קורס אוטוקאד במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס אוטוקאד במכללת עתיד

קורס אוטוקאד AutoCAD - מכללת עתיד

 

משרטטים לכם קריירה

 

כשניגשים לביצוע פרויקט מסוים ישנם אינספור רעיונות שמתחוללים בראש, וזה כמעט בלתי אפשרי לכתוב אותם על דף או לצייר תמונה ידנית שתהווה לכך מדד איכותי. לכן, בעבור המחשת הרעיונות, החומרים ושלל הדוגמאות של פרויקטים, ישנו הצורך באמצעי אשר יספק תמונה כללית של חלל המבנה, וידמה את התוצאה העיצובית בגרפיקה של דו ממד או תלת ממד, בצבע או בשחור לבן. עם השנים פותחו תוכנות שרטוט ועיצוב ייעודיות שיוכלו לגבות את הרעיונות ולהמחיש אותם בצורה ממוחשבת. הנפוצה ביותר שבמכלול התוכנות לשרטוט זוהי תוכנת אוטוקאד המפורסמת.


העוסקים באחד מתחומי השרטוט, ההנדסה או האדריכלות צריכים להכיר את תוכנת השרטוט הממוחשבת אוטוקאד (autoCAD), תוכנה המשמשת ליצירה של שרטוטי מבנים, שבבי מחשב וגשרים. תוכנה זו היא מבית היוצר של Autodesk האמריקאי, והיא קובעת את התקנים של שרטוט ממוחשב. היא נחשבת לאחת מתוכנות השרטוט המוכרות ביותר בקרב ענפי המקצוע הנעזרים בשרטוטים ממוחשבים. התוכנה מחזיקה בכ - 85% מנתח השוק של המשרטטים, עם קרוב ל - 10 מיליון משתמשים ברחבי העולם והיא ללא ספק השולטת בעולם הבניה, ההנדסה והאדריכלות כאשר יש הרואים בה כמונופול השולט בתחום.


כדי להיות הראשונים במרוץ של היצרנים השונים, חשוב להשתמש בתוכנות עבודה מתקדמות ואיכותיות ביותר. אוטוקאד, למעשה, היא המובילה ביותר בתחומה כשהיא מכילה כלים רבים ומפותחים לשרטוט אפקטיבי, מהיר ואיכותי. זוהי תוכנה שמאפשרת למשתמשים שלה לשרטט ברמה גבוהה ולהוציא לפועל רעיונות עיצוביים בגרפיקה של דו ממד ותלת ממד. כמו כן, התוכנה מבוססת על פורמט שמאפשר שיתוף אינפורמציה עם כלל האנשים המשתמשים בה.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחות - קריית מוצקין

 


תכנית הלימודים

 

מטרת קורס אוטוקאד של מכללת עתיד היא להקנות בידי הסטודנטים את הידע ואת שלל הכלים והמיומנויות לשימוש בתוכנה, שיכול לסייע להם להשתלב בעבודה במשרדי אדריכלות, שרטוט ממוחשב ועיצוב פנים, הן כעצמאיים והן כשכירים. מסלול הלימודים חושף את הסטודנטים למכלול האפשרויות שקיימות בתוכנת אוטוקאד, זאת באמצעות שילוב בין לימודים עיוניים לצד תרגול מעשי בתוכנה במסגרת מטלות אישיות שניתנות לכל סטודנט לכל אורך הקורס. שרטוטים בדו ממד ובתלת ממד, היכרות עם סביבת עבודה ממוחשבת של WINDOWS ויצירת אובייקטים ומודלים של שרטוט – כל אלו ויישומים נוספים נלמדים בקורס.

 

מתכונת לימוד


קורס אוטוקאד של מכללת עתיד נמשך כ - 100 שעות לימוד.

 

נושאי הלימוד

 

 • תקנים בשרטוט טכני
 • שרטוט רכיבים מהירים
 • חישוב שטחים משתנים
 • מבטים וחתכים בשרטוט
 • יצירה של בלוקים ועריכתם
 • תיאור גופים הנדסיים במרחב
 • אופן כתיבת טקסטים בעברית ואנגלית
 • הכרות עם מערכת אוטוקאד וסביבת העבודה   
 • מראה המסך
 • רישום מידות
 • מבנה הפקודות
 • גיליונות שרטוט
 • ממשק השכבות
 • פקודות השרטוט   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


עתיד זוהי רשת ארצית למכללות ובתי ספר אשר עוסקים בלימודי טכנולוגיה מתקדמת ומדעים. למעלה מעשרים וחמישה אלף סטודנטים לומדים ברשת עתיד מדי שנה ונהנים ממענה איכותי של הכשרה ורכישת מקצוע. מכללת עתיד מונגשת בעבור אוכלוסיית סטודנטים מכל שכבות החברה כשהיא שמה דגש על ליווי אישי לאורך מסלול הלימודים ועד להתאקלמות בשוק העבודה. כיום, אלפי בוגרים של רשת עתיד מייאשים תפקידים בכירים ביותר במשק וזוכים להערכה מקצועית בגין האיכות אותה הם מנחילים עבודתם, איכות שנרכשה במהלך הלימודים במכללת עתיד.


חזון רשת עתיד מבוסס על תפיסה קונקרטית המאפשרת לכל סטודנט הזדמנות שווה ליישום כישוריו. החזון קם בכדי לתת קפיצת מדרגה לסטודנטים ולהקנות בעבורם ביטחון בכל תחום הנלמד ברשת עתיד. לימודי התעודה משלבים התנסות מעשית לצד לימודים עיוניים, זאת על מנת שהבוגרים יוכלו לזכות בשלל הכלים אשר יעזרו להם להשתלב ביתר קלות בשוק העבודה.


ברשת עתיד ניתן למצוא אמצעים מתקדמים ומפותחים ביותר, תכניות לימודים עדכניות ומעבדות מאובזרות אשר נמצאות בקמפוסים גדולים ומרווחים. כל אלו משמשים את הסטודנטים ללמידה איכותית ויעילה.


תנאי הקבלה


תנאי הקבלה לקורס אוטוקאד מבקשים לעצמם ניסיון בעבודה בסביבת WINDOWS, כמו כן, נדרש גם ידע בסיסי בשרטוט ובאנגלית.

 

תעודה


לסטודנטים אשר יסיימו את הקורס תוענק תעודה מקצועית מטעם המכללה.

 

אפשרויות תעסוקה


בעלי מקצוע שעובדים בתעשיות השונות אשר נוגעות לעולם השרטוט ויוכשרו בשימוש על תוכנת אוטוקאד, יזכו ביתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים בזמן חיפוש עבודה בתחום. שרטטים, הנדסאים, מעצבי פנים ואדריכלים שרוצים לעבוד בתחום יוכלו לעשות זאת בעזרת הידע שרכשו על תוכנת אוטוקאד המובילה והנחשבת.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה