רוצה פרטים על קורס רכב היברידי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס רכב היברידי - טיפול ברכב היברידי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס רכב היברידי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מומחה לעבודות טיפול ואחזקה ברכב חשמלי היברידי

 

מספר כלי הרכב ההיברידיים המשלבים הנעה בחשמל הולכת וגדלה בעולם וגם בישראל. כחלק ממגמה זו החליטו במשרד התחבורה לעגן בחוק את נהלי העבודה בטיפול ברכב היברידי עבור מוסכים ומכוני רישוי וטיפול. כיום, בהתאם להנחיות המשרד, עובדים שמעוניינים לעסוק בתחום הרכב ההיברידי נדרשים לעבור קורס הסמכה מתאים.


קורסים בטיפול ברכב חשמלי והיברידי מתקיימים ברמה רמות הסמכה (רמות 1 - 3) והם עוסקים בהיבטים שונים של תחזוקת כלי הרכב החשמליים ובאבחון וטיפול בתקלות שייחודיות להם. הידע הנרכש בקורס הוא חשוב להתמודדות עם אתגרים בטיחותיים שעובדים במוסכים שאינם היברידיים לא תמיד בקיאים בהם. הקורסים שמים דגש על הפן הבטיחותי של העבודה במוסך עם רכב היברידי ויכולים לסייע למוסכים ולארגונים בתחום הרכב לייעל את העבודה, להרחיב את היצע הלקוחות ולהפוך את הטיפול לבטוח ומתקדם יותר.


רכב היברידי מה זה


רכבים היברידיים משולבים מערכת הנעה שמבוססת על במזין או דיזל יחד עם מערכת הנעה נוספת המבוססת על חשמל. המערכת החשמלית מופעלת על ידי סוללת מתח גבוה שמפעילה את המנוע ומניעה את הרכב. ברכבים היברידיים מותקנות מערכות חכמות מתקדמות שקובעות מתי להשתמש בכל אחד מסוגי המנועים לפי תנאי הדרך והנסיעה. לכלי רכב אלה ישנם מספר יתרונות בולטים, בהם חסכון בדלק וצמצום פליטה של מזהמים לאוויר, שיכול לסייע לשמירה על הסביבה.


קורס רכב היברידי


קורס רכב היברידי הוא חובה לעובדים שמעוניינים לטפל בכלי רכב היברידיים וחשמליים במסגרת עבודתם. הקורס מפוקח על ידי אגף הרכב במשרד התחבורה מתוך שאיפה לפקח על התחום ולהסדיר אותו באופן מקצועי וכך לשמור על רמה מקצועית ואיכות בעבודות במוסכים. במוסכים בהם מעניקים שירותי תחזוקה וטיפול לרכבים היברידיים, נדרשים כל העובדים לעבור הכשרה ייעודית בתחום זה.


תכניות הלימוד מותאמות לתקן הישראלי בתחום הרכב ההיברידי וכן לתקנים ונהלים בין לאומיים בעולם הרכב. הקורסים מתמקדים בהיכרות עם שלל כלים מקצועיים להתמודדות עם סוגיות בטיחות בחשמל בתחום הרכב.


קורס מכונאות רכב


קורסים במכונאות רכב מתמקדים בתחזוקה ובטיפול בשלל תקלות בכלי רכב. ישנן מספר הסמכות בתחום המכונאות, בדרגות 1 - 3. חשוב לציין כי נכון להיום לא מתקיימים קורסים להכשרת מכונאי רכב, אלא קורסים בתחום האוטוטרוניקה. קורס אוטוטרוניקה מתמקד בטיפול במערכות הרכב בעידן האלקטרוניקה והוא מותאם לחידושים בענף הרכב. עובדים בתחום הרכב שברשותם הסמכות בתחום המכונאות יכולים ללמוד בקורסי השלמה ולשדרג את הכשרתם לענף האוטוטרוניקה. יש לציין כי הכשרה בתחום המכונאות לבדה אינה מספיקה כדי להעניק שירותים בתחום הרכב ההיברידי, ודרושה לעובדים הכשרה ייעודית נוספת.


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים בהרחבה על מערכות היברידיות ברכב ובוחנים את דרכי הפעולה שלהן. הם מתוודעים לסוגים שונים של ציוד טיפול ותחזוקה לרכבים חשמליים ומכירים סוגי מצברים, סוללות, ממירים, מטענים ורכיבים נוספים. כמו כן הם סוקרים את ציוד הבדיקה לרכב ולומדים לאבחן תקלות במערכת החשמל במכוניות מסוגים שונים.


במהלך הקורס שמים דגש על תחום החשמל במתח גבוה ובמתח נמוך. המשתתפים מתוודעים לסיכוני העבודה בחשמל ולומדים בהרחבה על תהליכי עבודה בטוחים ויעילים במערכות החשמל הללו. התכניות כוללות גם היכרות עם נהלים למניעת תאונות וכשלים במערכות החשמל.


מתכונת הלימוד


לפי נהלי משרד התחבורה, היקפו של הקורס ברמה 3 הוא כ - 60 שעות אקדמיות. ברוב מוסדות הלימוד הקורס מתקיים במתכונת ערב חד שבועית כדי להתאים לצורכיהם של העובדים בתחום הרכב. קורס זה כולל לימוד עיוני וכן תרגול מעשי בעבודה על מערכות רכב חשמליות. המשתפים מתנסים בפועל בשימוש בציוד ומכשור מקצועי ומתמקדים בין היתר בעבודות במערכות חשמל מתח גבוה ובביצוע יעיל ובטוח שלהן.


נושאי לימוד

 

 • פירוק והרכבת מכללים
 • חוק החשמל
 • בטיחות במערכת חשמל
 • ממירים ומטענים
 • שילוב מנועי חשמל ובנזין
 • שיטות טעינה לרכב חשמלי
 • שימוש בנתוני יצרן
 • בדיקות ואבחון תקלות ברכב
 • מצברים למתח נמוך
 • מכשור לבדיקת רכב היברידי
 • פגיעות ממתח חשמלי   
 • מנועים חשמליים וזרם חילופין   
 • ועוד


קהל יעד ותנאי קבלה


קורסים בטיפול ברכב היברידי מיועדים לעובדים מנוסים בתחום הרכב. יכולים להתקבל אל התכנית מועמדים שברשותם כתב הסמכה רשמי במקצועות כגון מכונאות רכב, פחחות רכב, מסגרות לרכב, חשמל רכב ואוטוטק לרכבים קלים וכבדים. בחלק ממוסדות הלימוד, יכולים להתקבל גם עובדים בתחומים משיקים כגון שמאות רכב, בטיחות רכב ומכירה וקניה של רכבים, שיש ברשותם הסמכה מקצועית וניסיון רלבנטיים.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס זכאים לתעודת "HVE - מומחים לטיפול ועבודות ברכב", תעודת זו מוענקת על ידי משרד התחבורה ומוסד הלימוד לאחר מעבר מוצלח של בחינת גמר. חשוב לציין כי רק בקורסים המוכרים ומאושרים על ידי משרד התחבורה מוענקת לבוגרים תעודה מוכרת זו, המסמיכה להעניק שירותים לרכבים היברידיים. במוסדות שאינם מוכרים על ידי המשרד מוענקת תעודת גמר פנימית מטעם המכללה.


בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע שברשותם כדי להשתלב במוסכים שבהם מעניקים שירותים לרכבים היברידיים. כמו כן, בעלי מוסכים יכולים להשתמש בקורס כדי להרחיב את טווח השירותים שהם מעניקים במוסך ולהגדיל את היקף הלקוחות שלהם.


מכללות קורס רכב היברידי

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר) - במכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס מומחה עבודות לטיפול ואחזקה ברכב בהיברידי ברמה 3, שמתקיים בפיקוח ובאישור של משרד התחבורה. כמו כן, המכללה מציעה השתלבות לרכב היברידי ברמות ההסמכה 1 ו - 2. במכללה זו ניתן ללמוד בעוד שלל קורסים בתחום הרכב ובענפים נוספים. בין היתר מתקיימים קורסים כגון קורס אוטוטרוניקה, קורס מכונאות רכב סוג 3, קורס בוחן מכשור רכב, קורס ניהול מוסך אוטוטק, קורס שמאות רכב, קורס נהגי רכב משא כבד וקורסים נוספים.

 

 • מכללת עתיד (חיפה, תל אביב) - במכללת עתיד ניתן לקחת חלק בקורס רכב היברידי / חשמלי רמה 1, שהיקפו 10 שעות. בקורס יכולים ללמוד בעלי מקצוע מתחומי הרכב השונים כגון טכנאי רכב, בוחני רישוי, קציני בטיחות ועוד. במוסד הלימוד מתקיימים קורסים נוספים בתחום הרכב ובענפים נוספים - ניתן לקחת חלק גם בקורסי רכב חשמלי היברידי ברמות 2 ו - 3.

 

 • המכללה הטכנולוגית לרכב מבית איגוד המוסכים (חיפה, תל אביב) - במכללה הטכנולוגית לרכב מתקיים קורס הסמכה לרכב היברידי שנערך מטעם משרד התחבורה, להסמכה ברמה 3. בקורס זה כ - 15 מפגשים שמתקיימים בשעות הערב. ההכשרה מתקיימת בשלוחות המכללה בחיפה ובתל אביב. כמו כן, ניתן ללמוד במכללה זו בקורס בטיחות לרכב היברידי ברמה 1, ההכשרה ברמה זו מתקיימת בהיקף של 10 מפגשים והיא מתאימה בעיקר לשמאים, לקציני בטיחות רכב ולבוחני רישוי רכב.

 

 • מכללת עמל הישגים (פרישה ארצית) - רשת המכללות הארצית עמל הישגים מציעה קורסים בתחום הרכב ההיברידי בשלוש רמות הכשרה - רמה 1 שהיקפה 10 שעות לימוד, במר 2 שנפרשת על פני 16 שעות לימוד ורמה 3 שכוללת 60 שעות לימוד, לצורך הכשרה לתעודת HVE. המכללה מציעה קורסים בתחום הרכב ובענפים נוספים כגון פיננסים, בנייה, חשמל, מינהל וטיפול. בין הקורסים הנלמדים קורס מכונאות סוג 3, קורס ניהול מוסך פחחות, קורס מכונאות אופנועים, קורס מנהל עסקי למנהלי מוסכים וקורסים נוספים.

 

 • לדיקו קורס בטיחות לרכב היברידי חשמלי (ראשון לציון) - לדיקו היא חברת הדרכה בתחום הרכב, הממוקמת בראשון לציון, שמציעה הכשרות שונות לעוסקים בתחום. בין היתר, מתקיים בה קורס רכב היברידי למתקדמים, שנוגע לרמות הידע בחשמל מסוג 2 ו - 3. הקורס כולל 12 מפגשים והוא מתקיים בשעות הערב. כמו כן מתקיימים במרכז ההדרכה קורס דיאגנוסטיקה, קורס בקרת אקלים לרכב וקורס הסמכה ל - ECAR.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס רכב היברידי?

רוצה לדעת יותר על קורס רכב היברידי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס רכב היברידי