קורס מנהל עבודה בכבישים, עפר ופיתוח סביבתי במכללת עתיד

קורס מנהל עבודה בכבישים, עפר ופיתוח סביבתי במכללת עתיד

קורס מנהלי עבודה בכבישים, עפר ופיתוח סביבתי במכללת עתיד

 

במכללת עתיד מתקיים קורס מנהלי עבודה בכבישים, עפר ופיתוח סביבתי. זהו מסלול שמתאים לבעלי ניסיון קודם בתחום התשתיות והפיתוח הסביבתי המעוניינים להתקדם לתפקידי מנהלי עבודה בענף ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה.


כיום כדי לשמש מנהלי עבודה בענפי התשתיות, כבישים ועפר יש צורך בהסמכה ממשלתית מטעם משרד העבודה. בקורס זה מתכוננים המשתתפים לקראת קבלת ההסמכה הממשלתית וכן רוכשים ידע נרחב שיכול לשמש אותם בפרויקטים בהמשך דרכם. כמו כן, רוכשים ידע נרחב שיכול לסייע בביצוע הפרויקטים באופן יעיל ואיכותי יותר.

 

מה לומדים?


משתתפי התכנית רוכשים ידע הנדסי וניהולי שחשוב למנהלי עבודה בתחום הכבישים, העפר והפיתוח הסביבתי. הם לומדים עקרונות מקצועיים הנדרשים בביצוע הפרויקטים ונחשפים הלכה למעשה לשיקולים ניהוליים שאליהם נדרשים מנהלי העבודה.


במהלך הקורס לומדים על שיטות לביצוע תחשיבים ועקרונות מדידה וכן לומדים סוגיות בטופוגרפיה וקריאה של תכניות. נוסף על כך, מפתחים מיומנויות ניהוליות הנדרשות בהובלת צוותי העבודה ובפיקוח על איכות ויעילות התוצרים באתר. הכלים הנלמדים במהלך ההכשרה מותאמים לדרישות של משרד העבודה וכן לצורכים העולים מן השטח בענף התשתיות.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס שנה, הוא כולל 452 שעות לימוד אקדמיות. המסלול מתקיים במתכונת לימודי ערב המותאמת לאנשים עובדים. הוא נערך בדגש מעשי וכולל פרויקט גמר בליווי של צוות ההוראה, במסגרת הפרויקט מיישמים את הידע הנלמד ומתרגלים תהליכי ניהול עבודה בתחום התשתיות והכבישים. צוות המרצים מלווה את המשתתפים בדרך לקבלת ההסמכה הממשלתית.

 

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים שאותם לומדים במהלך הקורס:

 

  • מדידות
  • טופוגרפיה
  • קריאת תכניות
  • ביצוע פרויקטים
  • פיקוח על צוותים
  • תחשיבים שימושיים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


רשת "עתיד" פועלת בפרישה ארצית ובה ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה במגוון של מקצועות. הקורסים מתמקדים בתחומים מבוקשים בתעשייה ובמהלכם ניתן לרכוש את כל הידע והכלים הנדרשים להשתלבות בתפקיד. בחלק מן ההכשרות גם לומדים לקראת מבחנים ממשלתיים שהעוברים אותם מקבלים תעודות מטעם גורמים כגון משרד העבודה.


בתחום התעשייה, ניתן למצוא קורסים נוספים ובהם ניהול עבודה בתעשייה, מבנאות אלומיניום, הפעלת מחרטה וכרסומת CNC בשילוב תיב"מ, ניהול הבטחת איכות, קריאת שרטוטים טכניים, ניהול רכש ומלאי ועוד. ניתן ללמוד גם בקורסים להיכרות עם תוכנות השימושיות לאנשי המקצוע לביצוע הדמיות והכנת שרטוטים ותכניות, כגון סולידוורקס, אוטוקאד ועוד. ברשת המכללות ניתן ללמוד בקורסים בענפים נוספים ובהם מכונות, חשמל, בטיחות, חשבונאות, מינהל ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות ובעלי ניסיון מוכח של לפחות 5 שנים בעבודות תשתית, כבישים ופיתוח החל מגיל 18 בחברות רשומות.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים העומדים בכל הדרישות תעודת גמר "מנהל עבודה מוסמך בעבודות כבישים, פיתוח סביבתי ועפר" על ידי משרד התמ"ת ורשת המכללות עתיד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, מדובר בהכשרה המיועדת לבעלי ניסיון בעבודות כבישים ותשתיות. הם יכולים להשתמש בידע הנרכש בקורס כדי להתקדם לתפקידי מנהלי עבודה וכך להשתלב במגוון פרויקטים. בתעשייה כיום ניתן לראות מגמת תנופה בענף הבנייה והתשתיות, מה שיכול לפתוח הזדמנויות רבות לפיתוח הקריירה עבור בוגרי ההכשרה. למנהלי העבודה יש חשיבות רבה לפעילות התקינה של העבודה, לשמירה על הבטיחות ולניהול צוותי העובדים בשטח.


לאחר תום הקורס ניתן להמשיך לשדרג את הקריירה דרך לימוד בהכשרות נוספות. בתחום הבנייה והתעשייה ישנן הכשרות רבות שדרכן ניתן להתמקצע בשיטות עבודה חדשות, להכיר כלים ניהוליים ולהיחשף להתפתחויות בענף. המעוניינים בכך יכולים להמשיך גם ללימודי הנדסאים בתחומים הרלוונטיים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה