קורס תיב"מ הפעלת מחרטה וכרסומת CNC במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס תיב"מ הפעלת מחרטה וכרסומת CNC במכללת עתיד

קורס תיב"ם הפעלת מחרטה וכרסומת קונבנציונלית ו - CNC במכללת עתיד


תהליכי חריטה ועיבוד מתכת ועץ הם מרכיב חשוב בתעשיות רבות כגון תעשיית המתכת, הרכב, ענף המכונות ואף לייצור של חלקי חומרה מסוימים לענף ההייטק. ענף זה עבר תמורות טכנולוגיות משמעותיות כדי להעלות את רמת האיכות של התוצרים ולהגדיל את היעילות בייצור במפעל. במסגרת תהליכים אלה עוברות פעולות ייצור רבות מביצוע ידני לפעילות ממוחשבת. העובדים משתמשים בתוכנות ייעודיות כדי להגדיר מראש את פעולת המכונות וכך הייצור הופך מהיר ומדוייק יותר.


בעלי זיקה טכנית המעוניינים להשתלב בתחום מבוקש בתעשייה יכולים ללמוד בקורס תיב"מ הפעלת מחרטה וכרסומת קונבנציונלית ו – CNC המתקיים במכללת עתיד. בקורס רוכשים המשתתפים ידע וכלים לתפעול והגדרת המכונות ולביצוע של בקרת איכות מתאימה למוצרים. כיום קיים ביקוש הולך וגובר לאנשי מקצוע איכותיים בתחום התיב"מ (כלומר תכנון וייצור באמצעות מחשב), שביכולתם להפעיל באופן איכותי את המחרטות במפעלים, מה שפותח אפשרויות תעסוקה רבות בפני בוגרי ההכשרה, חלק מהמשתתפים בקורס משתלבים בעבודה כבר במהלך ההכשרה.

 

 היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחות  - מעלות, ירכא וחיפה

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים רוכשים מיומנויות עיוניות וטכניות הנחוצות ממפעילי מכונות בתעשייה בתחום העיבוד השבבי - CNC. הם לומדים על תהליכי העבודה מול מחשב ועל הכישורים הנחוצים לביצוע של תיקונים ולעריכת השינויים הנדרשים תוך כדי העיבוד.


הם מתחילים מהיכרות עם תורת המקצוע ומתוודעים להיבטים בייצור, מדידות ואבטחת איכות. כמו כן, הם מכירים את סוגי החומרים בהם משתמשים בתהליך העיבוד השבבי וכן לתוכנות השרטוט באמצעות מחשב כגון תוכנת Solidworks ותוכנת SolidCAM, תוכנות הדמייה תלת ממדית שבהן משתמשים בשלבי התכנון של תהליך הייצור בתעשייה לצורך תכנות של המחרטות. נוסף על כך, הם לומדים בהרחבה על אופן הפעלתן של מחרטות ושל מכשירי כרסומת קונבנציונלית, כלומר מכשירים לעיבוד שעיקר השימוש בהן הוא ידני.

 

מתכונת הלימוד


קורס זה נערך במתכונת לימודי ערב לתעודה, ומותאם במיוחד לציבור האנשים העובדים. היקפו הוא 520 שעות לימוד אקדמיות. בקורס משולבים שיעורים עיוניים יחד עם תרגילים פרקטיים שבהם המשתתפים מתנסים בפועל בהפעלה מעשית של מחרטות CNC ומכשירי כרסומת. הם מתרגלים את השימוש בתוכנות הממוחשבות שבהן משתמשים המפעילים במסגרת עבודתם וכך יכולים לצבור ניסיון יישומי בתחום הנלמד.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 

  • תורת הייצור
  • תכנות CNC
  • תיב"מ וכרסום
  • תורת החומרים
  • אבטחת איכות ומדידות
  • קריאת שרטוטים טכניים
  • שימוש בתוכנת Solidworks
  • הפעלת מחרטות וכרסומות קונבנציונליות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות הארצית "עתיד" מתקיימים מגוון מסלולי לימוד לתעודה ולדיפלומת הנדסאים. הקורסים לתעודה עוסקים בתחומים מבוקשים רבים בשוק העבודה הישראלי כגון קורסים להכשרת טכנאים, קורסי רכב, קורסים בחשבונאות ומינהל, קורסים בענפי הבניין, החשמל והאלקטרוניקה ועוד.


מטרת הכשרות אלה היא להקנות למשתתפים בהן את הכלים הנחוצים להשתלבות במקצוע. משולבים בהן תרגילים מעשיים לצורך היכרות קרובה עם החומר הנלמד והכנה לקראת אתגרים מקצועיים. בחלק מן הקורסים המשתתפים לומדים לקראת בחינות ממשלתיות הנדרשות לצורך קבלת תעודות גמר או מקצוע, ונערכות על ידי גורמים כגון משרד העבודה.


לימודי ההנדסאים המתקיימים ברשת המכללות מותאמים לדרישות מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים), והם נערכים במגוון של תחומים רלוונטיים לתעשייה כגון מכונות, חשמל, אלקטרוניקה, רכב, תעשייה וניהול ועוד.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס תיב"מ והפעלת מחרטה וכרסום נדרשים להיות בוגרי 10 שנות לימוד. כמו כן, עליהם לעבור ראיון אישי בו נבדקת התאמתם לתכנית.

 

תעודה


משתתפים המשלימים בהצלחה את כל חובות הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת "תיב"מ הםעלת מחרטה וכרסומת קונבנציונלית CNC, שלב א'" המוענקת על ידי מכללת עתיד ומשרד העבודה והרווחה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה