קורס מבוא לאוטוטרוניקה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס מבוא לאוטוטרוניקה במכללת עתיד

קורס מבוא לאוטוטרוניקה במכללת עתיד


ברשת המכללות עתיד ניתן לקחת חלק בקורס מבוא לאוטוטרוניקה. בקורס זה ניתן לרכוש ידע ומיומנויות יסוד להשתלבות בתפקיד מבוקש בענף הרכב, והוא מתאים לבעלי זיקה לעולם הטכני המעוניינים בפיתוח הקריירה.


הכלים והידע הנרכשים במהלך הקורס יכולים לסייע לבוגריו להשתלב במהירות בשוק העבודה לאחר תום ההכשרה. בתעשיית הרכב של היום ישנה דרישה לאנשי המקצוע, עקב מחסור בעובדים טכניים והתפתחויות טכנולוגיות המעלות את הצורך בהתמקצעות וידע עדכני בתחום האוטוטרוניקה.

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס רוכשים ידע נרחב הנדרש לביצוע של בדיקות לאיתור תקלות במערכות הרכב, לביצוע אחזקה של מערכות מכונאות ולטיפול במערכות מיזוג האוויר והחשמל בכלי רכב מנועיים.


לאורך ההכשרה לומדים כיצד לבצע תהליכי פירוק, שיפוץ והרכבה הנדרשים לטיפול ברכב, תוך היכרות עם ציוד טכני וכלים מקצועיים וייעודיים. בין היתר מכירים את מערכות הדלק, קירור, חשמל, תאורה, מצברים, הנעה, תמסורת, היגוי ומערכות נוספות ברכב. בהמשך לומדים עקרונות בחשמל, תרמודינמיקה ומכונאות הנדרשות לאנשי המקצוע בענף זה. המשתתפים גם מתרגלים מיומנויות אלה הלכה למעשה.

 

כמה זמן לומדים?


זהו קורס ערב, הכולל 250 שעות לימוד אקדמיות ואורכו 10 חודשים.


בקורס משולבים תכנים עיוניים יחד עם תרגילים פרקטיים. המשתתפים לוקחים חלק בעבודה מעשית בתחום המכונאות שבה הם מתנסים בטיפול בתקלות שונות במערכות הרכב, וכך צוברים ניסיון ומיישמים הלכה למעשה את החומר הנלמד.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים מגוון נושאים המהווים את הבסיס לתחום הטיפול ברכב. הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלכו:

  • מצברים
  • מתלה היגוי
  • מבנה המנוע
  • הצתה והתנעה
  • תמסורת ברכב
  • תרמודינמיקה
  • מיזוג אוויר ברכב
  • מערכת הדלק לדיזל ובנזין
  • יסודות אלקטרוניקה וחשמל
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד נערכות הכשרות נוספות לתעודה בתחום הרכב. חלקן מתאימות גם למתחילים המעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בענף, בעוד הכשרות אחרות מיועדות לעובדים בעלי ניסיון בענף שברצונם לפתח את הקריירה ולהתמקצע בתחומים מבוקשים. בין הקורסים הנלמדים בתחום זה אפשר למנות דיאגנוסטיקה, טיפול בכלי רכב היברידיים ברמות 1 - 3, בוחן רישוי, טיפול לפני מכירה וקניה, שמאות וכן השתלמויות בענפים כגון מערכות מולטימדיה ומיגון או השתלמות ECAR למנהלי מוסך.


במוסד הלימוד נלמדים גם ענפי ידע נוספים הנדרשים בתעשייה כגון מכונות, בניין, מתכת, איכות, חשבונאות, מינהל ומחשבים. בחלק ממסלולים אלה המשתתפים מתכוננים לקראת בחינות ממשלתיות מטעם גורמים מוכרים כגון משרד העבודה או גורמים נוספים, לצורך קבלת תעודת גמר מוכרת הנחוצה לקידום הקריירה. במרבית המסלולים משלבים גם פרויקטים ותרגילים מעשיים המדמים מצבים מתוך הנעשה בשטח, כדי לסייע למשתתפים להתכונן לקראת אתגרים מקצועיים בהמשך דרכם.

 

איזו תעודה מקבלים?


משתתפים המשלימים קורס זה בהצלחה ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תעודה מקצועית באוטוטרוניקה המוענקת על ידי מכללת עתיד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בפני בוגרי קורס זה נפתחות מגוון אפשרויות תעסוקה בתחום הרכב. הם יכולים להשתלב במוסכים ומרכזי השירות וכן בחברות רכב, יבואנים ומסגרות נוספות. עם ההתפתחויות הטכנולוגיות בענף עולה הדרישה לאנשי מקצוע שיכולים לתת מענה איכותי ויעיל ללקוחות תוך היכרות עם דרישות עדכניות בשוק, וכך הביקוש לעובדים בעלי שליטה בעקרונות האוטוטרוניקה הוא גבוה למדי.


הבוגרים יכולים להמשיך גם להכשרות נוספות בתחום הרכב או בענפים משיקים כגון מכונות, חשמל ותעשייה. הרחבת הידע וסל הכלים המקצועי יכולה לסייע אף היא בקידום הקריירה והתקדמות לתפקידים מספקים. כמו כן, עובדים בעלי ניסיון וותק, הלומדים בקורסים מתאימים, יכולים להמשיך גם לתפקידי ניהול מוסכים ומכונים בתחום. נערכים גם לימודי טכנאים והנדסאים בענף הרכב, למעוניינים בכך.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה