קורס ראש צוות מדידות ומיפוי מקרקעין במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס ראש צוות מדידות ומיפוי מקרקעין במכללת עתיד

קורס ראש צוות מדידות ומיפוי מקרקעין במכללת עתיד


המעוניינים להשתלב בתפקיד מבוקש בתחום המדידה יכולים ללמוד בקורס ראש צוות מדידות ומיפוי מקרקעין המתקיים ברשת המכללות עתיד. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין לשכת המודדים. במסגרתו מתקיימת הכשרת ראשי צוותים למדידות בתחום המקרקעין, בהתאם למפרטים בחוק ולתקנות המדידה.


המטרה העיקרית בקורס היא הכשרת כוח עבודה מקצועי להשתלבות בענף המדידות תוך הקניית הידע העיוני והכלים הפרקטיים הנחוצים לראשי הצוותים. ראש הצוות אחראי על ביצוע מגוון עבודות שטח במשרד ובשדה. מדידות הן שלב חשוב בתהליכי תכנון בנייה והן נדרשות בשלבי רישום המקרקעין, במהלך הפיתוח, בעת הרישום, בשלב השלד והמתאר, במסגרת תכניות האב, בתכניות בינוי ותב"ע ועוד. אנשי המקצוע נדרשים להבין בכלים טכניים ומדעיים וכן לשלוט בחקיקה והתקינה המקצועית הנדרשת, וכן עליהם להפגין דיוק, אחריות ומקצועיות.

 

היכן לומדים?

 

הקורס מתקיים בשלוחות עתיד בבאר שבע וחיפה

 

מה לומדים?


במהלך הקורס מקבלים המשתתפים הכשרה לתפקידי ראשי צוות בתחומים מיפוי ומדידה.


תחילה מתוודעים לתהליכי ביצוע העבודות ולסביבות העבודה הממוחשבות שבהן מתנהלים אנשי המקצוע. לאחר מכן סוקרים חקיקה ותקינה הרלוונטית לתחום עיסוק זה ומפתחים גם ידע בסיסי במתמטיקה ושיטות לחישוב מרחקים ולהבנה של אזימוטים וזוויות.


בהמשך התכנית מתמקדים בשיטות מיפוי ומושגים בטופוגרפיה. המשתתפים לומדים לקרוא ולהבין תרשימים, מפות ותכניות עבודה ובוחנים כיצד לתפעל מכשור מדידה מקצועי הנדרש למדידה של מבנים, לעבודה בשטח ולבדיקה של נתונים רלוונטיים.


נוסף על כך, נלמדת תוכנת השרטוט אוטוקאד (AutoCAD) ותרומתה לעבותם של העוסקים במדידה ומיפוי. המשתתפים מכירים את מבנה התוכנה ואת האפשרויות הנכללות בו ולומדים כיצד מודדים יכולים להשתמש בה במסגרת העבודה השוטפת להפקה של שרטוטים בתלת ממד.

 

 

מתכונת הלימוד


בקורס משולבים שיעורים עיוניים ומעשיים. המשתתפים יכולים לתרגל בפועל את תהליכי קריאת המפות והשרטוטים ומתנסים גם בהכנת תכניות שטח.

 

נושאי הלימוד


משתתפי הקורס לומדים מגוון נושאים בתחום המדידות והמיפוי, הנה כמה מהתחומים הנלמדים במהלכו:

 

 • טופוגרפיה
 • נתוני מפ"י
 • פענוח בסיס תצ"א
 • מתמטיקה למדידה
 • תכנון וקריאת מפות
 • בדיקת נתונים בשטח
 • תפעול מכשור המדידה
 • תקנות וחוקת המדידה
 • תוכנת השרטוט אוטוקאד
 • תהליכים בסביבה הממוחשבת
 • חישוב מרחקים מקואורדינטות
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק גם בקורס ראש צוות למדידות גיאודטיות, שבו לומדים על תהליכי מדידה החל מקבלת העבודות ועד למסירתן ללקוחות תוך היכרות עם תקנות וחוקים ועם מכשירי מדידה שונים.


בתחום הבניין והאחזקה ניתן ללמוד קורסים נוספים כגון ניהול עבודה בבניין, שרברבות תברואתית, מסלולים להיכרות עם תוכנות שרטוט כגון Revit, סולידוורקס ועוד. בהכשרות אלה ניתן לפתח מיומנויות מקצועיות הנדרשות בשוק הבנייה ובחלק מן המסלולים גם לקבל הכנה לקראת בחינות ממשלתיות.


נוסף על כך, ברשת המכללות מציעים מסלולים שונים ללימודי הנדסאי בענפים כגון בניין, אדריכלות ועיצוב פנים, מכונות, חשמל, סייבר, תעשייה וניהול, צמ"ה ומנהור ומגמות נוספות. מדובר על מסלולים המוכרים על ידי מה"ט ובהם נרכשות מיומנויות טכנולוגיות עדכניות שיש להן ביקוש בתעשייה הישראלית.

 

מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל לקורס, על המועמדים לעמוד בדרישות הבאות:

 

 • סיום 12 שנות לימוד לפחות
 • מעבר ראיון קבלה אישי

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרים העומדים בכל הדרישות במהלך הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת "ראש צוות מדידות מיפוי מקרקעין" המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד בשיתוף עם לשכת המודדים המוסמכים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתפקידי ראשי צוותים בענף המקרקעין והמדידה. העוסקים בתחום המיפוי יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להתקדם לתפקידי ראש צוות. כמו כן, ניתן להשתמש בידע הנלמד כדי להשתלב במשרדי מודדים או לעסוק במקצוע כעצמאיים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה