קורס שמאי רכב מקוצר לטכנאים הנדסאים ומהנדסים במגמת מכונות במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס שמאי רכב מקוצר לטכנאים הנדסאים ומהנדסים במגמת מכונות במכללת עתיד

קורס שמאי רכב מקוצר לטכנאים הנדסאים ומהנדסים במגמת מכונות - מכללת עתיד

 

במכללת עתיד מתקיים קורס שמאי רכב מקוצר המיועד לטכנאים, הנדסאים ומהנדסים במגמת מכונות. מסלול זה מאפשר לאנשי המקצוע לקבל את ההכשרה הנדרשת לעסוק בשומה ובהערכת שווי רכב, וכן בהערכת נזקים שנגרמים לרכב כתוצאה מתאונות וסיבות נוספות.


קורס שמאות רכב במכללת עתיד כולל הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים שמתקיימים מטעם משרד התחבורה. מבחנים אלה מהווים את אחד השלבים החשובים בתהליך הכשרתם של שמאי רכב בישראל וחובה לעבור אותם כדי לזכות בהסמכה ולהשתלב במקצוע. בקורס מכינים את המשתתפים במסלול מקוצר לקראת אותן בחינות וכן משלבים פרויקטים ותרגילים מעשיים כדי לסייע להם לצבור ניסיון ולהגיע מוכנים יותר לקראת השתלבותם בשוק העבודה.

 

מתקיים בשלוחות - חיפה, תל אביב ובאר שבע

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה מקבלים הכשרה לעיסוק בתחום שמאות הרכב. הם לומדים על תהליכי הערכת נזקים לרכב כתוצאה מתאונות וסיבות נוספות וכן תהליכי הערכת השווי של רכב.


במהלך התכנית נלמדים מושגים חשובים בתורת המקצוע, תוך היכרות עם מערכות הרכב, המרכב והשלדה. כמו כן, נלמדים מושגים רלוונטיים במינהל ובתורת השמאות שנדרשים לאנשי המקצוע בתחום זה.


תכני הקורס מותאמים לידע ולמיומנויות המקצועיות שברשותם של טכנאים, הנדסאים ומהנדסים בתחום המכונות. באופן זה, הם יכולים ללמוד במסלול ממוקד לקראת הסמכה כשמאים, בהתבסס על הידע הקודם שברשותם.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא כ - 252 שעות לימוד אקדמיות והוא נפרס על פני כ - 7 חודשים. השיעורים נערכים פעמיים בשבוע במתכונת ערב שיכולה להתאים גם לאנשים עובדים.


הקורס כולל התנסות מעשית וכן פרויקט גמר, שבמסגרתו מיישמים את מכלול הכלים הנלמדים ומתרגלים את מיומנויות השמאות.

 

נושאי לימוד

 

  • תורת המקצוע
  • הרכב ומערכותיו
  • מרכב ושילדת הרכב
  • לימודי תשתית - מינהל
  • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


מועמדים שברצונם להתקבל לקורס נדרשים לעמוד בתנאים הבאים:

  • בוגרי 12 שנות לימוד
  • בעלי תעודת מקצוע מכונאות רכב סוג 2
  • בעלי רישיון נהיגה סוג 02
  • גיל 23 שנים ומעלה ובעלי אזרחות ישראלית
  • בעלי תעודת רישום בהתמחות רכב

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מוענקת לבוגריו תעודת גמר משותפת מטעם משרד התמ"ת ורשת מכללות עתיד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בעזרת הכלים הנרכשים בקורס זה יכולים מהנדסים, הנדסאים וטכנאים בתחום המכונות להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהשתלב גם בתחום השמאות וכך לפתח את הקריירה. לאחר מעבר המבחנים וקבלת ההסמכה המתאימה, ניתן להשתלב בחברות ביטוח, חברות רכב ומסגרות נוספות. ניתן לעבוד במקצוע גם באופן עצמאי ולפתוח משרד פרטי לשמאות. בשוק של היום קיים ביקוש לשמאים בענף זה.

 

על מוסד הלימוד


רשת המכללות "עתיד" מציעה הכשרות נוספות בתחום השמאות. מתקיים קורס מקוצר ייעודי למכונאים ולקציני בטיחות בתעבורה, וכן מסלול כללי שבו יכולים ללמוד בעלי ניסיון קודם במקצועות הרכב המעוניינים להרחיב את ההסמכה שברשותם ולהשתלב גם בתחום השמאות. בקורסים אלה ניתנת הכנה ממוקדת לקראת מבחני ההסמכה תוך היכרות עם עקרונות חשובים בתורת המקצוע.
הקורסים במכללות עתיד מותאמים לדרישות שוק העבודה ונערכים במקצועות מבוקשים. ברבים מן המסלולים משולבים תרגולים פרקטיים, פרויקטים, סדנאות וסיורים כדי להכין את המשתתפים לקראת אתגרים מקצועיים בהמשך הדרך ולסייע להם לצבור ניסיון.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה