תואר ראשון במדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון במדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

 

באוניברסיטה הפתוחה מציעים תכנית לימודי מדעי הקוגניציה, מטרת הלימודים היא הקניית ידע נרחב אודות מגוון כישורים מנטליים הכלולים בנפש וההכרה האנושית ופיתוח יכולות המחקר בענף זה. במרכז התכנית עומדים נפש האדם וההכרה האנושית, קבלת החלטות, רכישת שפה ויחסי גומלין בין האדם לבין ערוצי מידע אשר מספקים גירויים חושיים.
 

תכנית הלימודים


הקורסים בלימודי מדעי הקוגניציה מתמקדים בהיבט משולב שבין פסיכולוגיה, פילוסופיה, מדעי המחשב וענפי ידע נוספים לצורך הבנת תחום הקוגניציה ותהליכים המאפיינים אותו. הסטודנטים נחשפים למגוון תהליכים שאותם עובר האדם בעת קליטה, עיבוד והוצאה לפועל של מידע.


מסלול מצטיינים


באוניברסיטה הפתוחה מציעים מסלול למצטיינים במדעי הקוגניציה. הוא מיועד לסטודנטים אשר בוחרים ללמוד באחת מ - 3 תכניות דו חוגיות: פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה, פילוסופיה ומדעי הקוגניציה או מדעי המחשב ומדעי הקוגניציה.


מתכונת הלימוד


בלימודים באוניברסיטה הפתוחה קצב הלימודים הוא אישי, הסטודנטים יכולים פרוש את זמן התואר בהתאם לסדר יומם, הם יכולים לבחור מבין כ - 50 מרכזי לימוד בפרישה ארצית, מה שמסייע בבחירה של מרכז לימוד הקרוב למקום המגורים.

 

בתכנית זו מתאפשרים שילובי תארים דו חוגיים, בהם שילוב לימודי קוגניציה עם אחד משבעה תחומי דעת. הסטודנטים יכולים לשלב את התחום כחוג לאחר תום באוניברסיטה הפתוחה או מוסדות אקדמיים אחרים.


בין התארים שעמם ניתן לשלב את לימודי הקוגניציה במתכונת דו חוגית: פסיכולוגיה, פילוסופיה, מתמטיקה, ניהול, מדעי המחשב, חינוך - תכניות לימודים ושיטות הוראה.
 


נושאי הלימוד

  • מוח וקוגניציה
  • מבוא ללוגיקה
  • שפה וקוגניציה
  • בלשנות תיאורטית
  • פילוסופיה של הנפש
  • יסודות מדעי הקוגניציה
  • פילוסופיה של מדעי הקוגניציה
  • מודלים חישוביים במדעי הקוגניציה
  • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטה הפתוחה שלל תכניות לימודים במדעי הרוח, במדעי החברה ובמדעים, לתואר ראשון ושני. ייחודו של מוסד זה הוא האפשרות לקבלה ללא תנאים מוקדמים ובגמישות תכניות הלימוד שניתן להתאים לצורכים האישיים מבחינת זמנים ומיקום. הדבר מאפשר שילוב של הלימודים עם עבודה או חיי המשפחה ללא התפשרויות על התואר האקדמי. מוסד הלימוד מציע מגוון רחב של מסלולי לימוד. בין המסלולים הנוספים לתואר הראשון שמתקיימים באוניברסיטה אפשר למנות לימודי היסטוריה, לימודי פילוסופיה ולימודי מדעי היהדות.


תנאי קבלה


אין צורך בהצגת תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי כדי להתקבל לתכנית זו. כך כחלק מתנאי קבלה לקוגניציה, יכולים להתקבל מועמדים ממגוון אוכלוסיות כגון חיילים משוחררים, אנשים עובדים ואף תלמידים בזמן התיכון.


תעודה


תואר ראשון BA בוגר במדעי הקוגניציה (ובחוג לימוד נוסף בהתאם לבחירת הסטודנטים) מוענק לבוגרים שעומדים בכל החובות בתכנית, מטעם האוניברסיטה הפתוחה. תואר זה מאושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ומאפשר לבוגרים שמעוניינים בכך להמשיך לתארים מתקדמים במוסדות ברחבי הארץ.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה