קורס CNC במכללת עתיד

קורס CNC במכללת עתיד

קורס CNC - מכללת עתיד


איכות ומקצועיות בכל מפעל


תחום עיבוד המתכת מתבסס היום ברובו על עבודה עם מכונות ממוחשבות. מכונות אלה, שידועות בשם Computer Numerical Control או CNC, מאפשרות לתכנן באופן מדויק ויעיל את תהליך עיבוד החומרים וכך לשלוט באיכותם של המוצרים לאורך תהליך הייצור. כדי להפעיל את המחרטות יש להגדיר מראש את פעולתן על ידי מחשב וכמו כן דרושה בקרה לאורך פעילות המכונה כדי לוודא כי הביצוע מתקיים בהתאם לתוכנית. ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות שעוברות על התעשייה יצרו ביקוש מוגבר לחרטים ואנשי מקצוע איכותיים שיכולים לתפעל את המכונות ולבצע תהליכי בקרת איכות בסוגי התוצרים השונים. בתעשייה קיים היום חוסר של מאות מפעילי מכונות CNC , שנחוצים כדי לקדם ולפתח את הפעילות במפעלים המקומיים.

 

קורס CNC שמתקיים ברשת המכללות עתיד מתמקד בתהליכי ההפעלה של מחרטה וכרסומת והוא מספק לתלמידיו מגוון של כלים מקצועיים שנחוצים כדי להשתלב בתחום העיבוד השבבי בתעשייה הישראלית. הקורס חושף את תלמידיו למגוון שיטות עבודה מתקדמות וחדשניות שמשולבות בתעשייה של היום ובמהלכו לומדים בהרחבה כיצד לתפעל ולתכנת את המכונות ולבצע בהן תחזוקה שוטפת.


הכלים שנלמדים בקורס יכולים לסייע לבוגריו להשתלב בתפקידים בתחום ה - CNC לאחר תום המסלול ולעיתים הם משתלבים במשרות שונות כבר במהלך הכשרתם. לאחר סיום הקורס, הם יכולים גם להמשיך ולפתח את הכלים הטכנולוגיים שברשותם דרך קורסים להכשרת טכנאים בענפים נוספים כגון שרטוט טכני, איכות ומכונות וכך לפתח את הקריירה שלהם.

 

  • מתעניינים בהכשרות נוספות בעולם התוכנה? קראו על קורס תכנות


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים רוכשים מיומנויות עבודה מול מחשב ולומדים על סוגיות טכנולוגיות עיוניות שנדרשות ממפעילי מכונות לצורך ביצוע של תיקונים ועריכה של שינויים שנדרשים במהלך תהליך העיבוד. תחילה הם רוכשים מיומנויות בסיס בתורת המקצוע ומכירים סוגי חומרים וציוד מקצועי. לאחר מכן הם מעמיקים בתהליכי אבטחת איכות וביצוע של מדידות מקצועיות ובמקביל מפתחים כישורי קריאה של שרטוטים בתעשייה. נוסף על כך, הם לומדים בהרחבה על תהליכי אפיון מערכות וסוקרים את נהלי הבטיחות עליהם חשוב לחרטים להקפיד במהלך עבודתם.


מתכונת הלימוד


קורס CNC נפרש על פני כ - 220 שעות אקדמיות. השיעורים משלבים בין לימוד תיאורטי לבין התנסות מעשית בטכניקות החריטה והכרסום שנלמדות, מה שמסייע למשתתפים לצבור ניסיון פרקטי בתחום כבר במהלך הקורס. המסלול מתקיים במתכונת קורס ערב ומותאם במיוחד למעוניינים לשלב את ההכשרה עם עבודה.


נושאי הלימוד


לאורך הקורס נלמדים מגוון של נושאים וביניהם:

 

  • אפיון מערכות
  • חריטה וכרסום
  • תורת החומרים   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד מתקיימות שלל הכשרות מקצועיות בתחומים טכנולוגיים מבוקשים. לרשת שלוחות בערים בפרישה ארצית. מוסד הלימוד עורך קורסים בתחומים כגון רכב ותחבורה, מתכת, בניין, אחזקה, אנרגיה, מחשבים, חשבונאות וניהול. רבים מן הקורסים מכינים את תלמידיהם לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים מטעם גופים כגון משרד העבודה שמאפשרים קבלה של דיפלומה מקצועית מוכרת. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס חריטה וכרסום תיב"מ, קורס ניהול עבודה בתעשייה, קורס קריאת שרטוטים טכניים, קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס ריתוך, קורס הבטחת איכות, קורס מבנאות אלומיניום, קורס טכנאות מנעולים ועוד מגוון של קורסים והכשרות.


נוסף על כך, המכללה עורכת תכניות מגוונות ללימודי הנדסאים שמוכרות על ידי מה"ט. מסלולי ההנדסאים מתמקדים בתהליכים

וכלים עדכניים בתעשייה הטכנולוגית והם משלבים עשייה מעשית דרך סדנאות, מעבדות ופרויקטים. כמו כן נערכת ברשת מכינה טכנולוגית שמציעה לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי ההנדסאים בהתאם לדרישות מה"ט. סטודנטים בתכניות ללימודי ההנדסאים יכולים לקבל מלגות לימוד שונות, שמוענקות על ידי הקרן להכוונת חיילים משוחררים.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד למעוניינים להשתלב בתחום החריטה והכרסום ולמי שברצונם לעבור הסבה מקצועית לענף זה. בין היתר הקורס מתאים לחיילים משוחררים שברצונם לרכוש מקצוע מבוקש בתעשייה. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות ולהחזיק בניסיון של שנתיים בעבודה בתעשייה בתחום ה - CNC. כמו כן, מתקיימת וועדת קבלה בה נבחן הניסיון לתכנית.

 

  • כמה ניתן להרוויח בתחום? קראו על שכר CNC


תעודה


משתתפים שעומדים בכל תנאי הקורס ומשלימים אותו בהצלחה מקבלים תעודת גמר ממשלתית שמוענקת על ידי משרד הכלכלה ומטעם רשת המכללות עתיד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה