אפיק מעבר בלימודי מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר בלימודי מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית

אפיק מעבר ללימודי מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית בירושלים


לימודי מדעי המחשב מהווים עבור סטודנטים רבים דרך לפתיחת דלת לקריירה בהייטק. ברוב המקרים, הקבלה ללימודים אלה מתבססת על ההישגים בפסיכומטרי ובבגרויות, בדגש על ציונים בחלק הכמותי של הפסיכומטרי והציונים בבגרויות במקצועות הריאליים, כגון בגרות במתמטיקה ובגרות בפיזיקה. עם זאת, מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים ללמוד במסלול אפיק המעבר ודרכו לשפר את הסיכויים לקבלה.


אפיק המעבר למדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית מתקיים בעידוד המל"ג ומאפשר למועמדים ללימודי מדעי המחשב שאינם עומדים בתנאי הקבלה למדעי המחשב ללמוד במסלול נוח וגמיש שמאפשר לשפר את סיכויי הקבלה. במהלך אפיק המעבר נלמדים קורסי יסוד שמכינים את הסטודנטים להמשך לימודיהם בחוג למדעי המחשב של האוניברסיטה העברית. הם מקבלים פטורים מן הקורסים הנלמדים במסגרת אפיק המעבר וקבלתם לאוניברסיטה העברית מתבססת על ההישגים באותם קורסים.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר לוקחים חלק במקבץ קורסים שמקבילים לקורסים הנלמדים במהלך שנה א' ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטה העברית. הקורסים מתמקדים בנושאי יסוד במדעי המחשב ורבים מהם עוסקים בתחומים שונים במתמטיקה, כגון אלגברה וחשבון אינפיטסימלי, קורסים אלה מסייעים לסטודנטים לפתח תשתית חשיבה כמותית ואנליטית שחשובה לסטודנטים למדעי המחשב. במקבץ הקורסים שבאפיק המעבר נכללים הקורסים הבאים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטה העברית
חשבון אינפיטסימלי 1 חשבון אינפיטסימלי 1
חשבון אינפיטסימלי 2 ו -
חשבון אינפיטסימלי 3
חשבון אינפיטסימלי למדעי המחשב 2
אלגברה ליניארית 1 אלגברה ליניארית 1
אלגברה ליניארית 2 אלגברה ליניארית 2
מתמטיקה בדידה מתמטיקה דיסקרטית
מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה מבוא למדעי המחשב
מבוא לאלגוריתמים ומבני נתונים מבני נתונים

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר מתקיים בתכנית גמישה, שאותה הסטודנטים יכולים להתאים לשילוב עם עבודה ועם שגרת חייהם. הם יכולים לקבוע את זמני הלימוד, קצב הלמידה וכן את מקום הלימודים מבין מרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה שפזורים ברחבי הארץ, וכך הם אינם נדרשים לעבור לירושלים במהלך לימודיהם באפיק המעבר. הקורסים הנלמדים במסגרת המקבץ מתבססים על שילוב טכנולוגיות ללמידה מקוונת עם מפגשי למידה פרונטליים במרכזי הלימוד.


תנאי קבלה


לאפיק המעבר באוניברסיטה הפתוחה מתקבלים מועמדים ללא תלות בציון בפסיכומטרי או לממוצע הציונים שלהם בתעודת הבגרות וזאת במסגרת תנאי הקבלה הנוחים שמציבה האוניברסיטה הפתוחה כחלק משאיפתה להנגשת הלימודים האקדמיים לקהל נרחב של סטודנטים, כגון אנשים עובדים, הורים, חיילים משוחררים וצעירים לפני סיום התיכון. יש לציין כי כדי להמשיך ללימודים בחוג למדעי המחשב באוניברסיטה העברית, על המועמדים להיות בעלי זכאות לבגרות מלאה וכן הם נדרשים לעמוד בתנאים נוספים.

 


המשך הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר שמעוניינים להמשיך ללימודים בחוג למדעי המחשב באוניברסיטה העברית נדרשים להציג ציון של לפחות 75 בכל אחד מהקורסים במקבץ ולהיות בעלי ממוצע של 90 ומעלה במקבץ. את המעבר לחוג יש לבצע עד ארבע שנים מתחילת הקורס הראשון במקבץ ועד שנה מיום קורס במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. הם מקבלים פטורים מהקורסים שמקבילים לקורסים באוניברסיטה העברית.


על הסטודנטים להשלים את הקורס "מבוא לתכנות מונחה עצמים" שנלמד כקורס חובה במהלך שנה א' באוניברסיטה העברית. הסטודנטים נדרשים לערוך השלמות של הקורסים שאינם נלמדים באפיק המעבר ומתקיימים בשנה א' באוניברסיטה העברית.


נוסף על כך, יש צורך לעמוד ברמת האנגלית האקדמית הנדרשת בחוג באוניברסיטה העברית. כדי להגיע לרמת פטור מאנגלית הם צריכים להשלים את הקורס "אנגלית מתקדמים ב' לתלמידי מדעים" שנלמד באוניברסיטה הפתוחה, שבו יש ללמוד במקביל ללימודים במקבץ אפיק המעבר.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה