניות הלימוד על פי הדרישות המשתנות של המשק ושל מעסיקים בתעשייה.


תנאי קבלה


יכולים להירשם להשתלמות מי שיש ברשותם אישור תעסוקתי או תעודת מקצוע בתחומי החשמל והאלקטרוניקה ברכב. כמו כן, על המועמדים לעמוד בהצלחה בראיון אישי הבודק את התאמתם ללימודים.


תעודה


בסיום ההשתלמות, הבוגרים שמסיימים אותה בהצלחה זכאים לתעודת גמר במערכות אלקטרוניות למתקיני מערכות רכב בהתמחות מערכות מיגון. התעודה ניתנת מטעם רשת מכללות עתיד, וכן מזכה בהיתר תעסוקתי (תו תקן) מטעם מכון התקנים הישראלי לצורך העיסוק בתחום.


אפשרויות תעסוקה


ההשתלמות מיועדת למי שכבר עוסקים בנושאי החשמל והאלקטרוניקה, ומעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להעמיק את ידיעותיהם בתחום, ולקבל יכולות באמצעותן הם יכולים להגדיל את קהל הלקוחות שלהם.


כך למשל, תו התקן מטעם מכון התקנים מקנה לבוגרי ההשתלמות הכרה רשמית שיכולה לעזור להם להתפתח מבחינה מקצועית, ולפתוח להם הזדמנויות נוספות לעבודה בתחום.


לאחר סיום השתלמות זו, מומלץ להשתתף בקורס מולטיפלקס, בו ניתן להרחיב עוד יותר את היריעה ולרכוש ידע מקצועי נוסף. כמו כן, ניתן להשתתף במגוון הכשרות והשתלמויות המשך לצורך פיתוח הקריירה, כולל הכשרות לניהול מוסך שיכולות לעזור להתקדם לתפקידים ניהוליים ולמי שרוצים לפתוח עסק משלהם.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה