רוצה פרטים על קורס ניהול מלאי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ניהול מלאי - קורס אחראי ניהול מלאי

רוצה לדעת על קורס ניהול מלאי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול מלאי ורכש


הצורכים של שרשרת האספקה ושל מערכי המלאי בתעשייה הולכים והופכים למתוחכמים ומתקדמים יותר, מה שמצריך ממנהלי מלאי להכיר טכנולוגיות חדשניות ולשלוט ביישומים ותוכנות מגוונים. יחסי מסחר גלובליים בין ארגונים מצריכים דיוק ומיומנות גבוהה של תכנון ובקרה על מלאי כדי לעמוד ביעדים.


למנהלי מלאי יש תחומי אחריות רבים במסגרת תפקידם, מביצוע של הזמנות ותכנון של היקף המלאי ועד להתנהלות מול ספקים ובקרה על תקינות מערך המלאי באופן שוטף. זהו ענף דינמי במיוחד שכולל אתגרים רבים והוא רק הולך וצומח כדי להתאים את עצמו לשינויים שעוברים על המשק הכללי.


הגדרת התפקיד ואופיו משתנים מחברה לחברה, ותלויים בגורמים כמו גודל הארגון והמטרות שלו. בארגונים רבים ענפי ניהול המלאי וניהול הרכש נמצאים באחריות עובד אחד שמפקח על תהליכי עבודה נרחבים ורבים, ואילו בארגונים אחרים ניתן למצוא מנהל מלאי ומנהל רכש נפרדים. בשני המקרים, מדובר בעובדים שהם חלק חיוני ובלתי נפרד מהתפקוד השוטף של העסק או החברה.


מי שמעוניינים להשתלב בענפים אלה ולהתחיל קריירה בענף מבוקש ודינמי יכולים ללמוד בקורס ניהול מלאי ורכש. אלה הן הכשרות מקצועיות מקיפות שנערכות ברוב המקרים מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומעניקות למשתתפים את כל הידע שנדרש לניהול יעיל ומוצלח של מערכי מלאי.

 


קורסים בניהול מלאי


קורסים בניהול מלאי מעניקים למשתתפים כלים לניהול של מערכי מחסנים ולוגיסטיקה בארגונים. מסלולי הכשרה אלה עוסקים בצורכים של ענף המלאי במגזרים שונים בתעשייה, כגון בארגונים בתחום הקמעונאות, ברשויות מקומיות, בחברות ציבוריות, בגופים בענף המלונאות ובארגונים בתחומים נוספים. משתתפי הקורסים מכירים שיטות לניהול יעיל ומתקדם של מלאי ורוכשים מיומנויות מקצועיות לקידום ושיפור מערכי מלאי מסוגים והיקפים שונים. הם דנים בין היתר בפן הכלכלי של ניהול מלאי ובדרכים להגדלת רווחים תוך חיסכון בהוצאות. המסלולים גם מסייעים למשתתפים לבנות מיומנויות ניהוליות שחיוניות לעובדים בכירים בתחום המלאי, כגון ניהול צוותי עובדים, ניהול משא ומתן וניהול מחלקה.


קורס ניהול מלאי ורכש


מרבית מוסדות הלימוד מציעים קורסים בניהול מלאי יחד עם הכשרה בתחום ניהול הרכש, מתוך הבנה כי שני הענפים קשורים זה בזה בקשר הדוק וכי עובדים בעולם המלאי והלוגיסטיקה נדרשים להבין גם בתהליכים בתחום הרכש במסגרת עבודתם.


קורסים בניהול מלאי ורכש מקנם ידע עיוני ומעשי שדרוש לניהול של מערכי רכש ומלאי מורכבים. התלמידים לומדים לתכנן ולנהל תהליכים של עיתוד מלאי ובוחנים את התרומה של המלאי והרכש להצלחת הארגון. בין היתר, הם לומדים כיצד לבצע חישובים ולתכנן היבטים בעלות ותקציב וכן מתוודעים לכלים לניהול מידע ולקבלת החלטות ברכש וכן בונים מיומנויות יזמות והובלה של תהליכים ופרויקטים.


קורס ניהול מלאי ממוחשב


קורס ניהול מלאי ממוחשב מתמקד בהתפתחויות הטכנולוגיות שעוברות על תחום הלוגיסטיקה ושואף להקנות למשתתפים בו שליטה בתוכנות ויישומים שיכולים לייעל את פעילות מערך המלאי של הארגון.


קורסים בניהול מלאי ממוחשב מתקיימים לרוב במסגרת קורס ניהול מחסן ממוחשב שמציעים מוסדות הלימוד. לאורך הקורס לומדים כיצד הטכנולוגיה יכולה להציע פתרונות מתקדמים וחכמים יותר שעונים על הדרישות המתפתחות של התעשייה. אלה קורסים שחושפים את המשתתפים לתהליכי ניהול טכנולוגי של מלאי ומערכי מחסן ולמערכות חדשניות לשינוע, לאחסנה ולספירת המלאי. המשתתפים מכירים יישומים ומערכות כגון מערכת ERP וכן מכירים יישומים בתוכנת אקסל שיכולים לסייע למנהלי מלאי.


מתכונת הלימוד


קורסים בניהול מלאי ורכש נפרשים לרוב על פני פרק זמן שבין חמישה לשישה חודשים. קורסים המשלבים בהם תחומי הכשרה נוספים, כגון ניהול לוגיסטי או ניהול מחסנים, יכולים להתפרש על פני פרק זמן ארוך יותר. השיעורים מתקיימים פעם או פעמיים במהלך השבוע ולרוב נערכים בשעות הערב כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים.


רוב המסלולים משלבים תרגול מעשי כדי לאפשר למשתתפים להכיר מקרוב את תהליכי ניהול המלאי ולאפשר להם לצבור ניסיון פרקטי כבר בזמן הקורס. כמו כן, רבים מהקורסים משלבים פרויקט גמר יישומי שמתקיים לקראת סיום התכנית ובו מתנסים בהפעלה של טכנולוגיות בעולם המלאי והרכש.


תנאי קבלה


רוב ממוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים לקורס יהיו בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. במוסדות אחרים מתקיימים גם ראיונות בפני וועדת קבלה שבהם בוחנים את הרקע המקצועי הקודם של המועמדים ואת ההתאמה שלהם לתכנית.


קורסי ניהול מלאי מתאימים בדרך כלל לעובדים במחלקות רכש, תפעול ואספקה שמעוניינים לקדם את הקריירה ולצמוח לתפקידים ניהוליים. בין היתר, יכולים ללמוד בהם מנהלי שרשרת אספקה, מנהלי מחסן, מעתדי מלאי, פלנרים ועובדים נוספים שיש ברשותם ניסיון מקצועי מתאים.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


סוג ההסמכה שניתנת לבוגרי הקורס משתנה בין מוסד אחד לאחר. במוסדות שבהם הקורסים מוכרים על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ניתנת דיפלומה מטעם המכללה ותעודת גמר מטעם משרד העבודה. כדי לקבל את ההסמכה מטעם משרד העבודה על הבוגרים לעבור מבחן חיצוני ולהגיש פרויקט גמר. במוסדות שאינם מוכרים על ידי משרד העבודה ניתנת תעודת גמר פנימית בלבד.


לאחר סיום הקורס הבוגרים יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כי להתקדם בתפקידם לתפקידים ניהוליים בארגונים בתחום המלאי וניהול הלוגיסטיקה. בתעשייה של היום יש ביקוש רב למנהלי מלאי איכותיים והם יכולים להשתלב במגזרים שונים במשק. נוסף על כך, באפשרותם להמשיך ללמוד בקורסים והכשרות נוספות בתחום הלוגיסטי וכך להרחיב את תחומי ההסמכה שלהם. חלק ממקומות התעסוקה מציעים לעובדים מצטיינים קורסים על חשבון המעסיק לפיתוח הקריירה.

 

היכן לומדים? 

  • מכללת עתיד (חיפה): במכללת עתיד מתקיים קורס בתחום זה, שהיקפו 200 שעות אקדמיות. בקורס מכירים מושגים פרקטיים חשובים בניהול רכש, מחסנים, משא ומתן ומגוון תהליכים חשובים הנדרשים לבעלי תפקיד זה.

 

 

  • מכללת ארז (שלומי): קורס ניהול מלאי ורכש של מכללת ארז מעניק ידע עיוני ומעשי לניהול מערכי רכש ומתמקד בעקרונות ניהול חכם וחדשני לפי תפיסת industry 4.0. המסלול מתאים למנהלים ולעובדים בתחום הלוגיסטי שמעוניינים להכיר את החידושים בענף. מכללת ארז מציעה גם קורסים כגון קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס ERP, קורס ניהול לוגיסטיקה, ומסלולים נוספים.

  

  • המכללה למינהל (חיפה): בשלוחת חיפה של המכללה למינהל ניתן ללמוד בקורס  ניהול מלאי ורכש, שהיקפו כ - 200 שעות לימוד. הקורס, המשלב פרויקטים מעשיים וסיורים לימודיים, חושף את משתתפיו לכלים בניהול מחסן ממוחשב, ניהול שרשראות אספקה, שימוש בתוכנת ERP ועוד מגוון מיומנויות שחשובות למנהלי מלאי.

  

  • דיפלומה - האוניברסיטה הפתוחה (שלוחת רעננה, או אונליין): בית הספר דיפלומה ללימודי תעודה וקורסים שייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. ניתן ללמוד בקורס מקוון.

 

  • מכללת MBC (חצור הגלילית): במכללת MBC מתקיים קורס ניהול מלאי ורכש שהיקפו 34 מפגשים. הקורס מאפשר להכיר מגוון כלים פרקטיים לניהול מחסנים, מערכים לוגיסטיים ומערכי רכש.

 

  • מכללת ניהולית (בית שמש): מכללת ניהולית שבבית שמש מציעה קורס ניהול מלאי ורכש, שנפרש על פני חמישה חודשים וכולל 138 שעות לימוד. הקורס מתקיים בפיקוח של משרד העבודה והוא מכין את תלמידיו לקראת מבחני ההסמכה לניהול מלאי. הקורס נערך בשעות הערב ומתאים לאנשים עובדים. במכללה מתקיימים קורסים רבים נוספים כגון קורס נהגי משא כבד, קורס ניהול משרד כללי ובכיר, קורס הנהלת חשבונות 1 + 2, קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס מזכירות רפואית וקורס חשבי שכר בכירים.

 

  • מכללת לפיד (פרישה ארצית): בשלוחות חיפה ותל אביב של המכללה אפשר ללמוד בקורס ניהול מלאי ורכש, שמתקיים בתכנית המוכרת למימוש הפיקדון לחיילים משוחררים אשר מפוקחת על ידי משרד העבודה. המסלול חושף את משתתפיו לנושאים כגון ניהול ותכנון של תהליכי רכישה, התנהלות מול ספקים, תכנון הצעות מחיר, ניהול מחסנים ממוחשבים ויצירה של קשרים עסקיים. בקורס זה כ - 34 מפגשים שבועיים.

   

קורס ניהול מלאי אשקלון

 

  • המכללה האזורית אשקלון: היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון עורכת קורס משולב, בו מוענקת לבוגרים הכשרת APLP, שמקיפה ניהול רכש, ניהול מלאי וניהול מחסן. אורכו של הקורס הוא כעשרה חודשים והוא משלב תרגולים מעשיים ופרויקט גמר יישומי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ניהול מלאי?

רוצה לדעת יותר על קורס ניהול מלאי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס ניהול מלאי