קורס בודק רכב לפני קניה ומכירה במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס בודק רכב לפני קניה ומכירה במכללת עתיד

קורס בודק רכב לפני קניה ומכירה ברשת מכללות עתיד


לא כל אחד יכול לזהות בעיות ופגמים במכונית לפני רכישתה – ישנן תקלות שאינן נראות לעין שאינה מקצועית, שבודקי רכב יכולים לזהות באמצעות השכלתם בתחום.


מסיבה זו, קיימים מכונים לבדיקת רכב לפני קניה ומכירה שבהם ניתן להיעזר בבודקים מקצועיים. כיום, חסרים בארץ עשרות בודקים, כך שהשתלבות במקצוע זה יכולה להוות אפיק מבטיח לקריירה.


בקורס בודקי רכב לפני קניה ומכירה ניתן לרכוש את הידע והכלים הנחוצים לשם מעבר בחינות הסמכה בתחום, מטעם משרד התחבורה. בין מוסדות הלימוד בהם מוצע קורס זה בארץ, ניתן למנות את עתיד - רשת המכללות הטכנולוגיות.


הקורס מועבר בשלוחת חיפה של רשת מכללות עתיד.

 

תכנית הלימודים


הקורס מיועד להכנת הסטודנטים לקראת בחינות ההסמכה שנערכות על ידי משרד התחבורה. תכנית הלימודים כוללת הקניית היכרות מעמיקה עם הרכיבים והמערכות השונות שנמצאות ברכב.


כך למשל, הסטודנטים סוקרים את מערכות המנוע, מערכות הבקרה והניהול הממוחשב, ולומדים כיצד לבצע בדיקות ולאבחן תקלות בהן.


מעבר לכך, הם לומדים על מערכות המיזוג ובקרת האקלים וכן על מערכות החשמל והאלקטרוניקה הנמצאות ברכב, ורוכשים הבנה באופנים השונים לווידוא תקינותן.


חלק חשוב מהלימודים כולל גם למידה בהרחבה על הצמיגים ורכיבים טכנולוגיים שונים. כמו כן, הם לומדים לבדוק ולאבחן גם מאפיינים חיצוניים כגון צבע הרכב.


בנוסף, במהלך הקורס, הסטודנטים מקיפים גם היבטים של חוק ומשפט, כולל קבלת הבנה בחוקים וברגולציות השונות במדינת ישראל המכתיבות את אופני העבודה בשטח.


מתכונת הלימודים


הקורס נפרש על פני 100 שעות אקדמיות, ומשלב בין ידע עיוני ותיאוריה לבין פרקטיקה ורכישת כלים יישומיים. הסטודנטים מתרגלים רבות לאורך הקורס, על מנת לאפשר להם להתנסות מעשית בעבודה, וכך להתכונן לקראת בחינות ההסמכה וכן לקראת ההשתלבות בתעסוקה לאחר סיום לימודיהם.


לאחר סיום הקורס יש להשתתף בבחינות הסמכה חיצוניות מטעם משרד התחבורה. בחינות ההסמכה כוללות בחינה עיונית ומעשית.


נושאי הלימוד

 

  • צמיגים
  • חוק ומשפט
  • מנוע ומערכותיו
  • בדיקת צבע הרכב
  • מערכות מיזוג ובקרת אקלים
  • מערכות בקרה וניהול ממוחשבות
  • מערכות אלקטרוניקה וחשמל ברכב
  • ועוד


על מוסד הלימודים


בעתיד רשת מכללות טכנולוגית, מוצעות קורסי רכב, בנייה, טכנולוגיה, ובתחומים נוספים בתעשייה. נוסף על מוסדות הלימוד להכשרה מקצועית, במסגרת הרשת פועלים גם בתי ספר להנדסאים וכן מרכזי הכשרה נוספים.


מכללות רשת עתיד נמצאות בפרישה ארצית, מצפון ועד דרום. נוסף על השיעורים הפרונטליים, בעתיד מוצעת מערכת טכנולוגית באמצעותה ניתן ללמוד אונליין וכן לגשת לחומרי הלימוד גם בין המפגשים.


בין ההכשרות והקורסים המתקיימים בעתיד בתחום התחבורה, ניתן למנות קורסי בוחני מכשור לרישוי רכב, קורסי הוראת נהיגה, קורסי אוטוטרוניקה, קורסי טכנאי רכב, ועוד. תכניות הלימוד של הקורסים מותאמות לדרישות המתעדכנות של התעשייה, ומאפשרות להכין את המשתתפים לקראת בחינות הסמכה חיצוניות מטעם משרד התחבורה.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, יש להחזיק ברישיון מכונאי רכב סוג 3. כמו כן, יש להציג תעודת סיום הכשרת אוטוטק או אוטוטרוניקה ברמת מתקדמים.


בנוסף, על המשתתפים להחזיק ברישיון נהיגה C1 בתוקף.


תעודה


מסיימי הקורס שעומדים בחובותיו, זכאים לתעודת סיום השתלמות מטעם רשת מכללות עתיד.


על מנת לקבל את ההסמכה לעיסוק בתחום, עליהם להירשם ולעבור בהצלחה בחינות עיוניות ומעשיות שנערכות על ידי משרד התחבורה.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים וקבלת ההסמכה המקצועית כבודקי רכב לפני קניה ומכירה, בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתעשיית הרכב במגוון תפקידים. בארץ עוסקים בתחום רק עשרות בודדות של בודקים, על כן מדובר בתפקיד בעל ביקוש.


רבים מבודקי הרכב משתלבים במכוני רישוי, כאשר השכר ההתחלתי בתחום עומד על כ – 7,000 שקלים נטו בחודש. לאחר צבירת ותק וניסיון במקצוע, ניתן לעלות בדרגות השכר ולהגיע לסכומים חודשיים של כ – 10,000 שקלים בחודש ואף יותר מכך.


מי שמעוניינים להמשיך ולהתקדם בקריירה, ולהעלות את רמות השכר, יכולים לפתוח מכון בדיקה לפני קניה או להשתתף בקורסי הסמכה לניהול מוסך על מנת לפתוח מוסך משלהם.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה