אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

אפיק מעבר ללימודי הנדסת תעשייה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתמקדים בהיבטים טכנולוגיים ועסקיים של התעשייה וככאלה מחייבים ידע הנדסי, מתמטי ותפעולי מתקדם. הדבר משתקף בתנאי הקבלה ללימודים אלה, שלרוב כוללים דרישה לציון גבוה בבגרויות במקצועות הריאליים, כגון בגרות במתמטיקה ובגרות בפיזיקה, וכן ציון גבוה בחלק החשיבה הכמותית בפסיכומטרי. מי שאינם עומדים בתנאים אלה יכולים גם הם לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים, זאת במסגרת תכנית אפיק המעבר.


במסגרת שיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת תל-אביב, מועמדים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול יכולים ללמוד באפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול. תכנית אפיק המעבר היא גמישה מבחינת תנאי הקבלה ומתכונת הלימוד והיא מציעה לסטודנטים להתחיל ללמוד במקבץ קורסי יסוד באוניברסיטה הפתוחה ועל פי ההישגים בהם להמשיך את התואר בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל-אביב.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים בתכנית זו לאפיק מעבר, לוקחים חלק במקבץ של קורסים שמקבילים לקורסים הנלמדים בשנה א' ללימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת תל-אביב. הקורסים נוגעים בתהליכי יסוד במדעים כגון פיזיקה ומתמטיקה וגם מקנים ידע הנדסי ראשוני בתהליכים בתעשייה ובחקר עבודה. הידע הנלמד יכול לסייע לסטודנטים בהמשך לימודי ההנדסה. אלה הם הקורסים שנכללים בטבלת ההקבלות באפיק המעבר:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל באוניברסיטת תל-אביב
מכניקה פיזיקה 1
אינפי 1 ו - חדו"א ב' ו - השלמות חשבון אינטגרלי חדו"א 1ב' ו - חדו"א 2ב'
אלגברה ליניארית 1 ו - 2 אלגברה ליניארית
מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים או - 
מבני נתונים
מבני נתונים
חשמל ומגנטיות  פיזיקה 2
מבוא להנדסת תעשייה מבוא להנדסת תעשייה
מערכות בסיסי נתונים תכנון למערכות בסיסי נתונים
חקר עבודה הנדסת שיטות
מעבדה ליסודות הפיזיקה מעבדה בפיזיקה א'

 

מתכונת הלימוד


מתכנות הלימוד באפיק המעבר להנדסת תעשייה וניהול היא גמישה למדיי, הסטודנטים יכולים להתאים לצורכיהם את קצב הלמידה ואת שעות הלימוד וכך לשלב את הלימודים עם עבודה. הלימודים כוללים מפגשים פרונטליים להדרכה במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה המשולבים עם למידה מקוונת. מרכזי הלימוד פזורים בכל רחבי הארץ, מה שמאפשר לסטודנטים ללמוד סמוך למקום מגוריהם במהלך אפיק המעבר.


תנאי קבלה


מועמדים לאפיק המעבר אינם נדרשים בהכרח להציג את הציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה וזאת כחלק מן הדרישות הגמישות של האוניברסיטה הפתוחה לקבלת מועמדים. באוניברסיטה הפתוחה שואפים להנגיש את האקדמיה לשלל אוכלוסיות ומקבלים סטודנטים גם ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שלהם.

 

המשך לימודים


כדי להמשיך בהצלחה ללימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת תל-אביב הסטודנטים נדרשים להשלים את קורסי החובה בטבלה בציון של לפחות 85. בשל רמת ההעמקה הגדולה בחלק מן הקורסים באוניברסיטה הפתוחה, חלק מן הקורסים מקנים בונוס לסטודנטים, בהם אינפי 1, אלגברה ליניארית 1 ואלגברה ליניארית 2.


נוסף על כך, במסגרת התנאים שמציבה אוניברסיטת תל-אביב לסיום התואר, הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסי בחירה מחוגים במקצועות אחרים שאינם הנדסה. את קורסי הבחירה הכלליים הסטודנטים יכולים להשלים במקביל לאפיק המעבר, במסגרת המחלקה למדעי הרוח, היסטוריה ופילוסופיה של האוניברסיטה הפתוחה.


את המעבר לאוניברסיטת תל-אביב הסטודנטים צריכים לבצע עד שש שנים מתחילת הלימוד בקורסים באוניברסיטה הפתוחה ועד שנה ממועד סיומו של הקורס האחרון במקבץ. כמו כן, יש צורך להגיע לרמת מתקדמים ב' בשפה האנגלית, ישנה עדיפות להגעה לרמת פטור באנגלית כבר בזמן אפיק המעבר.


במסגרת אפיק המעבר להנדסה של אוניברסיטת תל-אביב והאוניברסיטה הפתוחה, קיימים מסלולי לימוד נוספים שמתאימים למי שמעוניינים להמשיך למסלולים אחרים בתחום ההנדסה. אלה כוללים אפיק מעבר להנדסה ביו רפואית, אפיק מעבר להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ואפיק מעבר להנדסת מכונות.

 

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה