קורסים משלבי התנסות מעשית באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורסים משלבי התנסות מעשית באוניברסיטה הפתוחה

קורסים משלבי התנסות מעשית באוניברסיטה הפתוחה


סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה יכולים לקחת חלק בקורסים משלבי התנסות מעשית. תכנית זו מאפשרת שילוב בין לימודים אקדמיים לבין התנסות מקצועית בתחום הלימודים. הדבר מאפשר לסטודנטים לסיים את לימודיהם כשבידיהם ניסיון פרקטי רלוונטי בתחום הנלמד.


במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בקורסים אקדמיים המשלבים התנסות מעשית בארגונים שונים במשק. מטרת הקורסים היא לסייע לסטודנטים לצבור ידע פרקטי בארגונים בתחום הנלמד כבר במהלך התואר, וכך לבנות גשר לעולם התעסוקה. התכנית מקנה יתרון הן לסטודנטים הפותחים דלת להשתלבות בתעסוקה, והן לארגונים המקבלים את המתמחים לשורותיהם.

 

מה לומדים?


בקורסים משלבי התנסות הסטודנטים יכולים לקחת חלק בהתנסות מעשית בארגונים בתחום הלימודים שלהם כבר בזמן התואר הראשון. במסגרת אותם קורסים הם נחשפים לארגונים ויכולים לפתח קשרים מקצועיים ואישיים ולהכיר מקרוב את עולם התעסוקה בתחום הנלמד דרך חוויית התנסות בארגונים.


במהלך קורסים אלה ניתן לשדרג את סל הכלים הפרקטי, לשפר מיומנויות מקצועיות ואישיות ולבנות קשרים בתעשייה. הסטודנטים נחשפים לעשייה יום יומית בארגונים השונים, יכולים לקחת חלק בפרויקטים באותן חברות וללמוד להתמודד עם מגוון אתגרים שעולים בעבודה השוטפת. כך הם יכולים ללמוד על אפשרויות התעסוקה השונות הקיימות בארגונים בתחומם.


העמידה בכל דרישות הקורסים וההשתתפות בהתנסות המעשית מזכה את הסטודנטים בנקודות זכות.

 

הקורסים המוצעים


בשנת הלימודים תשפ"ב 2021 - 2022 מוצעים הקורסים משלבי ההתנסות הבאים:


סמסטר א' 2022:

 

 • עיתונאות מעשית בעידן הדיגיטלי
 • כלכלה יישומית
 • התנסות בפסיכולוגיה
 • התמחות במוסדות ציבוריים
 • התנסות באוצרות מרחבים דיגיטליים וממשיים
 • פרויקט מחקר במדעי החיים
 • סמינר מצטיינים בניהול עם התנסות מעשית בארגונים


סמסטר ב' 2022:

 

 • סדנה והתמחות יחסי ציבור
 • פרויקט מחקר מדעי החיים
 • התנסות מעשית בניהול חדשנות
 • סדנת טכנולוגיות לפיתוח אפליקציות לרשת ולענן‏


שימו לב - היצע הקורסים בתכנית עשויים להשתנות מעת לעת!

 

מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים להירשם לקורס משלב התנסות אחד במהלך שנה אקדמית.


מספר שעות ההתנסות משתנה בין הקורסים, היקף השעות הוא 100 לפחות. לרוב ההתנסות מתקיימת אחת לשבוע בהיקף 4 - 6 חודשים. במהלך סמסטר הקיץ עשוי היקף ההתנסות להיות אינטנסיבי יותר. כמו כן, ההתנסות יכולה להמישך גם אחרי תום הסמסטר האקדמי שבו מתקיים הקורס.


אחרי קבלת הסטודנטים לתכנית מוצעים להם תפקידים בארגונים חונכים, והם יכולים הגיש מועמדות לתפקידים המעניינים אותם. תהליך הגשת המועמדות משתנה מקורס לקורס, אולם הוא דומה להגשת מועמדות לעבודה וכולל שליחת קורות חיים וראיונות קבלה.


בתחילתה של ההתנסות מקבלים הסטודנטים חונך מטעם הארגון. כמו כן, מוגדרת להם תכנית עבודה ובה מטרות ולוחות זמנים לביצוע. תקופת ההתנסות מלווה במפגשים ייעודיים עם צוות הקורסים וצוות מרכז הקריירה של האוניברסיטה הפתוחה.


יש להדגיש כי במהלך ההתנסות לא מתקיימים יחסי עובד ומעביד, הסטודנטים אינם מקבלים שכר עבור ההתנסות.

 

מהם תנאי הקבלה?


הקבלה לכל קורס משלב התנסות תלויה בעמידה בתנאי הקבלה של אותו קורס וכן במעבר ראיון קבלה. תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס ומעת לעת.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, מטרת הקורסים משלבי ההתנסות היא לסייע לסטודנטים לשדרג את סל הכלים המקצועי והאישי ולפתח קשרים עם התעשייה. דרך ההתנסות ניתן להכיר מקרוב את שגרת היום יום בארגון שבו מתמחים וללמוד על היכולות האישיות, על האתגרים בשטח ועל אפשרויות התעסוקה בשוק של היום.


הבוגרים יכולים לציין בקורות החיים שלהם את הניסיון שצברו בעבודה במסגרת הקורסים משלבי ההתנסות וכך באפשרותם לקבל יתרון מול מועמדים אחרים בתהליך חיפוש העבודה אחרי הלימודים. כמו כן, ישנם סטודנטים בתכנית אשר מקבלים הצעות להישאר ולעבוד בארגונים שבהם התנסו.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה