קורס הוספת סוג לרישיון / היתר הוראות נהיגה למורי נהיגה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס הוספת סוג לרישיון / היתר הוראות נהיגה למורי נהיגה במכללת עתיד

קורס הוספת סוג לרישיון / היתר הוראות נהיגה למורי נהיגה במכללת עתיד


במכללת עתיד מתקיים קורס להוספת סוג לרישיון או היתר הוראת נהיגה. הקורס מיועד למורי נהיגה מנוסים ברכב פרטי ומסחרי במשקל של עד 3,500 ק"ג (דרגה B) ומסמיך אותם להורות נהיגה בכלי רכב אחר מזה שבו הם מלמדים כיום. מורי הנהיגה יכולים ללמוד הוראת נהיגה על רכבים אחרים כגון אוטובוסים, רכבים דו גלגליים, רכבי משא, רכבים מורכבים ועוד.


כיום, כדי להרחיב את היתר או רישיון הוראת הנהיגה, יש צורך לעבור קורס עיוני. בקורס מרחיבים את הידע במתודיקה של הוראת נהיגה ונחשפים לחידושים ותקנות רלוונטיים בתחום העיסוק. באמצעות הידע הנרכש בקורס יכולים המשתתפים להוכיח את הבקיאות ואת יכולות ההוראה בכלי הרכב השונים, באופן הנדרש להרחבת הסמכתם. משתתפי הקורס מקבלים תעודת השתלמות, המהווה שלב בדרך לקבלת רישיון ההוראה מטעם משרד התחבורה, הנדרש לעיסוק במקצוע.

 

היכן לומדים?


הקורס מתקיים בשלוחה בעיר באר שבע בלבד

 

מה לומדים?


במהלך הקורס העיוני מרחיבים המשתתפים את בקיאותם בהוראת נהיגה במטרה להוסיף היתר. הם נחשפים לדיני תעבורה רלוונטיים ולומדים כלים בנהיגה נכונה ובטוחה וביציבות רכב. כמו כן, מעמיקים בהיבטים נבחרים במתודולוגיה של הוראת נהיגה ולומדים כיצד להתאים את ההוראה לסוג כלי הרכב ולהנחיות בחוק. נוסף על כך, נחשפים לחידושים טכנולוגיים בתחום הרכב שמשפיעים על הנהיגה ועל הוראתה ויכולים לסייע לאנשי המקצוע.

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא 56 שעות אקדמיות. כאמור, מדובר בקורס עיוני שבו נחשפים לעקרונות תיאורטיים הרלוונטיים לאנשי המקצוע.

 

 

נושאי לימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים גם:

  • נהיגה נכונה
  • דיני תעבורה
  • יציבות הרכב
  • חידושים טכנולוגיים ברכב
  • סוגיות במתודיקה של הוראה הנהיגה
  • ועוד


מהם תנאי הקבלה?


הקורס מיועד למורי נהיגה מנוסים המעוניינים להרחיב את הסמכתם. כדי להתקבל למסלול, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

  • ותק של לפחות שנה בהוראת נהיגה
  • הפניה מטעם משרד הרישוי

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מוענקת למשתתפיו תעודת השתלמות "תוספת סוג למורי נהיגה" המוענקת על ידי רשת מכללות עתיד ומשרד העבודה והרווחה.


תעודה זו מהווה אסמכתה להנפקה של רישיון ההוראה על ידי הממונה המחוזי על בתי הספר לנהיגה של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, לאחר קבלת תעודת ההשתלמות והשלמת כל החובות להנפקת הרישיון, יכולים מורי הנהיגה להרחיב את סוגי כלי הרכב שבהם הם רשאים ללמד וכך לפתח את הקריירה. לאחר הרחבת הרישיון, באפשרותם ללמד ברכבים כגון דו גלגלי, משא, אוטובוסים, רכבים מורכבים ועוד. באופן זה יכולים אנשי המקצוע להרחיב את תחומי העיסוק ולהגדיל את קהל לקוחותיהם.

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות "עתיד" ניתן למצוא קורסים נוספים בתחום הרכב והתחבורה. בין אותם מסלולים נכלל קורס קציני בטיחות בתעבורה, הכשרת נהג רכב משא כבד, הכשרות למנהלי משרדי היסעים ומשרדי הובלות, בוחני מכשור לרישוי הרכב, רישיון מובילים, נהגי אוטובוסים זעירים פרטיים, קורסים שונים בתחום שמאות הרכב ועוד. בקורסים אלה ניתן להרחיב את הידע המקצועי בתחום העיסוק ולהכיר תקנות, חידושים וכלים פרקטיים שיכולים לשרת את המשתתפים בעבודתם השוטפת.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה