קורס אוטוטרוניקה לניהול מוסך כולל מנהל ארוך במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס אוטוטרוניקה לניהול מוסך כולל מנהל ארוך במכללת עתיד

קורס מכונאות רכב הסמכה לניהול מוסך כולל מנהל ארוך במכללת עתיד - אוטוטרוניקה לניהול מוסך

 

במכללת עתיד ניתן לקחת חלק בקורס מכונאות רכב – הסמכה לניהול מוסך כולל מנהל ארוך. זוהי תכנית המיועדת לעובדים מנוסים בתחום הרכב, שמעוניינים לקבל ידע וכלים לקידום מקצועי ולהשתלבות בתפקידים בכירים במוסכים.


זוהי הכשרה משולבת שבה נכלל ידע הן בתחום המכונאות והן בתחום ניהול המוסך, וכן היא כוללת ידע מינהלי וניהולי החשוב לעובדים בכירים במוסכים. בקורס נכללת הכנה לקראת מבחני ההסמכה שהערכים על ידי משרד התחבורה להכשרה לתפקידי מנהלי מוסכים. בעזרת הידע והכלים הנרכשים בקורס יכולים בוגרים לקדם את הקריירה, להרחיב את תחומי הסמכות שלהם במקום העבודה ולהציע שירותים איכותיים ומקיפים יותר ללקוחותיהם. כמו כן, באפשרותם להשתלב במגוון מוסכים ומכוני שירות בתפקידים ניהוליים, כיום ישנה דרישה לעובדים אלה ברחבי הארץ עקב הפריחה בשוק הרכב הישראלי.

 

תכנית הלימודים


במהלך המסלול המשתתפים רוכשים סל כלים מקצועי לניהול של מוסכים. בקורס שני מסלולים, האחד בתחום מכונאות הרכב והשני הכשרה למינהל ארוך במוסכים, כלומר הכשרה למנהלי מוסכים במהלכה נלמדים כישורים ניהוליים וארגוניים החיוניים לתפעול השוטף של המוסך.


במהלך הקורס מתוודעים המשתתפים לסוגיות רלוונטיות לתחום מכונאות הרכב. הם לומדים על כלים חשובים בדיאגנוסטיקה ואבחון של תקלות בכלי רכב שונים ומכירים את חלקי הרכבים לרבות בלמים, תמסורת, היגוי, תיבות הילוכים ומערכות אלקטרוניות שונות.


בהמשך התכנית נלמדים היבטים מינהליים החשובים למנהלי המוסך. המשתתפים רוכשים ידע באנגלית טכנית וכן מתוודעים לסוגיות בטיחות וגיהות תעסוקתית שעליהם יש לשמור במסגרת העבודה במוסכים כדי למנוע פגיעות בשלום העובדים ולשמור על עבודה תקינה ואיכותית.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני פרק זמן של 17 חודשים והוא כולל 574 שעות לימוד אקדמיות. הוא מתקיים במתכונת ערב המותאמת לאנשים עובדים.


בקורס דגש תיאורטי ומעשי כאחד. המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות וכן בסדנאות שבהן הם מכירים מקרוב תהליכים לאבחון וטיפול ברכבים וסוגיות שונות העולות בעבודה השוטפת במוסך. בעזרת שילוב זה הם יכולים לבנות כישורים מקצועיים החשובים להמשך דרכם.

 

נושאי הלימוד


מבין מגוון הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס, לומדים המשתתפים את התחומים הבאים:

 

 

  • דיאגנוסטיקה
  • מערכות היגוי
  • אנגלית טכנית
  • תיבות הילוכים
  • גיהות ובטיחות
  • מערכות התמסרות ובלמים
  • מערכות אלקטרוניות ברכב
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


עתיד היא רשת ארצית של מכללות להכשרה מקצועית ולימודים טכנולוגיים. במכללות אלה ניתן ללמוד בקורסים לתעודה וכן בתכניות לימודי הנדסאים, המוכרות על ידי מה"ט. מסלולי הלימוד השונים מותאמים לצורכי התעשייה והמשק והדגש בהם הוא על הקנייה של הכלים הנחוצים לאנשי מקצוע בעת השתלבותם בשוק העבודה.


במוסד הלימוד מתקיימים קורסים לתעודה בתחומים רבים בהם מכונות, חשמל, מינהל, חשבונאות ועוד. בין הענפים הללו ניתן למצוא גם הכשרות רכב נוספות, שבהן יכולים עובדים בענף להעשיר את הידע המקצועי ולקדם את הקריירה. בין הקורסים התחום זה אפשר למנות קורסים בדיאגנוסטיקה, שבהם ניתן להתמחות באבחון תקלות לרכב למנועי דיזל או למנועי בנזין; קורס עיוני למשא כבד שבו נרכש הידע התיאורטי הנחוץ לקבלת הרישיון לנהיגה על רכבים כבדים; קורס תקשורת מחשבים ברכב שבו לומדים על מערכת מולטיפלקס להעברת נתונים חשמלית; קורס הסמכה למנהלי משרדי הובלות או למנהלי משרד היסעים; והכשרות נוספות.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד למכונאי רכב מנוסים שברצונם לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידים בכירים במוסכים. במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים להיות בעלי הסמכה מכונאי רכב מסוג 3. כמו כן, יש צורך להציג רישיון נהיגה בתוקף ותעודת יושר המעידה על היעדר רישום פלילי.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים העומדים בכל הדרישות תעודת גמר "מכונאות רכב הסמכה לניהול מוסך" הניתנת על ידי רשת המכללות עתיד ומשרד העבודה והרווחה. הבוגרים יכולים לגשת למבחנים חיצוניים שמתקיימים מטעם משרד התחבורה לקבלת הסמכות נוספות בתחום ניהול המוסך.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה