קורס הסמכה למנהלי הובלות והיסעים במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס הסמכה למנהלי הובלות והיסעים במכללת עתיד

הסמכה למנהלי הובלות והיסעים במכללת עתיד


משרדי הובלה והיסעים עוסקים בארגון הסעות לקהלי יעד שונים, כולל ילדים, תיירים ואנשים בעלי מוגבלויות, וכן בהובלה של סחורה וציוד לשימושים עסקיים.


מי שרוצים לנהל משרד שבמסגרתו פועלות מעל 5 משאיות מעל 10 טון, או יותר מ – 7 אוטובוסים, יכולים להשתתף בהסמכות לניהול משרד הובלות, שנערכים במספר מוסדות לימוד להכשרה מקצועית ברחבי הארץ.


בין היתר, ניתן להשתתף בהסמכה שמוצעת במכללת עתיד, לניהול הובלות והיסעים במסגרתה פועלות 15 מכללות ברחבי הארץ.


תכנית הלימודים


במהלך קורס רכב זה, המשתתפים מקבלים ידע מקיף וכלים מעשיים לצורך ניהול משרד בתחום ההובלות וההיסעים. הם רוכשים היכרות עם נהלי הרישוי השונים שאותם יש לדעת לשם העיסוק במקצוע זה.


בין היתר, הם לומדים על הנהלים והדגשים הנחוצים עבור מי שעוסקים בהסעת ילדים או אנשים בעלי צרכים מיוחדים ומוגבלויות, וכן כיצד להשתלב בתחום התיירות בצורה מיטבית.


מעבר לכך, הם לומדים גם על הפן של הובלת סחורה וציוד – כולל התקנות להובלת חומרים מסוכנים, וכללי פריקה וטעינה.


חלק חשוב מניהול משרד כולל את ההיבטים של ניהול משאבי אנוש ועובדים. המשתתפים בהסמכה רוכשים הבנה בתחום זה, על מנת לחזק את יכולות המנהיגות שלהם.


מעבר לכך, משולבים בתכנית הלימודים נושאים הקשורים בתחזוקה ובטיפול במשאיות ובאוטובוסים, כולל בעיות ותקלות טכניות ודרכי ההתמודדות עמן.


מתכונת הלימודים


מפגשי הקורס מונים כ – 240 שעות לימוד אקדמיות. על מנת לאפשר למשתתפים לשלב את הלימודים עם עבודה או חיי משפחה בצורה מיטבית, הקורס נערך במתכונת לימודי ערב.


נוסף על ההרצאות, ניתן להיעזר במערכת אינטרנטית שמכילה חומרי למידה ועזרים אונליין, אליה ניתן לגשת בין השיעורים, בזמן המתאים לכל סטודנט.

 

נושאי הלימוד

 

  • נוהלי רישוי
  • ניהול עובדים
  • כללי פריקה וטעינה
  • הסעות בענף התיירות
  • הובלת חומרים מסוכנים
  • טיפול ותחזוקת משאיות ואוטובוסים
  • הסעת ילדים ואנשים בעלי מוגבלויות
  • ועוד


על מוסד הלימודים


רשת מכללות עתיד פועלת יותר מ - 20 שנה בתחומי ההכשרה המקצועית ולימודי התעודה. במסגרת הרשת פועלות מכללות ומרכזים להכשרה מקצועית בתחומי טכנולוגיה ותעשייה, וכן בתי ספר להנדסאים.


בין תחומי הלימוד בהם מתקיימות ההכשרות והקורסים במכללה, ניתן למנות את ענף הבנייה, תעשיית הרכב והתחבורה החכמה, עולם המחשבים והסייבר, וכן תחום המנהל והחשבונאות. הקורסים בתחום הרכב כוללים קורסי נהג רכב משא כבד, קורס רישיון מוביל, וכן קורסי נהיגה וטכנאות רכב נוספים.


הדגש שאותו שמים במכללה על הקניית כלים להשתלבות בשוק העבודה, מתבטא בהתאמת תכניות הלימוד לדרישות המתעדכנות של התעשייה, וביצירת שיתופי פעולה עם מעסיקים וארגונים מובילים במשק.


תנאי קבלה


קהל היעד של הקורס הוא אנשי מקצוע, בעלי חברות ועסקים בענף הרכב, שברצונם לקדם קריירה ולהשתלב בארגונים העוסקים בתחום זה שמונים יותר מ – 5 משאיות במשקל גבוה מ – 10 טון, או לחילופין 7 אוטובוסים ומעלה.


על מנת להתקבל להסמכה זו, יש לעמוד במספר תנאים. ראשית, הקורס מתאים לתושבי ישראל שגילם 25 ומעלה, וברשותם לפחות 12 שנות לימוד. עליהם להראות ניסיון מקצועי מוכח של לפחות 3 שנים בתחומי ההובלות וההיסעים.


מעבר לכך, על המועמדים להחזיק ברישיון נהיגה, וותק נהיגה של 3 שנים או יותר. כמו כן, עליהם להציג תעודת יושר מטעם משטרת ישראל.


כדי לוודא את התאמתם המועמדים ללימודים אלו, נערכים במכללה מבחני כניסה. קבלת המועמדים להסמכה נעשית אך ורק באישור ועדת קבלה מטעם המכללה.


תעודה


בסיום הקורס, מי שעוברים אותו בהצלחה ועומדים בכל הדרישות של מכללת עתיד, זכאים לתעודת הסמכה כמנהלי משרד בפועל בתחום ההובלות וההיסעים. התעודה ניתנת מטעם משרד התחבורה וכן מטעם רשת מכללות עתיד.


אפשרויות תעסוקה


ההסמכה המתקבלת בסיום הקורס, מטעם משרד התחבורה, פותחת דלתות רבות עבור הבוגרים. ההסמכה מאפשרת להם להרחיב עסקים קיימים או להשתלב בחברות גדולות בתחום ההיסעים וההובלות, וכך להתקדם בקריירה.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה