אפיק מעבר בלימודי פיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר בלימודי פיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

אפיק מעבר ללימודי פיזיקה ואסטרונומיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת תל-אביב והמועצה להשכלה גבוהה מפעילים תכנית מיוחדת לאפיק מעבר ללימודי פיזיקה ואסטרונומיה. בתכנית זו הסטודנטים מתחילים ללמוד את לימודי הפיזיקה באוניברסיטה הפתוחה בתכנית גמישה עם תנאי קבלה נוחים. לאחר השלמת כל חובות אפיק המעבר, הם יכולים להמשיך לבית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה של אוניברסיטת תל-אביב ושם להשלים את התואר הראשון החג חוגי. תכנית זו מתאימה במיוחד למי שמעוניינים להתקבל ללימודי הפיזיקה באוניברסיטת תל-אביב אך אינם עומדים בתנאי הקבלה ומעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים באפיק המעבר הסטודנטים לוקחים חלק במקבץ קורסים, שעוסק בנושאי יסוד בתחום המדעים והפיזיקה בפרט. קורסים אלה מקבילים לקורסים שנלמדים במהלך שנה א' ללימודי פיזיקה באוניברסיטת תל-אביב. מקבץ הקורסים באפיק המעבר כולל:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטת תל-אביב
תרמודינמיקה או - תרמודינמיקה לפיזיקאים  מבוא למצבי צבירה ותרמודינמיקה
מעבדה ביסודות הפיזיקה מעבדה בפיזיקה 1
מכניקה פיזיקה קלאסית 1 ו - יחסות פרטית
חשבון אינפיטסימלי 1 ו - השלמות בחשבון אינטגרלי חשבון אינטגרלי ואינפיטסימלי לפיזיקאים 1
חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ב' ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות מבוא מתמטיקה לפיזיקאים 1
מעבדה בפיזיקה ב' מעבדה בפיזיקה א' 2
חשמל ומגנטיות פיזיקה קלאסית 2
מבוא למדעי המחשב ו - JAVA מחשבים לפיזיקאים
מבוא להסתברות וסטטיסטיקה לתלמידי מדעים ו - הסקה סטטיסטית הסתברות וסטטסיטיקה
אלגברה לינארית 1 או - אלגברה למדעי הטבע מבוא במתמטיקה לפיזיקאים 2

 

נוסף על הקורסים הללו, הסטודנטים נדרשים להשלים באופן עצמאי מספר נושאים לצורך קבלת פטורים באוניברסיטת תל-אביב. נושאים אלה כוללים תכונות תרמיות ומכניות של מוצקים ונוזלים, אלסטיות, קיבול חום ועילוי.


יש לציין כי בחלק מן המקרים, יש צורך להשלים כמה קורסים כדי לקבל פטור בקורס המקביל באוניברסיטת תל-אביב. הסטודנטים שלומדים באפיק המעבר צריכים לעמוד בדרישות של כל הקורסים הנדרשים כדי לקבל את הפטור.


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר בפיזיקה מתקיים בתכנית גמישה בהתאם למתכונת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים יכולים להתאים את קצב הלימוד ואת שעות הלימוד לצורכיהם ולשילוב עם עבודה. הלימודים משלבים למידה פרונטלית במרכזי הלימוד עם לימוד מקוון בעזרת טכנולוגיות למידה של האוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים יכולים לפרוש את הלימודים על פני כמה שנים או לרכז את כל הקורסים במקבץ בשנה אחת, בהתאם לצורכיהם ולפי נהלי מוסד הלימוד.


תנאי קבלה


באוניברסיטה הפתוחה לא דורשים ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה מן המועמדים לאפיק המעבר. היא מתמקדת בהישגי הסטודנטים במהלך אפיק המעבר ולא ברקע הלימודי הקודם שלהם וזאת כדי לפתוח את שערי התכנית בפני מגוון רחב של אוכלוסיות.


המשך הלימודים


הסטודנטים מתקבלים לשנה ב' בבית הספר לפיזיקה של אוניברסיטת תל-אביב בהתאם להישגים שלהם באפיק המעבר. הם זכאים לפטורים על הקורסים שנלמדים בטבלת ההקבלות באפיק. כדי לעבור בהצלחה את אפיק המעבר, יש צורך בציון של 75 ומעלה בכל אחד מן הקורסים ובציון ממוצע של 85 לפחות. יש לציין כי כדי לקבל את התואר הראשון בבית הספר לפיזיקה של אוניברסיטת תל-אביב, יש צורך לסיים לפחות שלוש שנים מלאות בבית הספר.


המעבר לבית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה של אוניברסיטת תל-אביב צריך להתבצע לא יאוחר מחמש שנים מתחילתו של הקורס הראשון באפיק המעבר ועד שנה מסיום הקורס האחרון באפיק המעבר. בין הדרישות הנוספות שבהן יש צורך לעמוד כדי להתקבל על המועמדים להשלים את דרישות השפה האנגלית. ניתן להשלים את הדרישות הללו במסגרת הלימודים באוניברסיטה הפתוחה, דרך לימוד בקורסי אנגלית במקביל לאפיק המעבר. המועמדים צריכים להגיע לרמת "מתקדמים ב" באנגלית לפחות, מומלץ לסטודנטים להגיע לרמת "פטור" באנגלית.


יש לציין כי באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים אפיקי מעבר נוספים לאוניברסיטת תל-אביב. בין אפיקי המעבר הללו נכללים אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר לכלכלה, אפיק מעבר למדעי החיים, אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר לגיאוגרפיה וסביבת האדם, אפיק מעבר לפסיכולוגיה ותכניות נוספות.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה