אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

אפיק מעבר ללימודי הנדסת תעשייה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתמקדים במגוון תהליכים, שיטות וכלים למקסום יעילות של ארגונים בתעשייה ולהגדלת הרווחים שלהם. זהו אחד מענפי ההנדסה המבוקשים במוסדות הלימוד, כאשר סטודנטים בוחרים בלימודים אלה כדרך להשתלבות בתפקיד מאתגר ומגוון באופיו בתעשייה. כדי להתקבל ללימודי הנדסת תעשייה וניהול יש צורך בציונים גבוהים למדי בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות, לרוב שמים דגש על ההישגים בחלקים הריאליים של הפסיכומטרי והבגרויות. עם זאת, גם מועמדים שלא עומדים בדרישות אלה יכולים להתקבל ללימודי הנדסת תעשייה וניהול, באמצעות מסלול אפיק המעבר שפועל כחלק משיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה, הטכניון והמל"ג.


מועמדים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול שאינם עומדים בדרישות הקבלה או שמעוניינים להתחיל את הלימודים במסלול עם תנאי קבלה ומתכונת נוחים יכולים ללמוד באפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון. מטרתו של מסלול אפיק המעבר היא לאפשר לסטודנטים שמעוניינים ללמוד בטכניון להתחיל את הלימודים במסלול גמיש שלא מחייב אותם לשנות את מקום מגוריהם או את שגרת העבודה שלהם. אחרי השלמת כל הקורסים הנדרשים באפיק המעבר, הם יכולים להמשיך בלימודי ההנדסה את הטכניון ושם להשלים את התואר ולקבל הסמכה כמהנדסים.


תכנית הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר לומדים קורסי בסיס מגוונים בתחום ההנדסה, שנלמדים בסמסטרים הראשונים של הלימודים בטכניון. קורסים אלה לרוב עוסקים במדעי היסוד שמהווים את הבסיס לעולם הנדסת התעשייה והניהול. מדעים אלה כוללים בין היתר מתמטיקה, חקר ביצועים ופיזיקה. כמו כן נלמדות סוגיות יסוד במדעי המחשב ונבחנות סוגיות ראשוניות בעולם התעשייה ובמדידה של ביצועים ותפוקת עבודה.


במהלך אפיק המעבר, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי היסוד ובמקביל מפתחים מיומנויות אקדמיות שיכולות לסייע להם בהמשך דרכם כסטודנטים. בין הקורסים אשר נלמדים במסגרת אפיק המעבר אפשר למנות את הקורסים הבאים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס בטכניון
אינפי 1 וגם - השלמות בחשבון אינטגרלי חדו"א 1
חדו"א ב' חדו"א 2
אלגברה ליניארית 1 אלגברה ליניארית
מודלים דטרמיניסטיים בחקר הביצועים מודלים דטרמיניסטיים בחקר הביצועים
מתמטיקה בדידה מתמטיקה דיסקרטית
מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה מבוא למדעי המחשב
יסודות פיזיקה א' ו - ב' ומעבדה ביסודות הפיזיקה פיזיקה 1 ו - פיזיקה 2
מבוא להנדסת תעשייה מבוא להנדסת תעשייה ולשילוב מערכות
חקר עבודה שיפור שיטות ומדידת ביצועים

 

מתכונת הלימוד


הסטודנטים באפיק המעבר יכולים להשלים את הקורסים הנדרשים במקבץ בפרק זמן של שנה אחת או לחלופין לפרוש את לימודיהם על פני פרק זמן ממושך יותר לפי הצורכים האישיים. האוניברסיטה הפתוחה מציעה תכנית לימודים גמישה שמאפשרת לסטודנטים לשלב בין לימודים ועבודה בנוחות, בלי להתפשר על רמת הלימוד.


האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון של תכניות אפיק מעבר נוספות שמאפשרות לעבור לתכניות שנלמדות בטכניון, בין היתר אפשר למצוא אפיק מעבר להנדסת תוכנה, אפיק מעבר להנדסת מכונות, אפיק מעבר להנדסת חשמל, אפיק מעבר להנדסת כימיה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר לביולוגיה ועוד שלל מסלולים.


תנאי קבלה


אין צורך בתעודת בגרות מלאה או בציון בפסיכומטרי כדי להתקבל לאפיק המעבר וזאת כחלק מתנאי הקבלה הגמישים שמציבה האוניברסיטה הפתוחה. אפיק המעבר להנדסת תעשייה וניהול מתאים למגוון של אוכלוסיות, כגון מועמדים לטכניון שאינם עומדים ברף הקבלה או שנדחו עקב אילוצי מקום וכמו כן לאנשי צבא קבע או חיילים סדירים בעלי יכולת מדעיות ותלמידי תיכון מצטיינים שמעוניינים להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה כבר במהלך הלימודים בתיכון או השירות הצבאי.


המשך הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר שמעוניינים להתקבל בהצלחה אל לימודי הנדסת תעשייה וניהול בטכניון צריכים להשלים 27 נקודות טכניוניות לפחות כולל נקודות בונוס, עליהם להיות בעלי ציון של לפחות 70 בכל אחד מן הקורסים וממוצע של 80 ומעלה באפיק המעבר. הלימודים באפיק המעבר מקנים לסטודנטים פטור ממקצועות שמקבילותיהם נלמדים באוניברסיטה הפתוחה.


בוגרי אפיק המעבר צריכים להמשיך ללימודים בטכניון תוך שלוש שנים מסיום מקבץ הקורסים ולא יאחור משש שנים מתחילת הקורס הראשון במקבץ.


נוסף על כך, הסטודנטים באפיק המעבר צריכים לעמוד בדרישות האקדמיות באנגלית במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, לפני ההמשך אל הטכניון. מי שלא עומדים ברף האנגלית הנדרש יכולים להציג ציון 204 במבחן אמי"ר, ציון 104 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או לעמוד בדרישות של קורס אנגלית ברמת בסיסי של האוניברסיטה הפתוחה.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה