אפיק מעבר ללימודי פסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר ללימודי פסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

אפיק מעבר לפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה


לימודי פסיכולוגיה הם בין המסלולים המבוקשים במוסדות הלימוד. מוסדות הלימוד השונים מציבים בדרך כלל תנאי קבלה שכוללים ממוצע גבוה בתעודת הבגרות וציון גבוה למדיי בפסיכומטרי. מועמדים ללימודי פסיכולוגיה שאינם עומדים בדרישות הקבלה שמציבה אוניברסיטת חיפה יכולים ללמוד במסלול אפיק המעבר לפסיכולוגיה, שמציע להם תנאי קבלה נוחים.


הסטודנטים באפיק המעבר לפסיכולוגיה מתחילים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ולאחר עמידה בכל התנאים הנדרשים יכולים להמשיך את התואר במחלקה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת חיפה. אפיק המעבר פועל כחלק מהסכם בין אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה הפתוחה והמועצה להשכלה גבוהה. הסכם זה מאפשר גם למי שאינם עומדים בדרישות הסף לפתוח דלת אל לימודי הפסיכולוגיה. לימודי פסיכולוגיה פותחים בפני הבוגרים את הדרך למגוון של אפשרויות תעסוקה שנוגעות להבנה של נבכי הנפש האנושית ובהמשך הדרך, לאחר השלמה של לימודים מתקדמים בתחום ניתן גם להתקדם לתפקידי טיפול.


תכנית הלימודים


אפיק המעבר מאפשר לסטודנטים ללמוד נושאים שמתקיימים במסגרת לימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, במסגרת המסלול החד חוגי או התכנית הדו חוגית. הקורסים שנלמדים באפיק המעבר כוללים חלק ניכר מקורסי החובה שלומדים סטודנטים בשנה א' ללימודי פסיכולוגיה.


הלימודים חושפים את הסטודנטים לתיאוריות מרכזיות בעולם הפסיכולוגיה ובהתנהגות האנושית. בין היתר הם בוחנים יסודות בפסיכולוגיה התפתחותית, חברתית, פיזיולוגית וקוגניטיבית. כמו כן, הם בוחנים תהליכי ביצוע של ניסויים ומחקר בפסיכולוגיה וכך רוכשים כלים שחיוניים לסטודנטים לפסיכולוגיה בשנים מתקדמות. הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה  שם הקורס באוניברסיטת חיפה

מבוא לסטטיסטיקה מדעי החברה א' ו -

מבוא לסטטיסטיקה מדעי החברה ב' 

סטטיסטיקה לפסיכולוגים
פסיכולוגיה פיזיולוגית יסודות פיזיולוגיים להתנהגות
פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה התפתחותית
אישיות תיאוריה ומחקר

תיאוריות אישיות בפסיכולוגיה

השתתפות במחקר בפסיכולוגיה ובחינוך 15 שעות ניסוי
פסיכופתולוגיה פסיכולוגיה אבנורמלית
פסיכולוגיה חברתית פסיכולוגיה חברתית
פסיכולוגיה קוגניטיבית פסיכולוגיה קוגניטיבית
מבוא לפסיכולוגיה מבוא לפסיכולוגיה


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר כולל קורסי בסיס שונים שנלמדים במסגרת שנה א' של לימודי הפסיכולוגיה. כחלק ממתכונת הלימוד הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה הסטודנטים יכולים לתכנן את קצב הלימוד וזמני הלימוד ולהתאים אותם לצורכיהם וכך לשלב בין לימודים ועבודה בנוחות. הם יכולים גם לבחור מבין עשרות מרכזי לימוד של האוניברסיטה הפתוחה שפזורים ברחבי הארץ, וכך אינם צריכים לעבור לאזור חיפה במסגרת השנה הראשונה ללימודיהם. הלימודים בנויים משילוב של מפגשים פרונטליים במרכז הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה יחד עם לימוד מקוון דרך טכנולוגיות למידה. לסטודנטים ישנה אפשרות להשלים את כל הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר במשך שנה אחת בלבד.


תנאי קבלה


אפיק המעבר מציע תנאי קבלה נוחים במיוחד לסטודנטים. אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה כדי להתקבל אל אפיק המעבר וזאת כחלק מהשאיפה של האוניברסיטה הפתוחה להנגיש את האקדמיה למגוון אוכלוסיות.


המשך לימודים


קבלת מועמדים מאפיק המעבר ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מתבססת על ההישגים שלהם בקורסים השונים שנלמדים באפיק. לשנה ב' באוניברסיטת חיפה יכולים להתקבל מי שמסיימים את הקורסים שנלמדים באפיק המעבר בציון של מעל 90 וכן מגיעים לרמת "פטור" בשפה האנגלית, דרך מבחן אמי"ר או אמיר"ם או סיום בהצלחה של קורס אנגלית רמה A של האוניברסיטה הפתוחה. האוניברסיטה הפתוחה מציעה קורסים באנגלית למי שמעוניינים להגיע לרמת הפטור הנדרשת.


חשוב לציין כי אפיק המעבר אינו כולל את כל הקורסים שנלמדים במהלך שנה א' ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. על בוגרי אפיק המעבר להשלים את כל הקורסים שלא קיימת להם מקבילה באוניברסיטה הפתוחה כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטת חיפה. בדרך כלל יש צורך להשלים את הקורסים הללו לפני תחילת הלימודים.


כמו כן, תנאי הקבלה לשנה ב' מתייחסים למחלקה לפסיכולוגיה בלבד, כאשר המועמדים מעוניינים להתקבל לתכנית דו חוגית שמשלבת לימודי פסיכולוגיה עם תחום נוסף יש צורך לעמוד גם בדרישות הקבלה של החוג השני. במקרים מסוימים ישנה אפשרות ללמוד באפיק מעבר נוסף באוניברסיטה הפתוחה כדי לעמוד בדרישות של החוג הנוסף. באוניברסיטה הפתוחה עורכים אפיקי מעבר שונים לאוניברסיטת חיפה, בהם אפיק מעבר לחינוך, אפיק מעבר לכלכלה, אפיק מעבר לעבודה סוציאלית, אפיק מעבר למדעי המחשב ועוד מגוון רחב של תכניות. כמו כן אפשר למצוא גם אפיקי מעבר שמאפשרים להמשיך במוסדות לימוד נוספים.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה