קורס רכב היברידי רמה 1 במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס רכב היברידי רמה 1 במכללת עתיד

קורס רכב היברידי חשמלי רמה 1 במכללת עתיד

 

מספר כלי הרכב החשמליים העולים על הכביש הולך וגדל מדי שנה. במקביל חלה עליה גם בשימוש ברכב היברידי, המוגדר ככזה המשלב בין מערכת הנעה בבנזין לבין מערכת הנעה חשמלית. מערכות ההנעה ברכבים אלה לרוב עושות שימוש בחשמל במתח גבוה, שהעבודה עמו עלולה להציב סכנות שונות לאנשי המקצוע ובראשן סכנת ההתחשמלות. כיום באגף הרכב של משרד התחבורה קיימת הדרישה כי עובדים במוסכים, מכוני רישוי ומפעלי שירות המטפלים ברכבים מסוגים אלה נדרשים לעבור הכשרה ייעודית המוכרת על ידי המשרד.


במכללת עתיד מתקיים קורס רכב היברידי חשמלי רמה 1, שהיא הרמה הראשונה בסולם ההסמכות בתחום זה. במהלך קורס זה ניתן להכיר את הנהלים לעבודה בטוחה ברכב היברידי וחשמלי. בוגרי התכנית יכולים להרחיב את היצע הסמכויות שלהם במוסך במסגרת עבודה עם כלי רכב ולבצע משימות פשוטות שונות באופן בטוח ויעיל יותר. התכנית מותאמת לדרישות משרד התחבורה לצורך קבלת תעודת הגמא הנדרשת לעבודה עם כלי הרכב החדשניים.

 

 היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחות חיפה, תל אביב

 

 

תכנית הלימודים


במהלך התכנית נחשפים המשתתפים לסוגי כלי הרכב ההיברידיים והחשמליים הקיימים כיום בשוק ולומדים לטפל בהם באופן יעיל ומותאם לנהלים. הדגש בקורס הוא על כללי בטיחות בעבודה עם חשמל מתח גבוה, הידוע גם בשם HV. המשתתפים לומדים על נהלים למניעת התחשמלות ועל הכללים שמתווה כיום משרד התחבורה לטיפול יעיל במעגלים החשמליים מסוג מתח גבוה ונמוך במכוניות השונות.


הידע הנרכש בקורס נוגע לביצוע טיפולים ובדיקות שונות במערכות הרכב. המשתתפים לומדים לבצע משימות בסיסיות שונות כגון החלפת שמן המנוע, הסרת הגלגלים ופירוק חלקים שאין להם קשר למערכות המתח. נוסף על כך, הם לומדים כיצד לבצע בדיקות תקינות למערכות הרכב באמצעות שימוש בכלים מבודדים מתאימים ולפי תקנים רלבנטיים. כמו כן, הם מתוודעים למאגרי מידע ללמידה מתוקשבת, כגון אלה של חברת Electude בתחום הרכב.

 

מתכונת הלימוד


היקפה של השתלמות זו הוא כ – 10 שעות לימוד אקדמיות, בהתאם להנחיות משרד התחבורה בתחום זה. הקורס שם דגש על לימוד עיוני של הנהלים לעבודה בטוחה בכלי הרכב וכן נכללים בו תרגילים מעשיים שונים להיכרות עם הציוד המקצועי.

 

נושאי הלימוד

 

במהלך התכנית המשתתפים לומדים על נושאים שונים, ביניהם הנושאים הבאים:

 

  • זיהוי רכב חשמלי
  • רכבים חשמליים EV
  • שיטת הייבריד PHEV
  • סימון רכבים היברידיים במוסך
  • שימוש במאגר המידע Electude
  • כלי עבודה מבודדים לביצוע בדיקות
  • בטיחות בעבודה עם כלי רכב חשמליים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

בתחום הרכב, מתקיימים במכללת עתיד מגוון מסלולי לימוד נוספים לתעודה כגון קורס בוחני רכב למכשור, קורס שמאות רכב וקורס טכנאי רכב. כמו כן, נערך במכללה מסלול הנדסאי מכונות רכב המוכר על ידי מה"ט אשר בו ניתן לרכוש כלים וידע טכנולוגיים מתקדמים להשתלבות בתעשיית הרכב הישראלית.


במוסד הלימוד ניתן ללמוד קורסים בענפים נוספים כגון חשמל, תעשייה, איכות, חשבונאות וניהול. ברבים מבין המסלולים מכינים את הסטודנטים לקראת הבחינות הדרושות לקבלת תעודות מקצוע או גמר המוכרות על ידי גורמים ממשלתיים, כגון משרד העבודה והרווחה. בתכניות השונות מושם דגש גם על התאמת התכנים לצורכים העדכניים של המשק והתעשייה, כדי לסייע למשתתפים להכין עצמם להשתלבות בשוק העבודה.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לעובדים מנוסים בתחום הרכב, שברצונם להתמקצע בטיפול בכלי רכב חשמליים בהתאם לדרישות משרד התחבורה. בין היתר, יכולים ללמוד בקורס בוחני רישוי, קציני בטיחות בתעבורה, שמאי רכב, עובדי קניה ומכירה וכן עובדים מקצועיים נוספים בענף שנדרשים לטפל ברכבים מסוג זה במסגרת עבודתם.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובות הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת גמר רכב היברידי / חשמלי סוג 1 המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד ומוכרת על ידי משרד התחבורה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה