לימודי פילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי פילוסופיה לתואר ראשון BA באוניברסיטה הפתוחה


יורדים לעומקו של עניין


הפילוסופיה עוסקת במגוון רחב של שאלות, היא בוחנת מצבים נפשיים ומצבי תודעה, דנה בעקרונות מוסר וחוקרת לגיטימיות של שלטון, את תקופתם של טיעונים לוגיים ומושגים כגון יופי ואסתטיקה. לאורך השנים עמלו הוגים והוגות על הבנת סוגיות פילוסופיות אלה ורבות אחרות, בניסיון למצוא תשובה לשאלות שמעסיקות את האדם משחר ההיסטוריה. תחום זה מתאפיין בביקורתיות, בפתיחות מחשבתית ובשאיפה להגיע ליסוד של הסוגיה שעל הפרק.


לימודי פילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים לסטודנטים להבין שאלות ותשובות במגוון של סוגיות פילוסופיות וכך לפתח מיומנויות ביקורת וחשיבה אנליטית. במהלך הלימודי מכירים טקסטים פילוסופיים רבים מהם ניתן ללמוד על תהליכי חשיבה ועל הדרך בה אנשים תופשים את עולמם.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים ללימודי פילוסופיה מתחקים אחרי שאלות פילוסופיות והמוטיבציה שבבסיסן ובוחנים את התשובות שהוצעו להן ואת המתודות שעזרתן פילוסופים מתמודדים עם סוגיות שונות. כמו כן, הם מפתחים את מיומנויות החשיבה האנליטיות והביקורתית שמאפשרות התמודדות עם סוגיות פילוסופיות שונות.


לאורך התכנית הם בוחנים סוגיות בתולדת הפילוסופיה ובהגותם של פילוסופים שונים, מהפילוסופיה היוונים, דרך הוגים מהעת החדשה ועד להוגים מודרניים. בין התחומים בהם הם דנים נכללים תורת הידיעה, תורת המוסר, פילוסופיה של הנפש ופילוסופיה מדינית.


מתכונת הלימוד


את לימודי הפילוסופיה באוניברסיטה ניתן ללמוד במסגרת לימודים חד חוגיים או כתכנית דו חוגית אותה משלבים עם חוג נוסף הנלמד במוסד הלימוד. שיטת הלימוד של האוניברסיטה היא ייחודית בכל שהיא משלבת מפגשי הנחייה פרונטליים בשילוב טכנולוגיה מתקדמת עם למידה מרחוק מבית התלמידים. כך הסטודנטים יכולים לתכנן את משך הלימודים והתאים את קצב הלמידה לצורכיהם.


ניתן ללמוד במשך כשלוש שנים או לפרוש את התואר על פני משך זמן ארוך יותר. כמו כן, באפשרות הסטודנטים לבחור את מקום הלימוד מבין כ - 50 סניפי המוסד.


נושאי הלימוד

 

  • פילוסופיה של המדע
  • מבט פילוסופי על אי שוויון
  • פילוסופיה ומדעי הקוגניציה
  • פילוסופיית הנפש בתקופתנו
  • היבטים פילוסופיים בדת ומדינה    
  • מבוא ללוגיקה
  • מחשבה מדינית
  • פילוסופיה יוונית
  • פילוסופיה יהודית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד לימוד אקדמי בו פועלות תכניות לימודים רבות ומגוונות לתואר ראשון ולתואר שני. אלה מוצעות בתחומים כגון מדעים, מדעי החברה ומדעי הרוח. מוסד הלימוד מאפשר להתאים את מתכונת הלימוד לצורכים האישיים וכך לשלב בנוחות רבה בין לימודים וקריירה. באוניברסיטה נלמדות מבחר תכניות לימודים נוספות, כגון לימודי היסטוריה, לימודי מדעי הקוגניציה ולימודי מדעי היהדות.

תנאי קבלה


אין צורך בהצגה של ציון בפסיכומטרי או של תעודת בגרות כדי להתקבל לתכנית הלימודים. באופן זה יכולים להתקבל אליה גם תלמידי תיכון, חיילים בעת שירותם, אנשים עובדים וסטודנטים מאוכלוסיות שונות.


תעודה


תואר ראשון BA בפילוסופיה מוענק לבוגרים שמשלימים בהצלחה את כל החובות לאורך התכנית, מטעם האוניברסיטה הפתוחה. תואר זה מוכר על ידי המל"ג ובוגריו יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומים משיקים במוסדות אקדמיים שונים.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה